- Учителю
- Урок з математики Перехідний закон множення
Урок з математики Перехідний закон множення
Тема. Переставний закон дії множення. Задачі, які містять знаходження невідомого зменшуваного.
Мета : ознайомити учнів з переставним законом дії множення; закріплювати вміння
розв'язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне
мислення, увагу; виховувати старанність.
Хід уроку
-
Організаційний момент.
Сідають ті, хто народився взимку!
Сідають ті, хто народився весною!
Сідають ті, хто народився в літню спеку!
Сідають ті,хто народився осінньою порю!
З давніх часів в Україні славилися вироби з глини. Майстер, який виробляє вироби з глини - називається гончар.
У мене на столі є виріб із глини- глечик. А у глечику завдання для вас.
1 завдання
-
Актуалізація опорних знань учнів.
-
Хвилинка каліграфії.
Діти, ми маємо робити все, щоб наша держава була найкраща в світі. Який внесок можете зробити ви?
Пропоную повторити правопис чисел 24та 14
Як пов'язані ці числа з нашою Україною? (24 серпня - День незалежності України,а 14 жовтня-День захисника Вітчизни)
-
Скільки десятків,одиниць в числі 24…..14?
-
З яких цифр складаються?
Людина - мисляча істота,думки словами виражає. Числові ребуси й шифровки - помислить й швидко розгадає.
2 завдання
-
Гра «Шифрувальники»
42:7-5= 1 в 51- 56:7=43 а (15-8)*7=49 и
29+7*7=78 н 72- 63:7= 63 и
7*(23-15)=56 л 59+3*7=80 х
80 1 49 56 63 78 43
Х в и л и н а
-
Що означає це слово? Одиниця вимірювання часу.
-
Де в житті ми можемо зустрітися з цим терміном, словом?
-
Скільки має хвилина секунд?
Дихальна гімнастика
-
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
- Сьогодні на уроці ми ознайомимося з новим законом дії множення, продовжимо роботу над задачами.
-
РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
1. Підготовча робота
- Обчисліть рівність 7 + 43
- Як зручніше обчислити? 43 + 7
- Яким законом додавання користувалися? (Переставним законом додавання)
- Як звучить цей закон? (Від перестановки доданків сума не змінюється.)
- Для чого потрібно знати цей закон? (Щоб швидко і зручно обчислювати .)
2. Пояснення нового матеріалу
Бесіда за завданням 331 (с. 46).
- Що купила мама?
- Скільки яєць купила мама?
- Поясніть розв'язання та зробіть висновки.
На дошці - вираз: 5 • 6 = 6 • 5 = ЗО
- Що спільного? (Спільні множники і відповідь.)
- Чим відрізняються? ( Перший і другий множники міняються місцями .)
2) О знайомлення з правилом (с. 47).
Переставний закон множення: від переставляння множників значення добутку не
змінюється
Наприклад Порахуйте зручним способом
3*5*2 = 3*2*5
-
Первинне закріплення
3 завдання
-
Конкурс «Бігунок» (на дошці написані приклади)
- Який ряд швидше добіжить до фінішу - обчислить усі рівності?
Обчисли, використовуючи за потреби переставний закон множення.
3 · 6 · 2
3 · 8 · 3
4 · 9 · 2
2 * 5 * 2
3 * 4 * 2
4 • 7 • 2
2 • 4 • 9
2 • 8 • 4
3 • 7 • 2
2 • 6 • 4
4 • 9 • 2
4 • 3 • 3
4 • 2 • 3
4 • 2 • 5
3 • 7 • 2
1ряд 2 ряд 3 ряд
Фізкультхвилинка
-
РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
4 завдання
-
Робота над задачею (с. 47, завдання 334)
-
Нагадати складові задачі (умова, запитання, розв'язання, відповідь)
Аналіз умови задачі. Складання короткої умови за допомогою вчителя
Було - ? м ?сувой- по 9 м
Витратили - 45 м
Залишилось - 27 м
Розв 'язання
1) 45 + 27 = 72 (м ) - завезли тканини(було)
2) 72 : 9 м = 8 (с .)
Відповідь: завезли 8 сувоїв тканини.
- Розв'яжіть задачу іншим способом.
2-й спосіб
1) 45 : 9 = 5 (с) - витратили
2) 27: 9 = 3 (с.) - залишилось
3) 5 + 3 = 8 (с.)
Відповідь: завезли 8 сувоїв ткани
Пальчикова гімнастика « Черепаха»
-
Робота над геометричним матеріалом
5 завдання
- Накресліть відрізки: А В - 12 см, В С - у 4 рази коротший.
- Чому дорівнює довжина відрізка В С ?
- Як обчислили?
- Чому обрали дію ділення?
8 . ПІДСУМОК УРОКУ
Рефлексія
Дерево успіху. Кожен листочок має свій певний колір: зелений - все зробив правильно, жовтий - зустрілися труднощі, червоний - багато помилок. Кожен учень наряджає своє дерево відповідними листочками. Подібним же чином можна прикрашати ялинку іграшками, прикрашати галявину квітами і т. д.
-
Домашнє завдання