- Учителю
- Қысқа мерзімді жоспар Орман тоғай өсімдіктері
Қысқа мерзімді жоспар Орман тоғай өсімдіктері
Пән атауы: Дүниетану |
Өтілетін уақыты |
Барлық оқушы саны: | |
Сілтеме |
Күнтізбелік жоспар, оқулық | ||
Сабақтың тақырыбы: |
Орман тоғай өсімдіктері, жануарлары туралы | ||
Мақсаты: |
Орман тоғай өсімдіктері, жануарлары туралы, олардың тіршілігі жайында біледі. Олардың пайдасы жайында түсінеді. | ||
Оқу нәтижесі |
Орман тоғай өсімдіктері, жануарлары туралы жайында біле алады. Білгендерін өмірде қолдана алады. | ||
Дереккөздер |
Оқулық, ресурстар | ||
Сабақтың барысы | |||
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
модульдер |
Бағалау түрі |
Қызығушылықты ояту: Ұйымдастыру кезеңі: 2 түсті таратпа тарату арқылы топқа бөлу |
Оқу құралдарын дайындап қояды. Таратпалар бойынша бірден топқа бөлініп отырады.
Жануар. Өсімдік атауымен бөлінеді. |
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу |
Қолпаштау арқылы бағалау |
Үй тапсырмасын тексеру. «қорапшадағы сұрақтар» Мақал- мәтелдер айту |
Шөл өсімдіктері мен жануарлары тіршілігі туралы айтады. Қорапшада берілген сұрақтарға жауап береді.
|
оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу
|
Бірін- бірі бағалау
|
Мағынаны тану Жаңа сабақ: Оқулықтан оқып шығу, танысу.
Дәптермен жұмыс
|
Сұрақтарға жауап беру, өз пікірлерін айтқызу. Орман тоғай өсімдіктері, жануарлары туралы Қазақстанның қай аймақтарына мекендеуге бейім, және пайдасы туралы қысқаша кесте құру |
оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу. Диалог құру, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту мен оқу. |
Топта бірін- бірі бағалау,
«басбармақ» әдісі арқылы |
Ой толғаныс: «Серпілген сауал» сратегиясымен мал шаруашылығына байланысты сұрақ қояды. Сергіту сәті: |
Әр бала сұраққа жауап беріп, өз сұрағын келесі балаға қояды.
Жұмбақтар шешу. |
СТО Оқыту үшін бағалау мен оқуды бағалау. Оқытуды басқару және көшбасшылық |
3 Қол шапалақ |
Бекіту кезеңі: Екі топқа тапсырма
|
Өсімдіктер мен жануарлардың аттарын атау ерекшеліктерін айту. Жұмыстарын қорғайды. |
Талантты және дарынды балаларды оқыту, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу
|
Бір- бірін қолдау |
Үйге тапсырма: 69-72 беттер мазмұндау, |
Тапсырманы күнделіктеріне жазып алады. |
Оқыту мен оқуды бағалау |
Мұғалімнің бағалауы |