- Учителю
- Открытого урока на тему'Натурал сандар, шамалар'
Открытого урока на тему'Натурал сандар, шамалар'
Жамбыл облысы, Талас ауданы, Қаратау қаласы, Лицей
Бастауыш сынып мұғалімі: Темірханова Гүлнұр Нағашханқызы
Математика
Тақырыбы: Натурал сандар,шамалар
Мақсаты: Мың көлеміндегі сандарды жіктеу, салыстыру, разрядтардың атауын және нөмірленуін, бірліктер класын қайталап пысықтау;
Білімділігі: Оқушылардың білім ,білік, дағдыларын қайталау , тиянақтау, қалыптастыру, деңгейін анықтау
Дамытушылығы:Оқушылардың сабаққа белсенділігін арттыру , шапшаңдыққа,тапқырлыққа баулу, есептеу дағдыларын дамыту
Тәрбиелігі: Білімділікке тәрбиелеу.
Түрі : талқылау, оқыта үйрету
Әдісі: жеке, топтық жұмыс, оқулықпен жұмыс
Көрнекілігі:Таблица,көбейту таблицасы,карточка.
Сабақтың барысы : 1.Ұйымдастыру бөлімі.
Психологиялық дайындық
Балалардың сабаққа дайындығын тексеру ғана емес ең алдымен бүкіл сабақ барысында өнімді жұмыс істеуге, психологиялық көңіл-күй тудыру.Осы бірінші сабақта бейтаныс жаңа оқулықпен оқушыларды таныстырып, барлық шартты белгілерді тәптіштеп, түсіндірген жөн.
2. Ой шақыру
Тірек білім, білік дағдыларын еске түсіру:
А) 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9 1таңбалы сандар.
Ә) 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9 натурал сандар
ІІІ Жаңа сабақ «Мағынаны тану»
Ауызша 10,100,99,999
« Жоғалған санды тап»
№2(а)
545,546,547,548,549,550,551,552,553,554,555,556,557,558,559,560,561,562,563,564,565.
А)564
Ә)435
№3
384 < 385 600>598 749>649
758>738 3м 2дм 4см = 324см
№4
600(артты,10есе,100есе) 3сан (6,60,600)
60<600 6<60
ІV Сергіту
№5
100,10,1(кеміді,100есе, 10есе) 3 сан
№6
А) 538,530,508,500
Ә) 300,340,347,407
№7
999, 900+90+9, 999+1=1000
Шығармашылық тапсырма: №8
Сабақты қорыту.
Үйге тапсырма: №9,10
Бағалау: