- Учителю
- ҚМЖ 'Құрманғазы ата' сабақ жоспары
ҚМЖ 'Құрманғазы ата' сабақ жоспары
Сыныбы: 2 | Күні: 06.04 |
Пәні: | Әдебиеттік оқу |
Сабақтың тақырыбы: | Құрманғазы Сағырбайұлы «Құрманғазы ата |
Сабақтың мақсаты: | Өлең мазмұнындағы кейіпкер мен өнерді байланыстыру арқылы сабақтың мазмұнын ашу. |
Күтілетін нәтиже: | А.Өлең арқылы Құрманғазының бейнесін сипаттайды. Ә.Күй мен тарихты қатар қою арқылы ой жүгіртеді, бағалайды. Б.Өнер адамдарына деген көзқарас қалыптасады. Өнерді сүюге ,өнер құдіретін сезінуге үйренеді. |
Әдіс-тәсілдер: | Диалог, сұрақ-жауап, жоба қорғау. |
Көрнекілік | Интерактивті тақта, тақырыпқыа байланысты суреттер, жұмбақтар, бағалау парақшалары. |
Қолданылатын модульдар | Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер. Сыни тұрғыдан ойлауды үйрету. Оқыту мен оқуда АҚТ-ны пайдалану. Талантты және дарынды балаларды оқыту.Оқыту мен оқудағы көшбасшылық. Жас ерекшелігіне сай оқыту. Оқыту үшін және оқу үшін бағалау.
|
Сабақтың жүрісі
Сабақтың кезеңдері
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеті
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Ұйымдастыру кезеңі. Сергіту сәті: «Бата-өлеңдер»
Музыкалық аспаптар арқылы топқа бөлу
Үй жұмысын тексеру
«Ыстық орындық» әдісі
Қызығушылық ояту:
Аңыз-әңгімені тыңдау.
«Ой қозғау»
-домбрашы қандай күй тартқанын білесіңдер ме?
«Ақсақ құлан» күйін тыңдау
-күйден қандай әсер алдыңдар?
Жаңа сабақ
Топтастыру
Атақты күйшілер
Автор туралы қысқа мәлімет беру.
Өлеңді әр топтан 1-оқушы оқиды
«Түсіндірме күнделігін» толтыру
Топпен жұмыс
1-топ Құрманғазының күйлерін жазады.
2-топ Өлең құрастырады
3-топ Өлеңге сай сурет салады.
Сергіту сәті. «Сұр қоян»
Қорытынды:
«Сұрақ-жауап» әдісі арқылы
Бағалау. Бағалау парақшасы бойынша. Өз-өзін бағалау, сыныптасын бағалау.
Кері байланыс
Үйге тапсырма 167-168-бет мазмұндау
Тренингте қатысады, өз ойларын айтады. Ынтымақтастық атмосферасы қалыптасады.
Топқа бөлінеді.
Сұрақтарға жауап береді
Топқа берілген тапсырмалар бойынша, жұптасып бір-бірімен ой бөліседі, диалог жасайды.
Сыни ойланады, талдайды, сараптайды, болжамдар айтады, қорытынды шығарады. Мұғалімнің бағыттауы бойынша топта талдап, бір шешімге келеді.
Постер жасап қорғайды.
Стикерге сабақтан алған әсерлерін жазады.