7


  • Учителю
  • План урока по казахскои литературе на тему 'Ауа, су, күн-адамның досы. '

План урока по казахскои литературе на тему 'Ауа, су, күн-адамның досы. '

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

МЕКТЕБІ

Ж. Жүсібалиев атындағы Ойыл қазақ орта мектебі

ПӘН МҰҒАЛІМІ

Жұмашева Ұлболсын Құралқызы

ПӘНІ

Әдебиет

ТАҚЫРЫП

Ауа, су, күн-адамның досы.

КҮНІ

12.04.2013 ж.

МАҚСАТЫ

1. Оқушылардың табиғат туралы, ауа, су, күн туралы түсініктерін кеңейту; олардың адам үшін пайдасын білу; түрлі тапсырмаларды орындау арқылы сөйлеу дағдыларын, шеберліктерін қалыптастыру.

2. Өз бетімен жұмыс жасауға, топпен жұмыс жасауға, уақытты үнемдеп жұмсауға дағдыландыру. Сөздік қорын молайту, ой-өрістерін, танымдық, шығармашылық қабілеттерін, мәдени ұқыптылық, әдептілік қабілеттерін, пәнге деген қызығушылығын дамыту.

3. Өзгенің пікірін тыңдауға, мәдениетті сөйлеуге, табиғатқа деген сүйіспеншілікке, оны қорғай білуге тәрбиелеу. Сауаттылыққа, жинақылыққа, бірін-бірі тыңдауға, қадірлеуге, еңбексүйгіштікке, жан-жақтылық қасиеттерін шыңдау арқылы тәрбиелеу.

КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕ

-Тақырып бойынша білімдерін кеңейте алады;

-Мәтінді өз бетінше оқып, мазмұнын ұғына алады;

-Мәтінді тапсырма тұрғысынан саралай оқи алады;

-Өз ойын еркін жеткізе алады;

-Сыныптастарымен қарым-қатынас қалыптасады;

-Өзгенің пікірін тыңдауды үйренеді;



МҰҒАЛІМ ӘРЕКЕТІ

ОҚУШЫ ӘРЕКЕТІ

БАҒАЛАУ

РЕСУРСТАР

ҰЙЫМДАСТЫРУ БӨЛІМІ

Оқушымен амандасу, түгелдеу, сабаққа әзірлеу.

Амандасады, кезекші оқушы жауап береді.


АКТ, оқулық, А-4 қағазы, бейнесуреттер.

ҚЫЗЫҒУШЫЛЫҒЫН ОЯТУ, ПСИХОЛОГИЯЛЫҚ ДАЙЫНДЫҚ.

«Шаттық шеңбері» негізінде бір-біріне жақсы тілек айту арқылы оқушылар арасында ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырамын.

Сабақ алдындағы психологиялық тренингке қатысады.


ҮЙ ТАПСЫРМАСЫН ТЕКСЕРУ.

Үйге берілген «Кім күшті?» ертегісінің мазмұнын сұрау. Қосымша сұрақтар қою.

Үй тапсырмасын айтады.

Шапалақ арқылы бағалау.


МАҒЫНАНЫ ТАНУ. Тақтадан жұмбақтар шешіп, жаңа сабақтың тақырыбын ашу.

ЖАҢА САБАҚ.

- Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Ауа, су, күн- адамның досы.

Біздің тіршілік көздерімен танысамыз.

Мәтінді оқушылар өз бетімен оқып, топ арасында талқылайды.

Әр топтан бір оқушы бөліктерге бөліп оқиды.

Бір оқушыдан мазмұнын айтады.

ҚОСЫМША ТОЛЫҚТЫРАМЫН: Ауа, су , күн- табиғат бөлшегі. Бұл үшеуі адамның өмірі үшін қажет, пайдасы зор. Жақсы демалу үшін, бойға қан тарату үшін, ас сіңіру үшін. Бұлардың пайдасы дәріден де артық. Біреуі болмаса тіршілік болмайды. Өсімдіктер оттегін шығарып, көмі қышқыл газын бойына сіңіреді. Оттегі таза ауа. Жер бетінде 21пайыз оттегі, 78 пайыз азот, 1 пайыз көмір қышқыл газы болады екен.



СЕРГІТУ СӘТІ.

«ЖАҚСЫ МЕН ЖАМАН»



«МАҚАЛДЫҢ МАҒЫНАСЫН АШ» ойыны. Слайд арқылы.



«АУТТЕРАПИЯ» жүргізу.

1-топ. АУА.

2-топ. СУ.

3-топ. КҮН.



ҚОРЫТЫНДЫЛАУ. «АВТОР ОРЫНДЫҒЫ»

ҮЙГЕ ТАПСЫРМА. Мәтінді түсініп оқу, ауа ,су, күнге хат жазу.



БАҒАЛАУ. Топ жетекшісі бағалаған жетондарды жинау.

Жауабын табады.



Мәтінмен оқып танысады.



Бәрі қатысады.

Топпен жұмыс



Топпен жұмыс.

1 ОҚУШЫ АВТОР, ҚАЛҒАНДАРЫ ЖУРНАЛИСТЕР.

Үш шапалақ арқылы

бағалау.



3 шапалақ жасау.



Оқушылар қатысады.

Кері байланыс. Скипер арқылы сабақ туралы ойлары.

1 смайлик. Өте ерекше таңғалдым, ұнады.

2смайлик. Жақсы.

3смайлик. Ұнамады.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал