- Учителю
- Оқулық: «Әдебиеттік оқу» 3-сынып, Авторлары: Б. А. Тұрғынбаева, З. Муфтибекова; Алматыкітап баспасы 2014 Сабақтың тақырыбы: Ә. Табылды. Дақылдар әні Мақсаты: Өлеңнің мазмұнын түсініп оқиды; өз пікірлерін ашық айтады; алған білімдерін өмірде қолда
Оқулық: «Әдебиеттік оқу» 3-сынып, Авторлары: Б. А. Тұрғынбаева, З. Муфтибекова; Алматыкітап баспасы 2014 Сабақтың тақырыбы: Ә. Табылды. Дақылдар әні Мақсаты: Өлеңнің мазмұнын түсініп оқиды; өз пікірлерін ашық айтады; алған білімдерін өмірде қолда
Сынып: 3 «Б» сынып
Пәні: Әдебиеттік оқу
Бағдарлама: ҚР Білім және ғылым министрлі Ы.Алтынсарин атындағы ұлттық білім беру академиясы.Астана, 2012
Оқулық: «Әдебиеттік оқу» 3-сынып, Авторлары: Б.А. Тұрғынбаева, З.Муфтибекова; Алматыкітап баспасы 2014
Сабақтың тақырыбы: Ә.Табылды. Дақылдар әні
Мақсаты: Өлеңнің мазмұнын түсініп оқиды; өз пікірлерін ашық айтады; алған білімдерін өмірде қолдануға жетелейді
Міндеттері: - Тіл мәдениетін күнделікті өмірде сақтау
- Жүйелі сөйлеу, қисынды ойлауға қалыптастыру
- Мәдени сөйлеуді өмірде қолданады
Сабақ түрі: Жаңа сабақты меңгеру.
Құрал жабдықтар: Түсіндірмелі сөздік, интербелсенді тақта, постер, маркер, стикер, бағалау парықтары
Әдіс-тәсілдері: «Сұрақты ұстап ал» әдісі, «5 жолды өлең» әдісі, «Стикерлермен диалог» әдісі
Күтілетін нәтиже: Ойын жүйелі түрде жеткізе алады.
Мәдени сөйлеуді өмірде қолданады
Сабақ кезеңдері
Уақыт
Мұғалім іс-әрекеті
Оқушы іс-әрекеті
Ұйымдастыру түрі
Бағалау
Қолданылатын модуль
Кіріспе
5 мин.
Амандасу, психологиялық жағдай туғызу .Ұйымдастыру. Тілек арқылы топқа бөлу
І- топ «Адамдар»
ІІ-топ «Жануарлар»
ІІІ- топ «Өсімдіктер»
Оқушылар бір- біріне тілек айтып, сол тілектерді бір- біріне таратады, тілек жазылған парақтарды түстері арқылы топқа бөлінеді.
Топ аттарына топтастыру жасайды
Жұппен
Топпен
Екі жұлдыз бір тілек
СТО, ОмОЖТ
ОүБОБ
Үй тапсырмасы
Тақырыпқа шығу.
Білу
3 мин.
5 мин.
«Сұрақты ұстап ал» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру.
«Дақылдар» туралы жұмбақтар айту жұмбақтардың шешулері бойынша тақырыпқа шығу.
Сіздер жаңа не істедіңдер? Ендеше олар бір сөзбен қалай аталады?
Сұрақтарға жауап береді
Жұмбақтарды шешеді
Тақырыпты ашады
Жұмбақтар арқылы тақырыпқа шығады.
Дақылдар деген сөз шығады.
Жеке
Топпен
Бас бармақ бағалау
СТО
ОмОЖТ
ОүБОБ
Түсіну
10 мин.
Оқулық бойынша өлеңді танысуды беремін.
Өлеңді оқу, талдау.
Бір-біріне сұрақ дайындайды.
«Сөздер банкісінен» тақырыпқа қатысты сөздерді теріп алу
Жеке, жұппен,
топпен
Бас бармақ бағалау
СТО
ОүБОБ
3мин.
Сергіту сәті
Музыканың әуенін есту арқылы жаттығулар жасайды
Жеке
ОЖЕСББ, АКТ қолдану.
Қолдану
5 мин.
«5 жолды өлең» әдісі
Бес жол өлең құрастырады
Жеке
Үш шапалақ
СТО, Басқару және көшбасшылық, ОүБОБ
3 мин
Сәйкестігін тап кестесін беремін.
Жазба жұмысы
жеке
Өз-өзін
АКТ.
Талдау
5мин.
«Стикерлермен диалог» арқылы оқушылардың сұрақтары мен жауаптыррын тыңдау
Оқушылардың сұрақтары мен жауаптыр
жұппен
Бағдашам бойынша
Диалогті оқыту және АКТ. ОүБОБ
Жинақтау
3 мин.
Тақырып бойынша сұрақтар беру.
Диалогтік әңгіме:
Мұғалім-оқушы, оқушы-оқушымен.
Сұраққа жауап береді
жұппен
СТО, ОүБОБ, ОмОЖТ
Бағалау
3 мин
Тыңдап, қолдау көрсетеді
Блум түймедағы бойынша бағалау
Жиынтық бағалау