7


  • Учителю
  • Математика 'Килограмм (кг) ' (1 класс)

Математика 'Килограмм (кг) ' (1 класс)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Сыныбы: 1

Күні: 9. 04. 2015 жыл

Сабақтың тақырыбы

Килограмм /кг/


Мақсаты

Оқушыларға килограмм туралы түсінік беру, есеп шығару дағдыларын дамыту

Күтілетін нәтижелер

А. Ондықтармен санап, қай заттың ауыр немесе жеңіл екендігін айта алады.

В.Килограмм туралы түсінік алып, есептеулерді орындай алады.

С. Күнделікті өмірде килограммен нені өлшеуге болатындықтарын атай алады, логикалық тапсырманы орындай алады.

Керекті жабдықтар


Б. Ақпаева

Л.А. Лебедева

В.В. Буровова 1-сынып оқулық, дидактикалық материалдар, АКТ қолдану, суреттер, гир

Тапсырмалар


Сабақ барысы:

Сабақ кезеңдері

Уақыты

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе


5 минут

Оқушылармен көңілді амандасу.

Өткенді пысықтау

«Серпілген сауал» әдісі арқылы ауызша есептеу дағдыларын анықтау

Ондықтармен санау

ондықтарды өсу, кему ретімен жазу тапсырылады.


-Сәлематсыз ба Самал Сабитқызы.

ауызша есептеулерді орындайды. Балалар ондықтармен санап, оларды өсу ретімен және кему ретімен жазып шығады.

Тұсаукесер

Негізгі бөлім

7 минут

30 минут

Суретпен жұмыс

қораптар туралы не айтуға болады?

қайсысы ауыр, неліктен?

Табыс критерийін оқушылармен бірігіп құру:

Табыс критерийі

1. Ондықтармен санай аламын, заттардыңқайсысыауыр немесе жеңіл екендігін айта аламын.

2. Ондықтарды салыстырып, жазбаша есепті шығара аламын.

3. Шығармашылық тапсырманы түсініп орындай аламын.


Оқулықпен жұмыс

1-тапсырма

Заттардың қайсысы ауыр, неліктен?

КИЛОГРАММ туралы түсінік беріледі.Масса әртүрлі қлшемдермен өлшенеді,олардың бірі килограмм


2 тапсырма


Балалар мұғаліммен бірге практикалық жұмысты орындайды.

Табыс критерийі

1. Ондықтармен санай аламын, заттардыңқайсысыауыр немесе жеңіл екендігін айта аламын.

2. Ондықтарды салыстырып, жазбаша есепті шығара аламын.

3. Шығармашылық тапсырманы түсініп орындай аламын.

Балалар жауап беріп жауаптарын дәлелдейді.

Жазбаша есепті шартын, сұрағын белгілей отырып шығарады.



3 тапсырма

5 кг+3кг=8кг 60кг+20кг=80кг

2кг+5кг=7кг 10кг-9кг=1кг

9кг-6кг=3кг 90кг-70 кг=20кг

АББҚ балаларға көмек беру

4 тапсырма салыстыру

анасы 2кг тары, одан 5кг артык күріш сатып алды. Анасы неше кг күріш сатып алды?

5 тапсырма

пакеттердің массасын анықта

+1=5 кг


+1+2=9кг


балалар тапсырманы өз беттерінше орындайды.

тары-2 кг

күріш-?5 кг артык

шешуі:2+5=7

жауабы:7 кг


балалар ондықтарды салыстырады


Қорытынды


5 минут


Эстафета ойыны

20+10+20= 50

40-40+20+20=40

50-50+30+30-60=0

Бүгін не үйрендік?

килограммен нені өлшейміз?

табыс критерийіне оралу

Балалар ойланып жазады, мәнін айтып береді.

Фармотивті бағалау, «Блоб ағашы» өзін-өзі бағалау, Критерий арқылы бағалау, кері байланыс, мадақтау.





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал