7


  • Учителю
  • Баяндауыш 2 сағат 3 сынып қазақ тілі

Баяндауыш 2 сағат 3 сынып қазақ тілі

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Мерзімі

Сыныбы

Пәні

Пән мұғалімі

Тексерген

3 « »

Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы:

Баяндауыш 2 сағаты

Мақсаты:

Баяндауыш туралы түсінік қалыптасады. Сұрақ қоя білуге үйренеді.

Сөздік қорлары молаяды.Ұқыпты, көркем жазуға қалыптасады.

Табыстылық критерийі

  1. Оқушылар баяндауыш туралы үйренеді.

  2. Оқушылар жаттығуларды жазып, талдайды.

Күтілетін нәтиже

  1. Баяндауыш туралы білім алып, танысады .

  2. Қатесіз, сауатты жазуды үйренеді.

Модульдің қамтылуы:

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, диалогтік оқыту әдісі, ақпараттық-коммуникациялық технологиялар, талантты және дарынды балаларды оқыту, жас ерекшелігіне сәйкес оқыту және оқу,оқыту үшін және оқуды бағалау.

Ресурстар:

Оқулық, интербелсенді тақтадан көрсетілетн сызбалар, маркерлер, стикерлер, постер,бағалау парағы.

Дерек көздер:

Қазақ тілі оқулығы 3-сынып,

САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ

Мұғалімнің іс-ірекеті

Оқушының іс-ірекеті

Ұйымдастыру кезеңі:


Сергіту сәті: «Шаттық шеңбер » ( 2 мин)

Топқа бөлу. (1мин)

Топ басшысын сайлау

Бағалау фишкалар арқылы жүреді

Оқушылар «Шаттық шеңбер» тұрып оқушылар бір - біріне тілек айтады және серігеді.

Нөмерленген стикерлер арқылы бөлінеді.

Оқушылар өз еркілерімен топ басшысын сайлайды.

Әр топтағы көшбасшы өз-өздерін,бір-бірін,топтық бағалау кезінде жинаған балдарын бағалау парағына жазып отырады . Соңында жинаған балдары есептеліп, әр оқушының бағасы шығарылады.

Үй тапсырмасы

39 - жаттығу. Ережелерді жатқа айту.

(5 мин)

Оқушылар жауап береді.

Жаңа сабаққа итермелеу сұрағы.


Жаңа тақырыпқа байланысты 4 топқа берілген сөздер бойынша өз ойларын жазады.

Жаңа сабақтың мақсатымен танысады. (3 мин)

Сабақ мақсатымен таныса отырып, топтастыру арқылы білетіндерін плакатка түсіреді.

Жаңа сабақ

Жеке, жұптық және топтық жұмыс

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті


3 минут


20 мин

Қызығушылықты ояту сатысы:

«Ой талқы» әдісі.

Баяндауыш жайлы тапсырмаларды орындап, жаңа тақырыпты өздері ашады.

Мағынаны тани білу сатысы:

а)Тапсырмалармен жұмыс.

40 - жаттығу. Жаңылтпашты оқып, жатқа жаз.Бастауыштың астын бір сызықпен, баяндауыштың астын екі сызықпен сыз.

41 -жаттығу. Өлеңді оқы.(ауызша орындау)

Топтық жұмыс.

42- жаттығу .Мәтінді көшіріп жаз.Баяндауыштарды тауып жаз.

43 - жаттығу. Жұмбақты көшіріп жазып, шешуін тап. Баяндауыштардың астын сыз.

Оқушылар сөздердің мағынасын айтып, қысқаша сипаттама береді .

Дұрыс жауап берген жағдайда топ мүшелеріне бір ұпайдан беріледі.


Оқушылар кітапта берілген жаттығуларды пайдалана отырып, дәптерге түсіру арқылы түсіндіреді.

Берілген критерий бойынша топ жұптық бағалау арқылы бағалайды

Бекіту:

  1. Мин

  • Бастауыш дегеніміз ен? Мысал келтір.

  • Баяндауыш дегеніміз ен? Мысал келтір.

  • Сөздерді топтаға бөліп жаз

Әр оқушы топта ақылдаса отырып, жауап береді. Жауабын ауызша,мысал келтіру арқылы жеткізуіне болады.

Жауап берген оқушыны қалған топ мүшелері бағалайды

Бағалау

2 мин

Топ басшысы топ мүшелерінің балдарын есептеп, берілген шкала бойынша бағаларын айтады

Берілген арнайы параққа өздерінің көңіл күйлерін белгілейді


Үйге тапсырма:

Кері байланыс

1 мин

2 мин

45 - жаттығу.


Оқушыларға стикер таратып береді. Ұнаған, ұнамағанын жазады.

Күнделіктеріне жазып алады.


Оқушылар сабақ ұнаса несі ұнағанын, ұнамаса несі ұнамағанын жазады.





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал