- Учителю
- Урок на тему Дос-мукасан
Урок на тему Дос-мукасан
05.03.2015 жыл |
3 «А» сынып №23 сабақ | |||
Сабақтың тақырыбы: |
Дос - мұқасан | |||
Сабақтың мақсаты: |
Қазақ эстардасымен таныстыру | |||
Нәтижесі |
«Дас-мұқасан» ансамблі тарихы туралы мәлімет алады. | |||
Сабақтың әдіс - тәсілі: |
топтық жұмыс, сыныппен жұмыс, музыка тыңдау, ән орындау. | |||
Сілтеме: |
Мұғалімге арналған нұсқаулық. Музыка пәнінен оқыту әдістемесі. 3-сыныпқа арналған музыка оқулығы, қосымша әдебиет, | |||
Сабақтың көрнекілігі: |
интерактивті тақта, маркер, қағаздар, оқулық, плакаттар, суреттер. | |||
Пәнаралық байланыс: |
тарих | |||
Кезең |
Сабақ бөлімдерінің мақсаты |
Муғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Сабақтың әдісі |
Білім |
Ұйымдастыру кезеңінде оқушыларға психологиялық ахуал туғызып, оқушыларды топқа бөлу. |
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу. Сабақ алдында өзімізге сәттілік тілейік. Оқушыларға қима-қағаздар беріледі. Сол қималардан әннің жолын құрастырып, екі топқа бөлінеді. 1 тапсырма:
|
Бәрі орындарынан тұрып өздеріне сәттілік тілейді.
Оқушылар үш топқа бөлінеді, лидерді таңдайды.
1 топ- «Билз» тобы 2 топ - «Орэра» тобы Оқушылар постерлерін қорғайды |
топтық жұмыс |
Түсіну |
Жаңа сабақты түсіндіру |
«Дос-мұқасан» туралы қысқаша мәлімет Оқулықпен жұмыс: 70-71 бет |
Оқушылар оқулықпен жұмыс істейді |
Сыныппен жұмыс |
Қолда-ну |
Тақырыпқа тереңірек үңіліп, ақпаратты қолдана білу |
«Дос-мұқасан» ансамблі туралы бейне клип |
Оқушылар бейнеклип арқылы сұрақтарды дайындайды. |
Топтық жұмыс |
Сергіту сәті: | ||||
Талдау |
Салыстыру, зерделеу. |
Бейнеклип арқылы үш топқа келесі тапсырма.
|
Оқушылар әңгімелеп береді |
Топттық жұмыс |
Ән үйренеміз |
Жаңа әнді үйрету |
«Алатау» әні |
Оқушылар мұғаліммен бірге әннің сөзін қайталайды |
Сыныппен жұмыс |
Жи-нақтау (синтез.) |
Алған білімді жинақтау |
Сұрақ жауап: Эстрада жанры деген не? Фольклорлық әндер дегенді қалай түсінесіңдер? Бард өлеңдері дегеніміз не? Блюз және реп? |
Оқушылар оригами жасайды да, оны шие ағашына іледі. |
Жеке жұмыс |
Бағалау |
Сабақ барысында оқушы көзқарасы |
</<font face="Times New Roman, serif">Оқушылардың сабақ соңындағы түйінді сөзі. |
Қорыту, өз жұмыстарына баға беру. Ой-түйін, формативті бағалау |
Сыныппен жұмыс |
Рефлексия |
|
Сабақ соңында алынған рефлексиядан оқушылардың ойларын, сабақтан алған әсері туралы білдім |
Оқушылар сабақта алған әсерлерін жазып, смайликтерді ілді. |
Жеке жұмыс |
05.03.2015ж. _______