7


  • Учителю
  • Математикадан сабақ жоспары. ҚОсу және азайту

Математикадан сабақ жоспары. ҚОсу және азайту

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Күні: 15.02.13

Пәні: математика

Тақырыбы: қосу және азайту

Мақсаты:

  1. Оқушыларды қосуға және азайтуға негізделген есептеу тәсілдерімен

таныстыру.

  1. Оқушылардың ойлауын, есте сақтауын, өз бетімен шешім қабылдап,

қорытынды ой-пікірлер білдіруін, белсенділігін, танымдық қабілетін

дамыту.

  1. Оқушыларды тапқырлыққа, алған білімдерін өмірде қолдана білуге

өзінің белсенді ойлау әрекетін жүзеге асыруына, сыйластыққа,

ізеттілікке тәрбиелеу, баулау.

Сабақ түрі: жаңа сабақ

Сабақ әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, ой қозғау

Көрнекілігі: Интерактивті тақта, презентация,оқулық

Сабақ барысы:

Сабақ кезеңдері

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі



Үй жұмысын тексеру



Білімдерін жан-жақты

Тексеру



Математикалық диктант

Жаңа сабақ



Жаңа сабақты меңгерту



Қорытындылау



Бағалау



Үйге тапсырма

а) психологиялық дайындық.

ә) балалар назарын сабаққа аудару

Үй жұмысын орындаған дәптерлерін тәртіппен жинап, келесі номерлі дәптерлерді кезекшілерге таратқызу.



Кел,ойнайық

«Аялдаманы хабарла»

26+51 80-25

56-23 18+72

35-24 42+47

37+43



Интерактивті тақтамен жұмыс



Қосу мен азайтудың тәсілдерін түсінду.

26+34=(26+30)+4

26+34=(36+4)+30

26+34=(20+30)+(6+4)

60-24=(60-20)-4

60-24=(60-4)-20

60-24=(50-20)+(10-4)

№1 қосындылардың мәндерін тап:

20+30

4+6

50+10

№3 қосындылар мен айырмалардың мәндерін тап:

50-20

10-6

30+4

№5 түсіндіре отырып,шығар: Тақтаға оқушыларды кезекпен шығарту.

№6 есептерді салыстыр. Не байқадың?

-мұғалімнің оқуы

-оқушының оқуы

-талдау



№7 әр қатардағы сандарды өсу ретімен теріп жаз:

17,21,13,25,18,28,54

17,71,21,12,25,52,18,81,54,45

Логикалық есеп

Балапанға көмектес

(8*5)*=3

-Балалар біз бүгін не үйрендік?

-қосу және азайтудың тиімді орындалу жолдарын.

А) мұғалімнің бағалауы

Б) өзін-өзі бағалау



Алматыкітабы бойынша 161 бет 1,2,3 тапсырмалар

Құрал-жабдықтарын дайындап, сабаққа назар аударады.



Тәртіппен жинап, кезекшілер дәптер таратады.

Есептеп шығарады.

77,33, 11, 80

55, 90,89



Тақтаға назар аударып,есепті бірге шығарады.



50

10

60



30

4

34

Есепті түсіндіре отырып шығарады.

Есепті талдау, шартын құру, есептеу

Д-40

Қ-?16 кем│?

40-16=24 (қ)

40+24=64 (a)

Жауабы: барлығы 64 аспап

Қ-24

Д-?16 артық│?

24+16=40(д)

40+24=64(а)

Жауабы: барлығы 64 аспап

13,17,18,21,25,28,54

12,17,18,21,25,45,52,54,71,81

(8+5)-10=3

(8-5)+0=3

(8-5)-0=3






 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал