7


  • Учителю
  • Еңбекпен тапқан тиын (ертегі)

Еңбекпен тапқан тиын (ертегі)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала



Бастауыш сынып мұғалімі

Бисенова Умиткан Амировнаның 3-сыныптың әдебиеттік оқу пәніне жазған қысқа мерзімді жоспары

Ақшұқыр мектеп - лицейі

Маңғыстау облысы

Түпқараған ауданы

Ақшұқыр ауылы

Қысқа мерзімді жоспар Мұғалім: Бисенова Умиткан Амировна

Ана тілі

3-сынып

Сабақтың тақырыбы: Еңбекпен тапқан тиын. (Грузин ертегісі)

Сілтеме

Оқулық,ғаламтордан алынған мәліметтер.

Мақсаты

1. Оқушыларды ертегімен таныстыра отырып, идеялық мазмұнын ұғындыру. 2. Оқушылардың дүниетанымын кеңейтіп, тілін дамыту, өз ойын еркін айтып, өз пікірін қорғап, айқын да дәлелді сөйлеуге дағдыландыру.

3. Оқушыларды образды талдау арқылы алға қойған мақсатына жететіндей табандылыққа және еңбекқорлыққа тәрбиелеу.

Нәтижесі

Оқушылар сыни тұрғыдан ойлана алады. Тақырып бойынша білім алады.Оқушылар алған білімдерін тиянақтауға,пысықтауға,өз бетінше жұмыс жасауға үйренеді. Ұйымшылдыққа,бірлесіп жұмыс жасауға дағдыланады.

Көрнекілі-гі

Интербелсенді тақта,оқулық, дәптер,кластер,стикер.

Сабақтың барысы

Стикерлер арқылы топқа бөлу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

Жаңа сабақ кезеңдері


Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Модуль

Кіріспе


Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. Топқа бөледі.

Топқа бөлінеді. Назарларын сабаққа аударады.

Сыни тұрғыдан ойлау

АКТ



диалог-тік оқыту



оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау



талантты және дарынды балаларды оқыту



оқытудағы басқару және көшбасшылық.

Білу

Үй тапсырмасын сұрау.

-Балалар,үйге берілген тапсырманы тексеріп жіберейік. Үй тапсырмасына дайынбыз ба?

Мәтіннің түсіндік пе?

Үйге берілген тапсырманы орындайды.

Мәтіннің түсінігін айтады.

Түсіну

1.Ертегілер және оның түрлері туралы сұрау.

2.Жаңа сабақтың тақырыбымен таныстыру.

3.Грузия елі туралы шағын түсінік беру.

Ертегі және оның түрлері туралы сұрайды.

Жаңа сабақтың тақырыбымен таныстырады.

Грузия елі туралы шағын түсінік береді.

Ертегі және оның түрлері туралы айтады.

Жаңа сабақтың тақырыбымен танысады.

Грузия елі туралы шағын түсінік алады.

Қолдану

1.Оқушылардың назарын экранға аудару.

2.Экраннан «Болжам кестесін» көрсету.

Оқулақпен жұмыс:

3.Ертегіні үш бөлімге бөліп,үш топқа өз беттерінше оқып,түсінге тапсырма беру.

Дәптермен жұмыс:

Сөздікті дәптерге жаздыру.

Оқушылардың назарын экранға аударады.

Экраннан «Болжам кестесін» көрсетеді.

Оқулақпен жұмыс:

Ертегіні өз беттерінше оқып,түсінуге тапсырма береді.

Сөздікті дәптерге жаздырады.

Оқушылар назарларын экранға аударады.

Экраннан «Болжам кестесін» көреді.

Оқулақпен жұмыс:

Ертегіні өз беттерінше оқып,түсінеді.

Сөздікті дәптерге жазады.


Сергіту сәті

«Жалғасын тап» ойынын ойнату.

«Жалғасын тап» ойынын ойнатады.

«Жалғасын тап» ойынын ойнайды.

Талдау

Әр топтан бір оқушыға слайд арқылы өз тобына берілген бөлімнің мазмұнын айттыру.

Шығармашылық тапсырма:

1-топ:Баланың өмірі болашақта қалай болады ойлайсыңдар?

2-топ:

Ертегідегі кейіпкерлерге мінездеме беріңдер.

3-топ:

Ертегіні әрі қарай өз ойларыңмен жалғастырып көріңдер.

Әр топтан бір оқушыға слайд арқылы өз тобына берілген бөлімнің мазмұнын айттырады.

Шығармашылық тапсырма береді.

1-топ:Баланың өмірі болашақта қалай болады ойлайсыңдар?

2-топ:

Ертегідегі кейіпкерлерге мінездеме беріңдер.

3-топ:

Ертегіні әрі қарай өз ойларыңмен жалғастырып көріңдер

Әр топтан бір оқушы слайд арқылы өз тобына берілген бөлімнің мазмұнын айтады.

Шығармашылық тапсырманы орындайды.

1-топ:Баланың өмірі болашақта қалай болады ойлайсыңдар?

2-топ:

Ертегідегі кейіпкерлерге мінездеме беріңдер.

3-топ:

Ертегіні әрі қарай өз ойларыңмен жалғастырып көріңдер

Жинақтау

Болжам кестесін толықтыру.

Болжам кестесінің соңғы бағанын толықтырайық.

Сабақты қорытындылау.

- Балалар, сабақтың барысында бұл ертегі туралы болжам жасағанбыз, болжамымыз сәйкес келді ме?

-Қалай ойлайсыңдар? Бұл ертегі ертегінің қай түріне жатады екен?

Сабақты қорытындылайды:

Ертегі кейіпкерлерінің сендерге қайсысы ұнады?

Осы ертегіден көкейімізге не түйдік?

Болжам кестесінің үшінші бағанын толтырады.

Сұрақтарға жауап береді.

Бағалау

Топтық бағалау.

Оқушыларды смайликтер арқылы бағалау.

Сабақ туралы өз ойын стикерге жазу.

Үйге тапсырма беру.

Топ бір-бірін «Екі жұлдыз,бір тілек» арқылы бағалатады.

Мұғалім бағалайды.

Үйге тапсырма береді.

Топ бір-бірін «Екі жұлдыз,бір тілек» арқылы бағалайды.

Үй тапсырмасын күнделікке жазып алады.





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал