- Учителю
- Музыка пәнінен 1 класқа 'Астанаға барғанда' таұырыбындағы сабақ оқушыларды елін, жерін сүюге дәріптейтін ізденіске негізделген сабақ. Мұғалім музыка сабағын бейнелеу өнері, еңбекке баулу сабақтарымен кіріктірген.
Музыка пәнінен 1 класқа 'Астанаға барғанда' таұырыбындағы сабақ оқушыларды елін, жерін сүюге дәріптейтін ізденіске негізделген сабақ. Мұғалім музыка сабағын бейнелеу өнері, еңбекке баулу сабақтарымен кіріктірген.
Смайлова Самал Муратовна
Сазды орта мектебі
Ақтөбе облысы
Пәні: қазақ тілі
Күні:
Сыныбы: 1
Смайлова С.М
Сабақтың
тақырыбы
Астанаға барғанда
Сілтеме
Музыка 1-класс
Мақсаты
а) Өтілген материалдар бойынша алған білімдерін пысықтау
ә) Қазақстан астаналары туралы толық мағлұмат беру,логикалық ойлау, есте сақтау
қабілеттерін пысықтау
б) Сауатты, таза жазу және шапшаң жүргізіп оқу дағдыларын жетілдіру
Күтілетін
нәтижелер
Топтық, диалогтік жұмыс арқылы білім алмасып, оқушылар бір-бірінен үлгі алады, нені қалай оқу керектігіне өзіндік тиімділігі артады, диалогтік қарым-қатынаста тыңдау және сөйлеу әдебіне көңіл аударады, дарынды оқушыны үлгі етеді, көркем әдеби тілде сөйлеуге, меңгеруге құмарлығы артады, сыни көзқарасын білдіру арқылы сөз байлығы молаяды, өз бетінше ізденіп, жоба қорғауға, мәтіндегі негізгі ойды баяндаға,АКТ құралдарын тиімді кез келген сәтте пайдалануды үйренеді.
Сабақтың түрі
Жаңа білімді меңгерту
Пәнаралық байланыс
Музыка, өзін-өзі тану, бейнелеу өнері
Қолданылатын әдістер
« Жоба қорғау технологиясы», Диалогтық оқыту, БЛУМ таксономиясы, АКТ, жас ерекшеліктеріне сай оқыту, талантты және дарындылығын анықтауға сюжетті ойындар,
Керекті жабдықтар
Оқулық, интербелсенді тақта, түрлі маман иелерінің суреттері, кеспеқағаздар, ватман, стикер, маркер,ұялы телефон,ноутбук т.б.
Сабақтың барысы:
Сабақ
кезеңдері
Уақыт
Мұғалім әрекеті
Оқушы әрекеті
Кіріспе
1 мин
3 мин
Ұйымдастыру Баяу ырғақпен «Астана» әні орындалады
Топқа бөлу
І топ -Алматы
ІІ топ -Қызылорда
ІІІ топ- Орынбар
Психологиялық ахуал туғызу
Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді
Оқушылардан болжамды жауаптар алынады
Тұсаукесер
2 мин
«Сыни тұрғыдан ойлау» арқылы жұмыс жүргізу. Өзіміздің тобымыздағы атауларға байланысты не білеміз?
Негізгі бөлім
Білу
Бағалау үрдісі «Бәйтерекке гүл егу» әдісі бойынша жүргізіледі.
Оқушылар тақтада ілінулі тұрған бәйтеректі жанына өздерінің білгендері туралы стикерге жазып жапсыра береді.
5 минут
II.Үй тапсырмасын сұрау.
«Жеңіс күні» өлеңін оқушыларға толықтай оқытып, үй
жұмысын қорытындылау
Түсіну
Не түсінгендерін стикерге жазып «Бәйтерекке»
гүл егу
5 мин
Жаңа материалмен жұмыс: а).дәптермен жұмыс. Күн ретін жазу. Көркем жазу
«Бәйтерек» кинофильмінен үзінді көрсету
-
Бұл фильм сіздерге таныспа?
-
Астана дегенде ойымызға нелер оралады?
-
Неге Санжар Бәйтерекке барсам армандар орындалады деп ойлады?
-
Санжардың орнында сен болсаң не етер едің?
-
Астанада кандай оқу орындары бар деп ойлайсындар?
Қолдану
Бағалау
Не үйренгендерін стикерге жазып жапсыру
5 мин
Оқушылар топ болып тапсырманы орындайды, ойын еркін жеткізеді, тақырыпты түсінеді. Әр топтан бір оқушы өз тобына шығарманың мазмұнын түсіндіреді.
Оқушылар сөздікпен талдау жасайды. Егер түсінбеген жерлері болса сырттан көмек аламыз.
Сергіту сәті
Талдау
Алауға гүл шоқтарын қою
7мин
І топ - Астана қаласына жақын орналасқан облыстарды табу
ІІ топ- өлең құрастыру
ІІІ топ- Менің -Астанам сурет салу
оқушылар өз ата -аналарына немесе достарына қоңырау шалу арқылы мәлімет алады.
Жинақтау
Бағалау:
«Мәңгілік алауға» алған жаңалықтары туралы стикерге жазып жапсырады.
8 мин
Мақсаты: алған білімдерін өмірмен байланыстыру
Астана қаласы неге Ақмолаға кқшірілді деп ойлайсыңдар?
Сен Президент болсаң Қазақстанның қай каласын Астана етер едің? Неге?
Өз ойларын айтады.
Қорытынды
Рефлексия
6 мин
2.Бүгінгі сабақ несімен ерекшеленді?
Не білдім?
Не ұнады?
Сабақтан алған әсерім
2.Стикерге өз ойларын жазып, плакатқа іледі.
Үйге тапсырма
1мин
Астан туралы қлендер жаттау
Оқушылар күнделіктеріне жазып алады.
Бағалау
2 мин
Сабақ сәттеріндегі фотолар
Тілектерін айту