7


  • Учителю
  • Математика 4 сынып '3-4 амалдан тұратын өрнектер'

Математика 4 сынып '3-4 амалдан тұратын өрнектер'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Вакпаева Замзгуль Васильевна

Бастауыш сынып мұғалімі

Астана қаласы Дарынды балаларға арналған № 81 «Astana English School» гимназиясы

Математика: 4 сынып

Тақырыбы: 3-4 амалдан тұратын өрнектер

Пән

Математика

4 сынып

Уақыт


Тақырып

3-4 амалдан тұратын өрнектер

Сілтеме

Математика

Мақсат

Қыстырма сөздер туралы түсініктерін кеңейту

Білімділік:3-4 амалдан тұратын өрнектерді шығаруға машықтану

Дамытушылық: деңгейлік тапсырмалар арқылы есепті талдап шығаруға дағдыландыру;

Тәрбиелік:сөз мағынасын түсіне білуге,сауаттылыққа тәрбиелеу:


Міндеттер


Күтілетін нәтиже

3-4 амалдан тұратын өрнектерді шығару, берілген нұсқа арқылы сөз есеп құрастыруға машықтану


Сабақ түрі

3 сабақ

әдіс- тәсілі

Жеке дара, жұптық.

Технология

Жеке тұлғаға бағыттап оқыту. СТО ,құзреттілік


Тапсырма

1.Көркем жазу (5 мин)

2.Тест (10 мин + 2мин)

3.1-деңгейдегі өрнектерді шығару (5 мин+ 2мин)

4.Сергіту сәті (2 мин)

5.2-деңгейдегі есепті шығару (5 мин + 2 мин)

6.3-деңгейдегі кестеге есеп құрастыру. (6 мин+ 2мин)

7.Ортақ бағаны шығару

8.Қорытынды.Не білдік? Не үйрендік? Не білгіміз келеді?


Сабақтың барысы

Ұйымдастыру

Психологиялық ахуал

2 мин

2мин

Көркем жазу

38 м 25 см= ? cм 6 кг 600 г = ? г

5 сағ 35мин= ? мин 1 ғасыр 12 ай= ? ай

1км 5м = ? м 2 апта 2 тәул=? сағ

Слайдтан шамаларға арналған өрнекті шығарып көшіріп жазу

5 мин

Тест

2 нұсқа

А блогы

1.Төрт жүз қырық екі мың отыз бес саны қалай жазылады?

А) 42 035 Б) 442035 В) 4235

2. 12 ондығы бар санды белгіле:

А) 11274 Б) 67125 В) 125

3. 58 және 37 санының айырмасына 18ді қос:

А) (58 - 37) + 18 Б) 58- (37+18) В) (60 - 37) + 18

4. х : 28 = 24 0: 3 теңдеуінің жауабын тап

А) 224 Б) 2240 В) 240 Г) 24

5. 5 мин 45 секундты секундпен өрнекте

А) 555 с Б) 300 с В) 345 с Г) 545 с

6. 1980м, 1км 200м, 4км, 875м шамалары берілген. Ең үлкен шамадан 900 м азайтқанда шығатын бірлікті көрсет:

А) 3180м Б) 2км 200м В) 3км 100 м Г) 3175м

7. Көбейтінді 490 шығатын өрнекті белгіле:

А) 7 х 7 Б) 70 х 70 В) 400 + 90 Г) 70 х 7

8. Ұзындығы 12 дм, ал ені 3 есе кем тік төртбұрыштың ауданын тап.

А) 48 дм Б) 36 дм2 В) 48 дм2 Г) 36 дм

9. Егер периметрі 36 дм болса, шаршының ауданы неше дм2?

А) 6 дм2 Б) 81 дм2 В) 4 дм2

10. 3+16 : 8 ∙ 9+ 42 - 25 мына өрнекте қай амал соңғы орындалады?

А) қосу Б) бөлу В) көбейту г) азайту

11. 1200 саны 10 нан неше есе артық ? А) 1190 есе артық Б) 1210 есе артық
В) 12 есе артық Г) 120 есе артық

12. 2 тәул 10 сағ 20 минутты минутпен өрнекте.

А) 3500 мин Б) 3580 мин В) 405086 мин

Г) 400586 мин

13. 1200 - 172 х 3 + 308 өрнегінің жауабын белгіле:

А) 785 Б) 992 В ) 990 г) 99

14. 3200 санына ең үлкен үш таңбалы санды қос, шыққан санды белгіле.

А) 3209 Б) 4199 В) 3299 Г) 4299

15. 8795 мен 4562 нің айырмасы неге тең:

А) 12345 Б) 1877 В) 2877 Г) 4233

Б блогы

Шешуі мен жауабын жаз.

16. Тік төртбұрыш тәріздес бөлменің ұзындығы 10 м, ал ені одан 2 есе кем. Оның бестен бір бөлігі боялды.Боялмаған бөлменің ауданын тап.

Ш: Ж:

17. Тышқан 20см/с жылдамдықпен 8 с жүгірді. Егер бұл жолды 5 секундта жүгірсе, оның жылдамдығы қандай

Ш: Ж:

18. 420: 2 + 520 : 2 + 12458 өрнегінің мәнін тап Ж:

В блогы

Жауабын жаз.

19. Айдынның Асқардан бойы ұзын, бірақ Жанаттан кіші. Кім ұзын? Ж:

20. 5,4,9 сандарын бір рет пайдаланып үш таңбалы сандарды жаз. Шыққан ең үлкен саннан кіші санды азайтып, айырмасын жаз

Ж:


Тесті параққа орындайды


Сабақтың мақсаты

Бүгінгі сабаққа қандай мақсат қоямыз?

Әр баланың бүгінгі сабаққа қойған мақсатын тыңдау

3мин


Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

1- деңгей

987 + ( 805 - 350) : 5



8 х (1 215 - 31) + 845 - 1234


Берілген өрнекті амалдап шығару

5 мин

Қорытынды

Әр бала өз тапсырмасына қорытынды бағасын,көңіл-күйін белгілеп,бағасын қояды.

2 мин

Сергіту сәті

«Қаражорға»

2мин

2- деңгей

Бет 123 № 6

Кірпі 8 секундта 16 м жол жүрді, ал кері қайтар жолда оның жылдамдығы 2 есе баяу болы. Кірпі қайтар жолын қандай жылдамдықпен жүрді?

V

t

S

?

8 с

16м

?2 есе баяу

?

?



Ш: 1) 16м: 8с= 2м/с

2) 2м/с: 2 = 1 м/с

3)16 м: 1м/с= 16м/с

Ж: кірпі қайтар жолын 16 м/с жылдамдықпен жүрді.

Есептің қысқаша шартын құрып, талдап шығару

5 мин

Қорытынды

Әр бала өз тапсырмасына қорытынды бағасын,көңіл-күйін белгілеп,бағасын қояды.

2 мин


3-деңгей

Жиналды - 72 кг

? 2 есе көп ? кг

Сатылды -? кг

Қалды -58 кг

Берілген сызба арқылы сөз есеп құрастыру,шығару

5мин

Қорытынды

Әр бала өз тапсырмасына қорытынды бағасын,көңіл-күйін белгілеп,бағасын қояды.

2мин

Әр оқушының әр деңгей бойынша бағаларына тоқталу, ортақ бағаларын анықтау.

2 мин

Үй тапсырмасы

Деңгей бойынша үй тапсырмасын таңдау.


1 мин





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал