- Учителю
- Презентация Сөйлеу тілі бұзылған баланы түзетуде музыканы қолдану ерекшеліктері
Презентация Сөйлеу тілі бұзылған баланы түзетуде музыканы қолдану ерекшеліктері
Аты-жөні: Рахатов Е,Жолай Ж,Мысағалиев Е,Наренбаев Н,Хамза А,Жоламан Н,Итібай Е,Ерболатова М,Қызыл М,Нәрешова Н,Кулбаев,Әденов Ы.
Жасы: 3-7 жас
Сабақтың тақырыбы: Желбірейді жалауша.
Сабақтың мақсаты: әуенді тыңдау, сезіну, сипатын ажырату, динамикасын білу. Әуенді тыңдап ұзақ қысқа жіңішке дыбыстарды ажырату. Жалаушамен жаттығу жасау. Артикуляциялық жаттығулар
Міндеті:
Дамытушылық: Сөйлеу тілін дамыту, сөздік қорын молайту. Ойын әрекетін қалыптастыру, кеңістікті бағдарлау, қимыл-қозғалыс координациясын ретке келтіру Үлкендерді сыйлауға, құрметтеуге тәрбиелеу. Тәртіптілікке, ортада өзін дұрыс ұстауға, мәдениетті сөйлеуге, сөдерді анық таза айтуға үйрету.
.
Көрнекілігі: үнтаспа, түрлі түсті жалаушалар
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Пәнаралық байланыс: Әдебиет, өнер
Сабақ барысы
-
Ұйымдастыру кезеңі
-
Баламен сәлемдесу
-
Баланың сабаққа деген жағымды эмоциясын қалыптастыру
-
Оқу құралдарын түгендеу
-
Алдыңғы сабақты қайталау
-
Сабақтың мазмұны
Бала екі қолына жалауша алып жүреді. Жалаушамен жаттығу жасап, өлең сөздерін қайталайды:
«Жалаушамен келеміз,
Біз көңілді жүреміз»,-деп,жалаушаны көтере аяқты нық басып жүруге дағдыландырады.
Музыка тыңдау: «Жалауша» әнін (А.Тоқсанбаев,сөзін жазған И.Сапарбаев) отырып тыңдайық (үнтаспадан тыңдалады)
-
Әнді кім жазады? (композитор)
Балаларды дидактикалық ойын ойнауға ұйымдастырады
Д/қ ойын: «Ноталарды орналастыр»
-
Сергіту сәті
Артикуляцилық жаттығулар: «Ожау», «Тәтті шырын», «Тіл ысқыш»
Тыныс жаттығуы: «Түтікше», «Шар үреміз»
Сабақты бекіту
-
Айтқан ән ұнадыма?
-
Ол әнді қай композитор жазды?
-
Үй тапсырмасы
«Жалауша» суреттің салу
-
</<font face="Times New Roman, serif">Сабақты қорытындылау
-
Бүгін қандай сабақ өттік?
-
Сабақ кезінде не істедік?
Күтілетін нәтиже: музыканы тыңдауды, сипатын ажыратуды, әнді мәнерлеп айтуды білу .Әнді қосылып айта,ырғақпен қозғалу,қимылдарды қайталау.