7


  • Учителю
  • Розробка уроку з української мови для 2 класу на тему: : Слова, які відповідають на питання хто? що? (іменники)

Розробка уроку з української мови для 2 класу на тему: : Слова, які відповідають на питання хто? що? (іменники)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала



Тема: Слова, які відповідають на питання хто? що? (іменники)

Мета: навчати учнів розпізнавати іменники за питаннями хто? що?; поглиблювати знання учнів про слова - назви предметів; розвивати вміння ставити питання до слів; виховувати працелюбність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань учнів

1. Слухання вірша

Книжка, дошка, кабінет,

Печиво, повидло, мед,

Чоботи, штани, кашкет,

Мотоцикл, велосипед -

Знайте, діти, наперед:

Кожен з них - це є предмет.

Тож хто це і що це - вже не секрет.

Ім'я своє і назву має кожен предмет.

- На які питання відповідають слова - назви предметів?

- Пограємо в гру «Слово називай - питання швидко став». Я показуватиму малюнок, а ви називайте його і ставте питання.

Учитель демонструє малюнки: моряк, береза, корабель, білка, автомобіль, учитель, ведмідь, зайчик, пірамідка.

Назви людей і тварин відповідають на питання хто?.

Назви всіх інших предметів відповідають на питання що?.

2. Каліграфічна хвилинка

Лл ли ло лу ля ця лисиця

  • В темнім лісі проживає,

Довгий хвіст пухнастий має,

Їй на місці не сидиться,

А зовуть її... (лисиця).

- На яке питання відповідає слово лисиця?

- Поділіть це слово на склади, назвіть у ньому звуки.

3. Словникова робота

Предмет

- Складіть звукову схему слова, поділіть його на склади, назвіть приголосні звуки в цьому слові.

Змініть слово предмет за питаннями. Запишіть.

Знайти (що?)

Немає (чого?)

Зацікавитися (чим?)

III. вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 108)

Вправа 279

- Розгляньте малюнки. Дайте відповіді на запитання.

- Запишіть назви людей і тварин за зразком.

Вправа 280

- Розгляньте малюнки. На які дві групи можна поділити ці предмети? (Машини і навчальне приладдя.) Доповніть кожну з цих груп своїми словами.

Нехай вам у пригоді стануть загадки.

  • Торохтів собі поволі

І рядки накреслив в полі.

Не звичайні ці рядки,

А для овочів грядки. (Трактор)

  • Невеличка хатка,

В ній живуть малятка,

Всіх їх гостроносих

У портфелях носим. (Пенал)

- Запишіть назви предметів за зразком.

2. Фізкультхвилинка

3. Заучування правила (с. 109)

4. Гра «Хто? Що?»

Дівчатка виписують слова, які відповідають на питання хто?, хлопчики - що?.

Школа, радість, тигр, книжка, зима, принцеса, спека, хлопчик, корова, кошеня, водій, вода, мрія, білка.

5. Робота в групах

Гра «Добери слово»

1-ша група - іграшки: лялька, ...

2-га група - звірі: вовк, ...

3-тя група - дерева: тополя, ...

6. Гра «Добери за зразком»

- До слів, які відповідають на питання хто?, доберіть за зразком слова, які відповідають на питання що?.7. Гра «Хто у кого?»

У качки (хто?)

У курки (хто?)

У вівці (хто?)

У кози (хто?)

У корови (хто?)

У свині (хто?)

Слова для довідки: курча, теля, ягня, порося, козеня, каченя.

IV. Підбиття підсумків. Рефлексія

- На які питання відповідають слова, що означають назви предметів?

- Які питання ставимо до назв людей і тварин?

- На які питання відповідають слова - назви всіх інших предметів?

V. Домашнє завдання

С. 109, вправа 282; вивчити правило (с. 109).



</





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал