7


Ана тілі 'Ара мен шыбын'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Қысқа мерзім сабақ жоспары

4 «Ә» сынып. 09.10.2013 жыл

Мұғалім: Изтурганова Ж

Сабақ жоспары


Сабақтың тақырыбы:

«Ара мен шыбын»




Сабақтың мақсаттары:




Өлең түрінде берілген шағын шығарманың мазмұнын ашу. Адам емес,жануарлар, жансыз заттар әрекет ететін, мысалдың рөліндегіжәндіктер өміріне тоқталу.
Оқушылардың көркем сөзді,салихалы ойды өз сөздік қорларына қабылдай алуы,соның нәтижесінде ауызша,жазбаша сөйлеу дағдыларын жетілдіру, эстетикалық талғамын арттыру, мысалдың мазмұнын айқындай келе, ынтымақтастыққа, бірлікке, қонақжайлылыққа тәрбиелеу.

Негізгі идеялар:

Нобайлау кезінде озық композициялық шешімдер табу, іс-әрекет түрін, жұмыс жасау тәсілдеріне ерік беру

Оқыту нәтижелері:




Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, жас ерекшеліктеріне қарай оқыту. Көру, елестету, салыстыру арқылы ойын суреттеуге машықтанады.

Әдіс тәсілдері:

Топтық әдіс, жұптық әдіс, сұрақ жауап әдісі, АКТ пайдалану.

Сабақтың түрі:


Аралас сабақ

Тапсырмалар:

а) Сұрақтараға жауап беру, ә) дәптермен жұмыс, б) Вен диограммасымен жұмыс, с) Ара мен шыбынға мінезідеме беру, д) ролге бөліп ойнау, е) тапсырмаларын орындау.

Дерек көздер

Оқулық, әдістемелік журналы, интернет материалдары, электрондық оқулық.

Қажетті құралдар

Бағалау парағы, фламастер, атрибуттар, фишкалар, суреттер

Сабақ бойынша мұғалімнің жазбалары.




Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Күтілетін нәтижелер

Уақыты

1

Ұйымдастыру кезеңі

а) сәлемдесу

ә) оқушыларды тұгелдеу

б) психологиялық дайындық

Амандасады, кезекші жоқ оқушыны баяндайды, назарларын сабаққа аударады.

Ізеттілікке, тәртіпке, жауапкершілікке үйренеді

2 мин

2

Өткен сабақты еске түсіру үшін сұрақтар қою

«Аққу, Шортан һәм Шаян» өлеңін жатқа айтады. А.Байтұрсынұлының өмірі туралы айтады.

Есте сақтау қабілеттері дамиды, ойларын еркін айтуға, өздерін еркін ұстауға үйренеді.

7 мин

3

Жаңа сабақтың тақырыбы бойынша сұрақтар қою

-Қонақ деген кім?


-«Қонақжай» дегенді қалай түсінесің?


-Қонақтың қандай түрлері бар?


Автор өмірбаяны туралы айту

Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

-Арнайы шақырумен немесе шақырусыз келген адам.

-Келген қонаққа қуанып, жылы жүзбен дастархан жаятын адам.

-Арнайы қонақ, құдайы қонақ, қыдырма қонақ.


Ойлау қабілеттері артады.


3 мин

4

Оқушыларды «Өнер» тобы,

«Оқу» тобы-деп екі топқа бөлу

«Өнер» тобы» -Араға мінездеме береді

«Оқу» тобы- Шыбынға мінездеме береді

Оқушылар жылдамдыққа, ұйымшылдыққа, бірге жұмыс жасауға, бір-біріне көмек беруге дағдыланады.

4 мин

5

Вен диограммасы

Ара мен шыбынға тиісті сөздерді жазу, керекті сөздер астында жазылады

Оқушылар салыстыу,елестету, ұқсату, сыни тұрғыдан ойлауға, топ болып жұмыс жасауға дағдыланады.

5 мин

6

Топақа тапсырма

«Кім мықты?» сайысы



«Кім ақын?» тапсырмасы.



«Кім ұтқыр?» тапсырмасы.



«Кім тапқыр?» тапсырмасы.

«Оқу» тобы мысалдағы түйінді ойды айтады.«Өнер» тобы мысалды ролге бөліп ойнайды.

Өлең бойынша ұйқас табады.

Сұрақтарға жауап береді.

Қонақ күту туралы, еңбек туралы мақал-мәтел айту

Өз ойын білдіруді, еркін сөйлеуді, ролге бөлініп ойнауды үйренеді.

Сөздердің ұйқасын табуды үйренеді.

Тапқырлыққа, қонақжайлылыққа машықтанады.

15 мин

7

Дәптермен жұмыс

Ара мен шыбынға мінездеме жазады.

Сыни тұрғыдан ойланады, сәйкестендіріп шешім қабылдауға, ойларының жүйріктігі артады.

5 мин

8

Оқушылардың жұмыстарын бағалау

Әр топтың көшбасшылары өз тобындағы оқушыларды бағалайды.

Бір-біріне баға беруді үйренеді

2 мин

9

Қорытынды

Бағалайды, қорытындылайды, қоштасады.

Үйге тапсырма «Ара мен шыбын» мысал өлеңін мәнерлеп оқу

2 мин

«Ә.Молдаұлова атындағы №21 жалпы орта мектебі» коммуналдық

мемлекттік мекемесі

Ашық сабақ

Ана тілі



Тақырыбы:

«Ара мен шыбын»



Бастауыш сынып мұғалімі: Изтурганова Ж



2013-2014 оқу жылы



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал