7


  • Учителю
  • 1- класс музыка сабағы күнделікті жоспар

1- класс музыка сабағы күнделікті жоспар

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Сабақтың тақырыбы: Музыка бейнелейді.

«Ақсақ құлан» халық күйі.


Мақсаты: Оқушыларға халқымыздың аңыз күйлерін,олардың шығу тарихы жайлы мағлұмат бере отырып пәнге деген қызығушылығын арттыру, сұрақ жауап арқылы алған білімдерін пысықтап,одан толықтыру, музыкалық есту,тыңдау,ырғақты сезіну қабілеттерін дамыта отырып, адамгершілік,эстетикалық тәрбие беру;

Білімділік: музыкалық білімдерін толықтыру,ән айтуды үйрету,музыка тыңдау ережелерімен таныстыру, аңыз күйдің шығу тарихымен және домбыра аспабымен таныстыру;

Тәрбиелік: халық күйлері мен ұлттық аспаптардың үнін тыңдау арқылы ұлттық музыка өнеріне деген қызығушылығын ояту, адамгершілікке тәрбиелеу;
Дамытушылық: музыкалық білімін тереңдету,музыкалық қабілетін дамыту, әнді әдемі сезіммен орындауға дағдыландыру, оз ойын әңгімелеп жеткізе білу дағдысын қалыптастыру;
Көрнекіліктер: интерактивті тақта, үнтаспа,баян аспабы;
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдіс - тәсілдері: музыка тыңдау,ән айту, музыкалық сауаттылық, оқулықпен жұмыс, әңгімелеу,сұрақ-жауап т.б
Сабақтың барысы:
I.Ұйымдастыру: Музыкамен амандасу,оқушыларды түгендеу,сабаққа дайындығын қадағалау;

  • Ән орындау: «Отаным» Ө.Байділдаев

  • Өтілген тақырып бойынша сұрақтар.

Жаңа сабақ: «Ақсақ құлан» халық күйі.

«Ақсақ құлан» аңызы

Көрнекіліктермен жұмыс: интерактивті тақтадан көріністерді тамашалай отырып, аңыз күйдің шығу тарихы жайында түсіндіру;

Домбыра аспабы.

Музыка тыңдау: «Ақсақ құлан» халық күйі.

Музыкалық теориялық талдау жасау


Музыка сауаты:домбыра, күй, күйші.

Сергіту сәті: «Көңілді музыкант»

Домбырада мен ойнаймын: дың, дың, дың.

Қозы-лақтар би билейді: дың, дың, дың.

Енді ойнаймын мен қобызда: зың, зың, зың.

Ботақандар би билейді: зың, зың, зың.

Енді ойнаймын дауылпазда: дұң, дұң, дұң.

Төлдер састы, тұра қашты: дұң, дұң, дұң.

Дауысқа жаттығу:үш дыбыстық.«Тауға шығамын,таудан түсемін». Биік-төмен дыбыстарды айту;


Ән айту:«Құлыншақ» Ө.Байділдаев

  • Әнді орындап көрсету;

  • Әуенін аспаппен үйрету;

  • Қосылып хормен орындау;


Ой қозғау:құлыншақ деген не?

Шығармашылық жұмыс: «Құлыншақтың» суретін салу;


Сабақты қорытындылау:сұрақ жауап.

Үйге тапсырма: «Құлыншақ» әнінің сөзін жаттау, суретті аяқтау;



Сабақтың тақырыбы: Музыка бейнелейді.

«Наридірген» халық күйі.


Мақсаты: Оқушыларға халқымыздың аңыз күйлерін,олардың шығу тарихы жайлы мағлұмат бере отырып пәнге деген қызығушылығын арттыру, сұрақ жауап арқылы алған білімдерін пысықтап,одан толықтыру, музыкалық есту,тыңдау,ырғақты сезіну қабілеттерін дамыта отырып, адамгершілік,эстетикалық тәрбие беру;

Білімділік:халымыздың күйшілік дәстүрін насихаттай отырып, музыкалық білімдерін толықтыру,ән айтуды үйрету,музыка тыңдау ережелерімен таныстыру, аңыз күйдің шығу тарихымен және домбыра аспабымен таныстыру;

Тәрбиелік: халық күйлері мен ұлттық аспаптардың үнін тыңдау арқылы ұлттық музыка өнеріне деген қызығушылығын ояту, адамгершілікке, әділдікке, адалдыққа тәрбиелеу;
Дамытушылық: музыкалық білімін тереңдету,музыкалық қабілетін дамыту, әнді әдемі сезіммен орындауға дағдыландыру, оз ойын әңгімелеп жеткізе білу дағдысын қалыптастыру;
Көрнекіліктер: интерактивті тақта, үнтаспа,баян аспабы;
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдіс - тәсілдері: музыка тыңдау,ән айту, музыкалық сауаттылық, оқулықпен жұмыс, әңгімелеу,сұрақ-жауап т.б
Сабақтың барысы:
I.Ұйымдастыру: Музыкамен амандасу,оқушыларды түгендеу,сабаққа дайындығын қадағалау;

  • Ән орындау: «Құлыншақ» Ө.Байділдаев

  • Өтілген тақырып бойынша сұрақтар,әңгімелеу;

Жаңа сабақ: «Наридірген» халық күйі.

«Наридірген» күйінің шығу тарихы

Бейне көрініс тамашалау.

Музыка тыңдау: «Наридірген» Сармалай.

Музыкалық теориялық талдау жасау: мазмұны, көңіл күйі, кейіпкерлері, әуені;


Музыка сауаты: күй, күйші,сыбызғы.

Сыбызғы

Қамыс, қурай, ағаштан,

Түтікше боп ысылған.

Үрлемелі,ойықты,

Дыбысы нәзік сызылған.

Сергіту сәті: «Көңілді музыкант»

Домбырада мен ойнаймын: дың, дың, дың.

Қозы-лақтар би билейді: дың, дың, дың.

Енді ойнаймын мен қобызда: зың, зың, зың.

Ботақандар би билейді: зың, зың, зың.

Енді ойнаймын дауылпазда: дұң, дұң, дұң.

Төлер састы, тұра қашты: дұң, дұң, дұң.

Дауысқа жаттығу: үш дыбыстық.«Тауға шығамын,таудан түсемін». Биік,төмен дыбыстарды айту;

Ән айту:«Ақтайлақ» Ә.Еспаев

  • Әнді орындап көрсету;

  • Әуенін аспаппен үйрету;

  • Қосылып хормен орындау;


Ой қозғау:тайлақ деген не?

Шығармашылық жұмыс: «Сыбызғы» аспабының суретін салу;

Сабақты қорытындылау:пысықтау.

Үйге тапсырма: «Ақтайлақ» әнінің сөзін жаттау, суретті аяқтау;


Сабақтың тақырыбы: Музыка бейнелейді.

«Тепеңкөк» халық күйі.

Мақсаты: Оқушыларға халқымыздың аңыз күйлерін,олардың шығу тарихы жайлы мағлұмат бере отырып пәнге деген қызығушылығын арттыру, сұрақ жауап арқылы алған білімдерін пысықтап,одан толықтыру, музыкалық есту,тыңдау,ырғақты сезіну қабілеттерін дамыта отырып, адамгершілік,эстетикалық тәрбие беру;

Білімділік: халқымыздың күйшілік дәстүрін насихаттай отырып, музыкалық білімдерін толықтыру,ән айтуды үйрету,музыка тыңдау ережелерімен таныстыру, аңыз күйдің шығу тарихымен және сыбызғы аспабымен таныстыру;

Тәрбиелік: халық күйлері мен ұлттық аспаптардың үнін тыңдау арқылы ұлттық музыка өнеріне деген қызығушылығын ояту, адамгершілікке, әділдікке, адалдыққа тәрбиелеу;
Дамытушылық: музыкалық білімін тереңдету,музыкалық қабілетін дамыту, әнді әдемі сезіммен орындауға дағдыландыру, оз ойын әңгімелеп жеткізе білу дағдысын қалыптастыру;
Көрнекіліктер: интерактивті тақта, үнтаспа,баян аспабы;
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдіс - тәсілдері: музыка тыңдау,ән айту, музыкалық сауаттылық, оқулықпен жұмыс, әңгімелеу,сұрақ-жауап т.б
Сабақтың барысы:
I.Ұйымдастыру: Музыкамен амандасу,оқушыларды түгендеу,сабаққа дайындығын қадағалау;

  • Ән орындау: «Құлыншақ» Ө.Байділдаев

  • Өтілген тақырып бойынша сұрақтар,әңгімелеу;

Жаңа сабақ: «Тепеңкөк» халық күйі.

Ой қозғау: «Тепеңкөк» деген не? Жылқының пірін, түстерін, жасын ата.

Күйдің шығу тарихы жайында түсіндіру;

Музыка тыңдау: «Тепеңкөк» халық күйі.

Музыкалық теориялық талдау жасау: мазмұны, көңіл күйі,


Музыка сауаты: домбыра, күй, күйші.


Сергіту сәті:Орнымыздан тұрайық,

Қолды белге қояйық.

Оңға басты бұрайық,

Солға басты бұрайық,

Бір отырып,бір тұрып,

Орнымызға қонайық.

Дауысқа жаттығу: үш дыбыстық.«Тауға шығамын,таудан түсемін». Биік-төмен дыбыстарды айту;


Ән айту:«Мұғалім ол біздің» И.Нүсіпбаев.

  • Әнді орындап көрсету;

  • Әуенін аспаппен үйрету;

  • Қосылып хормен орындау;


«Әуенді тап» ойыны

Ал,балалар,балалар,

Зейін қойып тыңдап ал.

Қандай әуен естідің,

Қане,кімдер таба алар?


Сабақты қорытындылау:сұрақ жауап.

Үйге тапсырма: «Мұғалім ол біздің» әнінің сөзін жаттау, суретті аяқтау;





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал