7


Урок

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: 1. Оқушылардың қызығушылығын ояту.2. Жаңа тақырыпқа оқушылардың білетін білімі арқылы кіру.3. Оқушылардың өздерін-өздері оқыту арқылы білім беруге ықпал жасау, сыни тұрғыдан ойлау процестері арқылы әр баланы қамтуға жағдай жасау.4. Жаңа сабаққа белгілі бір ой қорытындылар
предварительный просмотр материала

Қазақ тілі пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары»

Сабақ жүргізген мұғалімнің аты-жөні

Балтабаева Дина Артикбаевна

4«б» сыныбы.

Оқушының саны -22

Степногорск қаласы С.Сейфуллин атындағы №5 КМЛ

Күні

2/03 2015

Сабақтың тақырыбы

Қарсы мәндес сын есім.

Сілтемелер

Қазақ тілі оқулығы,қазақ тілін оқыту әдістемелігі,Бастауыш сыныпта оқыту журналы,

Мақсаты


1.Қарсы мәндес сын есім бойынша білімдерін толықтырады.

2.Тапсырма орындау барысында ой-өрістері кеңейеді

3. Алған білімдерін өмірде пайдаланады.

Міндеттері

1. Оқушылардың қызығушылығын ояту.

2. Жаңа тақырыпқа оқушылардың білетін білімі арқылы кіру.

3. Оқушылардың өздерін-өздері оқыту арқылы білім беруге ықпал жасау, сыни тұрғыдан ойлау процестері арқылы әр баланы қамтуға жағдай жасау.

4. Жаңа сабаққа белгілі бір ой қорытындылар жасау.


1.Оқушылардың бірін-бірі оқытуы арқылы аталған тақырыпты меңгеріп шығу.

2.Мұғалім оқуға бағыттап отыру.

3.Оқушылардың өзін және достарын бағалау мүмкіндіктерін жасау.

Сабақта туындаған негізгі идеялар

1.Оқушының өмірдегі біліміне, білетініне, сүйену.

2.Жаңа теориялық ақпаратты беру арқылы оқушыға жаңа ойлау дағдысын, мәнерін, амалдарын қалыптастыруға ықпал жасау

3. СТО арқылы проблемалық сұрақтарды шешуге итермелеу.

Күтілетін нәтиже

Топтық жұмыстар негізінде оқушылар қарсы-мәндес сын есім жайында пікір алысады.

Өз білімдерін дәлелдейді.

Сабақтың жүргізілуі бойынша мұғалімнің жазбалары:

Мұғалім немен айналысады және оқушылар немен айналысады.

Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин)

Мұғалімінің іс әрекеті

Оқушының ісәрекеті

Психологиялық тренинг.

Мұғалім оқушылардың назарын сабаққа аударады.

Оқушылар қажетті құралдарын дайындайды және назарын сабаққа аударады.

Қызығушылықты ояту ( 5 мин )

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Мұғалім мәтін оқиды. Балалар тақтада берілген мәтінді оқу барысында сын есімнің дара және күрделі,қарсы мәндес екенін сөздерді табады.

Оқушылар тапқан сөздерін сұрақ қоя отыра айтып береді.

Миға шабуыл ( 3 мин )

Мұғалімнің іс-әрекеті

Сюжетті суретті тақтаға іледі.

Оқушының іс-әрекеті

Оқушылар сурет бойынша ауызша мәтін құрайды.

Мағынаны тану (3мин )

Мұғалімнің іс-әрекеті Кіріспе түсінік.

Слайд бойынша мағлұмат береді.

Оқушының іс-әрекеті

Жаңа тақырып бойынша білім меңгереді.

Оқулықпен жұмыс (5 мин)

Инклюзивті оқыту

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқулықтың 134 бетіндегі 3 жаттығу»Екі балықшы» мәтіні бойынша жұмыс ұйымдастырады.

Оқушының іс-әрекеті

Екі мәтінді салыстырып оқып айырмашылығын табады.


Мәтінді көшіріп жазу №14 карточкамен жұмыс.


Топпен жұмыс. (8 мин)


Мұғалімнің іс-әрекеті

Әр топқа суреттер тарады.

Оқушының іс-әрекеті

Топтар берілген суреттер бойынша тақырыпты өрбітеді. Қарсы мәндес сын есімдер тақырыбына жұмыстар орындайды.

Дәптермен жұмыс 10 мин

Мұғалімнің іс-әрекеті




Оқушының іс-әрекеті


Инклюзивті оқыту


Оқушылардың жазбаша жұмысын

қадағалайды.

134 - беттегі 1-2

жаттығуда орындайды.


4 жаттығу өздігінен


Ой қорыту (5 мин)

Оқулықтың 134 бетіндегі 5 жаттығу ұйымдастырылады.

Бағалау (3мин )

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бақылайды, бағалайды.

Алдарына берілген бағалау парақшасы бойынша,өздерін және өзара бірін -бірі бағалайды.


Оқушылардың алған әсерлері

Берілген стикерлерге өтілген сабақтағы көңіл күйлерін жазып смайликтерге жапсырады

Үйге тапсырма ( 2 мин )

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

135 - бетте 6 жаттығу жазбаша

Күнделікке жазады




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал