- Учителю
- Қармаққа түскен шағала 4 класс
Қармаққа түскен шағала 4 класс
|
| 15.01.2015 |
| |
| Сабақтың тақырыбы: | Қармаққа түскен шағала Мұрат Тоқашев | ||
| Сілтеме | Кітапхана, АКТ, журнал, әдістемелік құрал,интерактивтік тақта. | ||
| Сабақтың мақсаты: |
| ||
| Оқыту нәтижесі |
| ||
| Негізгі идеялар |
| ||
| Оқыту түрі: |
| ||
| Тапсырмалар |
| ||
| Іс -әрекет кезеңі | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | |
1. | Ұйымдастыру кезеңі:
| Сәлемдесу. Амансың ба, алтын күн Амансың ба, көк аспан Амансың ба, жер- ана Амансың ба, достарым Үй тапсырмасын тексеру Су мен балық мысалды жатқа айту. Сұрақтарға жауап беру
.
Сыныпты топқа бөлу
Ереже шығару Сабақты бастамас бұрын топ ережесін құру. Мақсаты; құрылған ереже бойынша жұмыс істеу. |
Оқушылар әр түрлі қимылдар жасайды -Әңгіменің авторы кім? - Бұл оқиға қайда болған? -Балық неге мақтанды? -Ол неге өкінді? -Балықтың орнында сен болсаң не істер едің?
Сыныпты топқа бөлу.
бірін- бірі сыйлау тақырып бойынша сөйлеу сабақта белсенділік көрсету | |
2. |
Жаңа білімді белсенді меңгертуге оқушыларды дайындау
| Қызығушылықты ояту Шағала туралы бейнефильм көрсету
|
Бұл қай құстың дыбысы? | |
3. | Түсіну кезеңі: Жаңа сабақ
| Оқулықпен жұмыс - мәтінді тыңдау - қысқаша мазмұнын айту Шағала Солтүстік аймақтарда көп кездеседі. Салмағы 1-2 кг , қанатының ұзындығы 1.5 метрдей. Ақшыл түсті құс.Шағала қаркылдап дауыстайды. Ой қозғау Автор туралы қысқаша мәлімет беру. Сұрақ -жауап - Бұл оқиға қайда болды? - Шағала қандай қиындыққа тап болды? - Шағаланы асырамақ болған бала оны неге жібере салды?? - Өркеннің әрекетін қалай бағалар едің? - Өзің мұндайда не істер едің? -Оларды қорғау үшін не істеу керек ?
| Топпен жұмыс 1-тап Бес жол өлең Мұрат Тоқашев жазушы, журналист, академик. «Президент және Халық» газетінің бас редакторы. . Сұрақтарға жауап бере отырып кемпірқосақтың бейнесін салу.
| |
| Талқылау кезеңі: | Шығармашылық тапсырма Мақсаты: оқушылардың шығармашылық қаблеттерін дамыту. |
2-тап Мәтін бойынша сурет салу. | |
4. | Қолдану кезеңі: | Глоссарий жазу Мақсаты; қиын сөздердің анықтамасын жазу. Жауаптарын сиқырлы сандыққа салу. | Теплоход - кеме Полуба -кеменің екінші, үшінші қабаты Каюта - кеменің бөлмесі Ұяласы - бір топтағы шағала | |
5 | Жинақтау кезеңі: | Тренинг Ай-ай ішім - ай Ой-ой тісім-ай Ух-ух белім ай Деп Жалқаубек сабақта Әр жерін сылтаулап Аулада жүр айқайлап
| Әр түрлі қимылдар жасап сергіту сәтін жасайды. | |
| Үйге тапсырма: | Мәтінді мазмұндау Сұрақтарға жауап дайындау. | Мәтін бойынша 2 сұрақты өздері құрастырады. | |
| Рефлексия | Стикермен жұмыс.Сабақта алған әсерлері. Сабақ ұнады ма? | Стикерге өз ойларын жазады. | |
| Бағалау | Оқушыларға бағалау парағын тарату | Оқушылар бір-бірін бағалайды | |
| Күтілетін нәтиже: | Нені білді? Нені меңгерді?
Нені істей алады? | Мәтінде кездескен жаңа сөздердің анықтамасын .
Шағала туралы деректер.
Бес жол өлең жазу. |