7


Урок математики в 1 класі.

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:        Нині урок, як основна форма організації навчально – виховного процесу вже не вважається сучасним, хоча б він відрізнявся всім розмаїттям найсучасніших засобів та педагогічних прийомів, якщо на цьому уроці не враховано здоров’я дитини, якщо дитина втрачає його під
предварительный просмотр материала



РОЗРОБКА УРОКУ МАТЕМАТИКИ

для 1 класу

на тему

ЧИСЛО I ЦИФРА 7.

ПОНЯТТЯ «СЬОМИЙ».

ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ.

ДОДАВАННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ЧИСЛОВОГО ПРОМЕНЯ.

«СУСІДИ» ЧИСЛА. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 7





вчитель початкових класів ЗОШ І-ІІ ступенів

Дзержинської міської ради

Філенко Л.Л.










2014р.


Урок 26.

Тема.

ЧИСЛО I ЦИФРА 7. ПОНЯТТЯ «СЬОМИЙ». ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ. ДОДАВАННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ЧИСЛОВОГО ПРОМЕНЯ.

«СУСІДИ» ЧИСЛА. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 7 СЛАЙД 1


Мета.

Навчальна. Ввести поняття «сьомий»; ознайомити з написанням цифри 7; учити порівнювати предмети; закріплювати вміння співвідносити кількість предметів і число; вправляти у додаванні за допомогою числового променя. Навчити зіставляти число та цифру, число і сукупність предметів.

Розвиваюча. Розвивати навички усної лічби; логічне мислення; навички письма.

Виховна. Виховувати в учнів наполегливість, старанність, повагу до однокласників.

Очікувані результати:Після уроку учні зможуть:

- розрізняти та писати цифру 7;

- зіставляти число та цифру 7;

-порiвнювати кількість предметів.

Обладнання.

Обладнання для вчителя. Презентація Power Point, зразок рукописної та друкованої цифри 7; зразки цифр різних народів; таблиці, предметні малюнки, ілюстративний матеріал.

Обладнання для учнів. Індивідуальні картки, зошит, кольорові олівці, віяла.

Тип уроку. Урок засвоєння нових знань.


Хід уроку


I.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ


1.Прийом « Незвичайний початок»

-Діти, заплющіть очі, налаштуємося на роботу. Ви все вмієте, все знаєте. Ви розумні і творчі. Покладіть долоню на серденько. Б'ється серденько. Таке маленьке, а так багато працює. Які почуття живуть у вашому серці? (Любов і добро) (Етюди для душі)

Світ прекрасний навколо тебе,

Ясне сонце і синє небо.

Даруйте добро і посмішку людям.

Тоді світ і вам щасливішим буде. СЛАЙД 2

(Звучить музика) (Музикотерапія)

-Подаруйте посмішку один одному і нехай гарний настрій буде у вас цілий урок.

2. Вправа «Криголам».

-Діти, а якими ми повинні бути на уроці? СЛАЙД 3

У - уважними;

Р - розумними;

О - охайними;

К - кмітливими.

- Попрацюємо наполегливо, швидко, старанно. Щоб жодна хвилина не втратилась марно.


II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

1. Весела лічба СЛАЙД 4

П'ять метеликів літають

І на квіточки сідають.

Прилетів ось ще один-

Сів на квіточку і він.

Полічимо швидше всіх,

Цих метеликів прудких. (5+1=6)

2. Гра «Хто швидше?» СЛАЙД 5,6

1-ша команда. Розставити числа від 1 до 6 в порядку зростання.

2-га команда. Розставити числа від 1 до 6 в порядку спадання.

3.Робота з демонстраційним матеріалом.

- Тепер уважності добавте і нічого не проґавте,

Бо я готова без вагання дати вам нове завдання.

- Я знайшла картини одного художника.. Але на них щось мене бентежить. Чи не допоможете ви розібратися? (Сміхотерапія)

- Подивіться уважно та скажіть що на картинах невірно і чому? СЛАЙД 7

4. Повторення понять «наступне», «попереднє» число

- Назвіть число, попереднє до числа 3.

- Назвіть число, яке стоїть між числами 2 і 4.

- Назвіть число, наступне до числа 4.

- Назвіть число, попереднє до числа 6.

- Назвіть число, наступне до числа 3.

5.Математична розминка ( Інтерактивна вправа «Мозковий штурм»)

• Як називається геометрична фігура у якої три кути ?

• Який день настає після суботи?

• Скільки сторін у квадрата?

• Скільки місяців триває зима?

• Як називається лінія у якої є початок і кінець?

6. Хто згадає які мудри ми виконували на попередньому уроці?(Мудри)

(«Вікно мудрості» Відкриває життєво важливі енергетичні центри. Активізує розумову діяльність, сприяє розвитку мислення.)

-Молодці!

7.Фізкультхвилинка. СЛАЙД 8

Встало вранці ясне сонце, зазирнуло у віконце.

Ми до нього потяглися, за промінчики взялися.

Будем дружно присідати, сонечко розвеселяти.

Встали, сіли, встали ,сіли - бачте, як повеселіли.

Стало сонце танцювати, нас до танцю припрошати:

-Нумо разом, нумо всі потанцюєм по росі. (Танцювально-рухова терапія)

- Де сяє Сонечко? (вгорі)

-Ми розбудили наше Сонечко і зразу стало веселіше, приємніше. Нехай воно залишається на нашому уроці. Давайте порадуємо його нашим старанням, поведінкою, роботою. (Кольоротерапія.Жовтий колір-колір радості та оптимізму. Сприяє зміцненню нервової системи та зору. Якщо довго дивитися на жовтий колір, то швидше відійдуть погані думки, поліпшиться настрій)

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ


1. Вірш СЛАЙД 9


Є 7 веселих ноток,

У тижні днів теж 7.

Сім кольорів веселки -

Відомо нам усім.


- Чим цікавий вірш?

2. Робота за предметними малюнками

- Скільки півників? (7) Скільки метеликів? (7) Скільки квіточок? (7) СЛАЙД 10

- Що спільного для всіх цих предметів? (Кількість. Їх 7.)

- Яке число ми будемо сьогодні вивчати?

3.Асоціативний кущ. СЛАЙД 11

- Де ми зустрічаємо цифру 7? Таємниче число сім! Як його тільки не вважають: і священним, і божественним, і магічним, і щасливим. Воно зустрічається і в міфології, і в народній мудрості, і в художній літературі: (7 кольорів у веселці, «Білосніжка і 7 гномиків», «Вовк і 7 козенят», 7 днів у тижні, 7 «я» утворюють слово «сім'я», українська народна казка «7 дочок», 7 нот на нотному стані, квіточка-семипелюсточка, є 7 смертних гріхів, Рим побудований на 7 горбах. У Біблії число 7 зустрічається 180 разів …)

Пригадайте ще прислів'я, у яких міститься слово «сім».



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал