7


  • Учителю
  • Сабақтың тақырыбы: Сағат неше? 6 Сынып

Сабақтың тақырыбы: Сағат неше? 6 Сынып

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Сабақтың тақырыбы: Сағат неше?Сабақтың мақсаты:а)оқушыларға септік жалғауларын қатыстырып,сөйлем құрай алуын пысықтау.Сөйлемдерден септік жалғауларын тауып ажырата білуге үйрету.ә)оқушылардың сөздік қорларын молайтып, танымдық көзқарастарын дамыта білуге дағдыланды
предварительный просмотр материала


Сабақтың тақырыбы: Сағат неше?

Сабақтың мақсаты:а)оқушыларға септік жалғауларын қатыстырып,сөйлем құрай алуын пысықтау.Сөйлемдерден септік жалғауларын тауып ажырата білуге үйрету.

ә)оқушылардың сөздік қорларын молайтып, танымдық көзқарастарын дамыта білуге дағдыландыру.

б)уақытты тиімді пайдалануға, бос уақытты пайдалы еңбекке жұмсауға шақыру.

Сабақтың түрі:жаңа сабақ

Сабақтың әдісі:сұрақ-жауап,әңгімелеу,түсіндіру.

Сабақтың көрнекілігі:сурет,кесте,топшама.

Пәнаралық байланыс:орыс тілі

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру бөлімі.

2.Кезекшімен сұхбат.

3.Ой қозғау.(сұрақ-жауап әдісі арқылы)

4.Үй тапсырмасын тексеру.

5. Сөздік жұмыс.


бұзу - портить, разрушать сотқар - драчун

соғу- бит дөрекі - грубый

дүрліктіру- будорожить желіктіру - возбуждать

ерегісу - спорить, препираться басыну- относиться

есе - раз пренебрежитель

1. Осы сөздердің мағыналарын түсіндіру, аудару.

2. Дұрыс айтуға дағдыландыру:

- мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды;

- оқушылар мұғалімнен кейін сөздерді дауыстап оқиды;

- тізбекпен оқиды.

3. Жаңа сөздермен сөз тіркестерін құрау.

4. Сөйлемдер құрау.

5. Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазу.


6. Оқулық бойынша жұмыс. Сыныпты бірнеше топқа бөлу. Әр топ өз бетінше жұмыс істейді. Дайындыққа 5-7 минут уақыт беріледі. Содан кейін әр топтан бір оқушы тақтаға шығып, тапсырманы оқиды.

а) 1-тапсырманы орындау. Сағатты дұрыс айтуға жаттығу.

ә) 2-тапсырманы орындау.

Жауап үлгісі

Тоғызға он минут қалды, бестен бес минут кетті, сағат тура он екі, екіден бес минут кетті, бір жарым, онға жиырма минут қалды.


7. Сергіту жаттығу.

8. Диалог құру. 4-тапсырманы орындау. Диалогтарды оқып, аудару. Осы диалогтарды негізге ала отырып, әр жұп өзі диалог құрастырады.


9. Бекіту. Мұғалімнің сұрақтарына жауап беру.

1. Сен қай ауысымда оқисың?

2. Мектепке сағат нешеде барасың?

3. Бірінші сабақ нешеде басталады?

4. Қазақ тілі бүгін нешінші сабақ?

5. Қазақ тілі аптасына неше рет өтеді?

6. Соңғы сабақ нешеде аяқталды?

7. Сағат нешеде үйге келесің?


10. Үй тапсырмасы. Сөздерді, 4-тапсырмада берілген диалогтарды жаттау.




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал