- Учителю
- Геометриядан 'Үшбұрыш және олардың түрлері' тақырыбына сабақ жоспары
Геометриядан 'Үшбұрыш және олардың түрлері' тақырыбына сабақ жоспары
Ойлауды Блум бойынша жіктеу | Мақсат | Тапсырма түрі. Түрткілер. | Нәтиже | Бағалау | |||
критерийлер | дескриптор | Ұпай | Жиынтық баға | ||||
Білу | Жаңа тақырыпты түсінуге керекті өткен тақырыптарды қайталау | Ғажайып жәшіктер | Жәшіктерді таңдау арқылы ішіндегі сұрақтарға жауап береді, білімін көрсетеді.
| Білім деңгейін тексеру
| Тапсырма толық орындалды | 3 |
|
тапсырма толық орындалмады | 2 | ||||||
Тапсырма мүлде орындалмады | 1 | ||||||
Түсіну | Жаңа тақырып мазмұнын ашу | Оқулық бойынша топтық жұмыс,мәтінмен жұмыс, кездескен жаңа ұғымдарды белгілеу І топ - үшбұрыш анықтамасы мен элементтері ІІ топ- қабырғалары бойынша үшбұрыш түрлері ІІІ топ - бұрыштары бойынша үшбұрыштар түрі ІVтоп - қоршаған әлемдегі үшбұрыштар
| Тақырыптың негізгі тұсын анықтау Топта постермен жұмыс жасай алу, жұмыстарын қорғай алу, жұмысты бағалай алу | Тақырыптың негізгі идеясын табу | Жұмыс толығымен орындалды | 3 |
|
Қателіктері болды | 2 | ||||||
Тапсырма мүлде орындалмады | 1 | ||||||
Қолдану | Тақырыпқа сай есептер шығару дағдыларын қалыптастыру | І топ - № ІІ топ - № ІІІ топ - № ІVтоп - №
Сергіту сәті: кортоп егу | Алған білімін тәжірибеде қолдана алады. | Есептің шығарылу жолының дұрыстығы | Дұрыс, толық шығарылды | 3 |
|
Есеп аяқталмады | 2 | ||||||
Шығару жолы қате | 1 | ||||||
Талдау | Үшбұрыштарды қасиеттеріне байланысты өзара салыстыру, сұрақ қою арқылы диалогка түсу
| І топ - тең қабырғалы үшбұрыш пен тең бүйірлі үшбұрышты; ІІ топ - тең бүйірлі үшбұрыш пен тік бұрышты үшбұрышты; ІІІ топ- сүйір бұрышты үшбұрыш пен доғал бұрышты үшбұрышты; IVтоп - теңбүйірлі үшбұрыш пен тең қабырғалы үшбұрыштарды салыстыру | Үшбұрыштарыдың түрлерін ажырата білу | Үшбұрыштардың қасиеттерін ажырата бңлу | Салыстыру дұрыс болды | 3 |
|
Салыстыру толық емес | 2 | ||||||
Мүлде қате салыстырды | 1 | ||||||
Жинақтау | Зерттеу жұмысы арқылы тақырыпты жинақтау | Үшбұрыштар сызып оның периметрін, бұрыштарының өлшемдерін табу | Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді. | Есептің шығарылуы | Тапсырма дұрыс орындалды | 3 |
|
Жартылай орындалды | 2 | ||||||
Орындалмады | 1 | ||||||
Бағалау | Танымын дамыту | Топтарға әртүрлі бірнеше үшбүрышты фигуралардан суреттер жасау | Үшбұрыштың қажеттілігіне көздерін жеткізулері | Тапсырманы аша алуы | Шығармашылық деңгейі жоғары | 3 |
|
орташа | 2 | ||||||
қарапайым | 1 |
Өзін-өзі бағалау парағы
Аты
Сөзжұмбақ
Оқулық мәтіні
Тапсырма
Пікірталас
Құрастыру
Эссе
Қорытынды баға
7сынып
Геметрия
Күні
Сабақ
Сабақтың тақырыбы
Үшбұрыш және олардың түрлері. Бізді қоршаған әлемдегі үшбұрыштар
Мақсаты
Үшбұрыштың анықтамасы мен түрлерін біле отырып, қажетінше қолдана алу және өмірмен байланыстыру
Жұмыс нәтижесі
Үшбұрыштың анықтамасын, элементтерін, түрлерін: тең қабырғалы, тең бүйірлі, кез келген үшбұрыштарды анықтай отырып өмірмен байланыстыра мысалдар келтіріп дәлелдейді.
Сілтеме
Оқулық геометрия 7 сынып
Негізгі идеясы
Үшбұрыш туралы толық ақпарат алуы
Қолданылған әдістері мен тәсілдері
Диалогты оқыту: сұрақ қою, әңгімелесу;
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету: ЖИГСО
Оқуды және оқыту үшін бағалау: екі жұлдыз, бір тілек;
АКТ-ны қолдану; таныстырылым жасау.
Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс;
Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту.
Ресурстар
Постер, маркерлер, компьютер, интерактивті тақта
Сабақтың өтілетін уақыты
45 минут
Сабақ жоспары
-
Ұйымдастыру
Жағымды психологиялық ахуал тудыру
шашу
Топқа бөлу
Конфеттердің сыртқы түсіне қарай
Топ ережесін құру
Мақсат қою
-
Сабақтың барысы
Блум таксаномиясы бойынша
-
Рефлексия
Бағдаршам
Үйге тапсырма
§
Есептер: №
Үшбұрыштардан сурет салып келу