- Учителю
- ҚАзақ тілі пәні. Сабақтың тақырыбы: 'Тұрлаусыз мүшелер'
ҚАзақ тілі пәні. Сабақтың тақырыбы: 'Тұрлаусыз мүшелер'
Мұғалім | Карабалиева Қ.Қ. |
Сынып | 3 |
Пән аты | Қазақ тілі |
Сабақтың тақырыбы | Тұрлаусыз мүшелер. |
Сабақтың мақсаты
Сабақтың әдіс - тәсілі Сабақтың көрнекілігі | а) Тұрлаусыз мүшелерді ажырату, сөйлемде атқаратын қызметіне түсінік беру, бастауыш пен баяндауыштың байланысын меңгеру. Оқушылардың сөз, сөйлем, сөйлем мүшелері туралы білімдерін кеңейте түсу таза, сауатты жазу дағдысын жетілдіру. Оқушылардың білім алуға деген қызығушылығын арттыру ә) Оқушылардың ой - өрісін дамыту, өз ойын тез әрі жүйелі жеткізуге дағдыландыру. б) Оқушыларды өз ана тілін сүюге, халқымыздың ұлағатты, ғибратты сөздерінен үлгі - өнеге алуға, сол арқылы кішіпейілділік, қайырымдылық, кеңпейілдік қасиеттерінің қалыптасуына ықпал ету. Топтық жұмыс, сұрақ - жауап, ой қозғау. суреттер (төрт түлік), слайд,электронды оқулық. |
Сабақтың барысы І.Ұйымдастыру бөлімі Психологиялық дайындық
Үй тапсырмасын тексеру
ІІ.Жаңа сабаққа кіріспе III.Жаңа сабақ.
Сергіту сәті | Оқушыларды тыныштатып, зейіндерін сабаққа аудару. Қазақ тілім - өз тілім, ана тілім Абай, Мұхтар сөйлеген дана тілім. Қастерлейді ұл-қызың мәңгі сені, Болашағым, бақытым, дара тілім.
65 - жаттығу. Сурет бойынша әңгіме құрастыру. Әңгімеңе ат қой. Құраған сөйлемдеріңнен тұрлаулы мүшелерді тап. Өздерің үлкендерге көмектесесіңдер ме?
Өткен сабақты қайталау Суретпен жұмыс.
Сөйлемдегі бастауыш, баяндауыштардан басқа сөйлем мүшелерін тұрлаусыз мүшелер деп атайды. Оларға қандай? Кімге? Неге? Нені? Қашан? қайда? т. б. сұрақтар қойылады. Көркем жазу. Әә Әә Әә Әә Әмір Әсел Әзім Әділбек Әмір-өнер түлегі, Әдемі етік тігеді.
67 - жаттығу Ала қарға қарға қонды, Қара қарға жарға қонды. Суретке қарап,әңгіме құра. Құраған әңгімеңнен тұрлаусыз мүшелерді тап. |
Қорытынды бөлім | Семантикалық карта толтыру. Бағалау Үйге тапсырма 70-жаттығу (79-бет),ереже жаттау (78-бет) |