- Учителю
- Конспект уроку з математики для 2 класу: ГРА – ПОДОРОЖ Додавання та віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток.
Конспект уроку з математики для 2 класу: ГРА – ПОДОРОЖ Додавання та віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток.
ГРА - ПОДОРОЖ З МАТЕМАТИКИ В 2 КЛАСІ
ТЕМА: Додавання та віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток.
МЕТА: Закріпити навички додавання та віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток.
Розвивати мислення, пам'ять, навички усної лічби, розв'язувати задачі із логічним навантаженням.
Виховувати цікавість та інтерес до уроку математики.
Виховувати дбайливе ставлення до природи.
ХІД УРОКУ
-
Організація класу.
Встали всі рівненько,
Вийшли із - за парт.
Урок математики
Будем починать.
Девіз: Математика - це цікава і велика наука.
-
Повідомлення теми, мети та завдань уроку.
-- Діти, сьогодні у нас незвичайний урок. Сьогодні ми із вами здійснимо подорож у країну ігор найулюбленішої нашої науки - математики. На уроці ми будемо закріплювати навички додавання та віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток. І хоча ми будемо грати, вам, діти, на уроці необхідно бути уважними, слухняними, старанними, вміти швидко та правильно лічити, міркувати.
-- Діти,щоб почати грати і вирушити у подорож незвичайними країнами, де мешкають птахи, нам потрібно визначити три команди.
Це: 1 команда 2 команда 3 команда
« Шпаки» « Соловейко» « Лелеки»
Робота над загадкою:
Без сокири і без рук, а дім собі будує. ( Пташка ).
-- Птахи - окраса гордість природи. Вони оживляють та прикрашають її. У світі мешкає майже 10 000 видів пташок. У лісі, на луках, у полі, в парку, саду - скрізь вони милують наш зір. Ми не тільки спостерігаємо за ними, милуємось польотом і співом, але і не можемо уявити собі життя без них.
3.Актуалізація знань. Робота над темою уроку.
1)Усна лічба.
1 команда « Шпаки»
20 + 40 + 40 +6 - видів шпаків.
50 - 20 +25 - 12 + 32 - швидкість польоту.
2 команда « Соловейко»
80 - 20 - 2 - 5 - 3 --стільки гусені знищує за день соловейко.
90 - 50 + 15 - 15 - 10 - 16 - днів будує гніздечко соловейко.
3 команда « Лелеки»
70 - 35 + 11 - 16 - 23 - скільки відкладає яєчок самка лелеки.
28 + 28 - 12 + 10 + 4 - довжина крил лелеки.
Запитання до команд: Коли прилітають ці птахи на весні?
1 команда. Шпаки - перші вісники весни. Ці птахи можуть переймати голос інших птахів. Прилітають на початку або в середині березня.
2 команда. Соловейко прилітає в кінці квітня, відлітає у серпні.
3 команда. Лелеки прилітають у середині березня, відлітають на початку жовтня.
--Молодці! Правильно відповідали на запитання і порахували усно.
2) Каліграфічна станція
-- Які ви знаєте весняні місяці? Якими цифрами позначають весняні місяці за календарем?( 3, 4, 5) Знайдіть суму цих чисел.( 12 )
Пропишіть рядок числа 12.
--Утворіть усі можливі двоцифрові числа з цифр 3, 4, 5 і запишіть їх.( 34. 35, 53, 54, 44, 33, 55).
3) Математичний диктант.
-- Щоб далі вирушити у подорож із нашими пташками, необхідно записати математичний диктант. Усі готові? (Один учень працює біля дошки з іншого боку)
* 56 збільшити на 15. ( 71 ).
*53 зменшити на 18 ( 35 ).
*Зменшуване 20, від'ємник 2, різниця--… ( 18 ).
* На скільки 50 більше, ніж 20? (30 ).
* На скільки 50 більше, ніж 25? (25).
*Знайдіть суму 18 та аналогічного числа. (36).
*Доданок 28, другий доданок 24. Знайдіть суму.(52).
*Знайдіть різницю 63 і 24.(39)
*Записати число, в якому 8 дес. і 6 одн.(86)
*Запишіть число, в якому 7 дес. (70)
*Сова знищує за добу 5 мишей. Скільки мишей вона знищить за чотири доби? (20)
( Діти працюють в парах. Взаємоперевірка).
4) Фізкультхвилинка.
5) «Зупинка прикладів»
--Щоб нам із пташками летіти далі, потрібно розв'язати приклади.
«Шпаки» «Соловейки» «Лелеки»
93 - 7 = …(86) ( 67+3) + 13=…(83) 56 - 23 = …(33)
55 + 9 = …(64) 78 - ( 48+13)=…(17) 65 - 32 = …(33)
27 + 48 =…(75) 90 - 4 - 50 =…(36) 74 - 41 =…(33)
80 - 46 =…(34) 83 - 41 =…(42) 90 - 44 =…(46)
6) Зупинка «Країна задач»
« Шпаки»
Довжина дзьобу в лелеки 18 см, а в чаплі - на 7 см менша. Який завдовжки дзьоб у чаплі?
18 - 7 = 11 (см)
« Соловейки»
Синиці виводять пташенят двічі на рік. Один виводок становить 14 пташенят. Скільки всього пташенят виводить синичка на рік?
14 +14 = 28 (пт.)
« Лелеки»
Маса пташенят ворони 16 г, а галки - 8г. На скільки більшою є маса пташенят ворони, ніж галки?
16 - 8 == 8(г)
--Що об'єднує ці задачі? (Вони прості.)
-- А які ще є задачі? (Складені). Розв'яжемо таку задачу.
Самець дрохви важить 17 кг, а самка - на 9 кг менше. Скільки важать самка і самець разом1
-
17 - 9 = 8 (кг) - маса самки.
-
17 + 8= 25 (кг)
Відповідь: разом 25 кг.
7) Ми прилетіли до країни « Логічна гра».
а) На галявині було 3 лелек, стільки ж шпаків, качок менше ,ніж шпаків,але більше, ніж гусей. Скільки було на галявині всіх птахів?
Відповідь: було 3 лелек та 3 шпаків, качок могло бути лише 2( ми знаємо, що їх було менше, ніж шпаків, але більше. Ніж гусей). Отже. Гусей було 1.
Всього було: 3 + 3 + 2 + 1 = 9 (пт.)
б) До села прилетіли 22 лелеки. З них 4 пари залишилися в старих гніздах, а інші полетіли влаштовувати нові гнізда. Скільки лелек полетіло?
22 - 8 = 14 (пт.)
в) 9 солов'їв летіло до річки, а на зустріч їм 2 лелеки і 3 шпака. Скільки пташок летіло до річки? ( 9 солов'їв)
-- Птахи - мандрівники. Вони летять восени за тисячі кілометрів від рідного краю, а навесні знову повертаються назад, у рідні гнізда. Тому необхідно зберігати пташині гнізда, щоб пташкам було куди повернутися.
8) Зупинка « Геометричні хатинки пташок»
« Шпаки»
Розділіть прямокутник двома лініями, щоб утворилися три трикутники.
Відповідь:
1
« Соловейки»
Скільки всього прямокутників зображено?
Відповідь: 5.
« Лелеки»
Розділіть прямокутник двома лініями так, щоб утворився один прямокутник і два трикутника.
9) а зараз - знову гра « Знайдіть правильну відповідь»
Пташка 63 45 + 45
Їжак 56 39 +24
Ведмедик 90 91 - 35
Лисичка 47 70 - 23
Вовк 37
-- Хто помилився? (Вовк).
4. Підсумок уроку.
-- Ось і добігає кінця наша мандрівка з пташками. Всі команди працювали добре і заслуговують на винагороду ( кожному учневі вручаються емблеми пташок з оцінками за працю).
-- Які приклади розв'язували на уроці?
-- Про кого йшлося у цікавих задачах?
-- Який висновок зробили?( Пташки - наші друзі).
-- Діти, не забувайте про них, робіть годівнички взимку і пригощайте птахів крихтами хліба, насінням, шматочками несолоного сала. Вони віддячать вам навесні і влітку. Пернаті знищать шкідливих комах та збережуть врожай.
-- Які цікаві числові відомості про птахів ви знайшли, готуючись до уроку?
*Пара синиць за сезон оберігає від комах 40плодових дерев.
*Один соловейко приносить протягом дня своїм пташенятам 200комах.
*Одна сова за літо з'їдає 1000 польових мишей.
*Маса імператорського пінгвіна 45 кг, а страуса - 55 кг.
*Жайворонок висиджує яйця 12 днів, пінгвін - 56, голуб - 19.
*Лебідь живе 25 років, орел - 79-80, чайка - 40-45, дрізд - 20, страус - 50.
*Довжина дзьоба лелеки - 18-19 см, чайки - 12 см.