- Учителю
- Математикадан Көпбұрыштың периметрі (2 сынып)
Математикадан Көпбұрыштың периметрі (2 сынып)
Сабақтың тақырыбы: Көпбұрыштың периметрі.
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: Периметрді табуға байланысты есептер шығару.
Дамытушылы: Оқушылардың ойлау қабілетін арттыру, жылдам, тез есептеуге баулу.
Тәрбиелігі: Оқушыларды есеп шығару барысындашапшаңдыққа, жылдамдыққа, еңбексүйгіштікке баулу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдіс - тәсілдері: топтық жұмыс, жеке, ұжымдық
Сабақтың көрнекілігі:математикалық кесте
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:
- Амандасу
- түгендеу
- оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:
№ 69 бет - 95
ІІІ. Жаңа сабақ
Оқушщыларды топқа бөлу:
1 - топ: « шаршы»
2 - топ: «төртбұрыш»
3 - топ: «шаршы» - әр топ өздеріне топ басшы сайлайды.
Көпбұрыштың периметрі - оның қабырғаларының ұзындықтарының қосындысы.
-
Балалар біз бүгін үшбұрыш, төртбұрыштың периметрін табуға байланысты есептер шығарамыз. Әр есептің өзіндік ұпайы бар. Жинаған ұпайына қарай жеңіске жеткен топ жеңімпаз аталады.
№ 3 ұпай - 20
50 + а; а = 9; 42
76 - а; а = 4; 40
50 + 9 = 59 50 + 42 = 92
76 - 4 = 72 72 - 40 = 32
«Кім жылдам» ойыны деп аталады. № 3
1 - топ: 60 + а = 65
2 - топ: 49 - а = 43
3- топ: 97 - а = 7
Топ басшылармен сайыс 20 ұпайды құрайды. Әр топ басшыға тапсырма беріледі. Олар жылдам орындаулары керек әрі қатесіз.
Шаршының периметрі 8 см болса. Оның қабырғалары неше сантиметреден болғаны?
ІҮ. Сергіту сәті:
Ойлан,тап! Мысық пен балапандардың 7 басы және 20 аяғы бар.Қанша мысық пен балапан бар екен?
Әкесі 35 жаста. Оның 4 ұлы бар. Ең үлкені 8 жаста. Басқаларын бірінен - бірі 2 жас кіші. Неше жылдан кейін әкесінің жасы ұлдарының жастарының қосындысына тең болады?
Екі таяқшаны алып тастау арқылы екі шаршы шығарып ал.
№ 5 . бет - 96
Ү. Қорытынды: 1. Периметрін табу үшін қандай амалдар қолданамыз?
2. Көпбұрыштар дегенім қандай бұрыштар екен?
ҮІ. Бағалау: топ басшылар топтағы оқушыларды бағалау
ҮІІ. Үйге тапсырма: № 2 бет - 96