7


  • Учителю
  • Урок по музыку на тему Кел билейік (1 класс)

Урок по музыку на тему Кел билейік (1 класс)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

САБАҚ: Кел, билейік!



Мектеп: СШ №251М.Әуезов

Күні:27.09.2016ж

Мұғалімнің аты-жөні:Сыздықова Жансұлу

Сынып:1

Қатысқандардың саны:

Қатыспағандардың саны:

Осы сабақты меңгеруге қолжеткізетін оқыту мақсаттары

1.1.1.1

Тыңдалған музыкалық шығарманың көңіл-күйін, ырғақ, екпінін, динамикасын анықтау

1.1.2.1

әндерді музыкалық аспаптың сүйемелдеуімен орындау



Сабақтың мақсаттары

Оқушылар:

М.И. Глинканың «Полька» шығармасын тыңдап,талдайды

- Көпшілігі: Шығарманың сипатын анықтайды,ырғақтық қимылдар жасайды

  • Кейбіреуі:Шығарманың екпінін, ырғағын, динамикасын анықтайды



- Барлығы: «Кел, билейік»әнінің

Муз. Б.Байқадамов, сөзі. М. Әлімбаев авторлары туралы біледі.

Әнге ырғақтық қимылдар ойлап тауып, орындайды.

Бағалау критерилері

  • Ұрмалы және музыкалық-шулы аспаптарды пайдалана отырып, тыңдаған шығармасына ырғақтық сүйемелдеу жасай алады;

  • Әннің әуенін дұрыс орындайды.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

• музыкадағы түрлі көңіл күйді сипаттап, әр түрлі іс қимылдар арқылы жеткізе білуі керек





Талқылауға арналған сұрақтар:

- Тыңдалған музыканың көңіл-күйі қандай?

- Суреттерде кімдер бейнеленген?

- Биші деп кімдерді айтамыз?

-Би қимылдарынан не байқадыңдар?

- Полка биінде жылдамдығы қандай?

Құндылықтарды дарыту

Классикалық музыканы тыңдауға деген ынтасын ояту, табиғатқа деген құрмет сезімін тәрбиелеу

Пәнаралық байланыстар

Дене шынықтыру,

Бұрыннан меңгерілген білімдер

Өткен сабақта оқушылар тыңдап, музыканың көңіл күйін анықтады, ми және соль ноталарына негізделген әндетпе үйренді, қол белгілерімен көрсетіп ән орындады

Сабақ барысы

Сабақ сатылары

Сабақтағы жоспарланған әрекет

Ресурстар

Сабақтың басталуы

Бейнеролик көрсетіледі классикалық би түрі көрсетіледі.

-алдымен дыбыссыз

-дыбыспен















1-тапсырма. Талқылау.

Бейне роликтен не байқадыңдар?



Урок по музыку на тему Кел билейік (1 класс)





  • Қандай көріністі көріп тұрсыздар?

  • Бұл суретте қандай іс-қимылдар байқадыңдар?







Қыс пейзажы бейнеленген слайд таныстырылым

Сабақтың ортасы

Тыңдау

М.И. Глинканың «Полька» шығармасын тыңдайды

  • Шығарманың сипатын анықтайды

  • Шығарманың екпінін, ырғағын, динамикасын анықтайды?

  • Әртүрлі іс-қимылдар арқылы көрсетеді







Сабақтың соңы

5минут

Оқушыларға - М.И. Глинканың «Полька» шығармасын тыңдайды

Композитор музыка арқылы би қимылдарына келетін іс әрекетті қалай жеткізген?

- музыка мен би қимылдары сәйкес келе ме?

3-тапсырма. Аспапта ойнау



Оқушыларға ұрмалы және музыкалық-шулы аспаптарды пайдалана отырып, М.И. Глинканың «Полька» музыкалық шығармасына ырғақтық сүйемелдеу жасайды.(топпен орындайды)

4-тапсырма. Әнді орындау

-Балалар әннің сөзін хормен айтады.

-Аспап сүйемелдеуімен қосылады

https://www.youtube.com/watch?v=TmwlmC4qwA8 -Чайковский «Январь»

















ұрмалы және музыкалық-шулы аспаптар

Сабақтың соңы

Рефлексия:

Нені үйрендім?

Нені білдім?

Қай тапсырма қиын болды?

Қай тапсырма жеңіл болды?



Қосымша ақпарат



Дифференциация - көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Неғұрлым қабілетті оқушылардың алдына қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?



Бағалау - оқушылардың материалды игеру деңгейін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Тыңдаған музыкаға сүйемелдеу жасаған кезде мұғалім кейбір оқушыларға ырғақты үлгіге қарап орындауды ұсына алады

Кейбір оқушылар әнді мұғалімнің көмегінсіз орындай алады

• Бақылау

Бағалау критерилері мен дескрипторлар бойынша

Әнді орындау кезінде өзара бағалау



Денсаулық сақтаушы технологиялар

Сергіту сәттері мен іс-әрекеттің белсенді түрлері

Рефлексия



Сабақтың мақсаттары/оқу мақсаттары шынайы болды ма?



Барлық оқушылар ОМ қол жеткізді ме?



Менің дифференциациялық әдісімдұрыс жұмыс істеді ме?

Сабақтың барлық кезеңдерін берілген уақытта жүргіздім бе? Мен өз жоспарыма қандай өзгерістер енгізуді қалар едім?



Мұғалімнің жазбасы



Қорытынды баға



Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (сабақберутуралы, сондай-ақ үйрету туралы да ойланыңыз)?

1:



2:



Қандай екі нәрсе сабақты жақсартатын еді (сабақ беру туралы, сондай-ақ үйрету туралы да ойланыңыз)?

1:



2:



Мен сабақ барысында сынып және жекелеген оқушылар туралы келесі сабаққа дайындалуыма көмектесетін қандай деректерді білдім?

















 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал