7


  • Учителю
  • Ашық сабақ Координаталық жазықтық

Ашық сабақ Координаталық жазықтық

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Бекітемін

Күні: 4.03.2016 Сыныбы: 6Б Пәні: математика

Сабақтың тақырыбы: Координаталық жазықтық. Координаталары бойынша нүктелерді белгілеу.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік : Координаталық жазықтық анықтамасын, құрылымын қайталау. Координаталар бойынша нүктені сала білуін, берілген нүктелердің координаталарын табу біліктіліктерін пысықтау. Тақырыпқа байланысты күрделі есептер шешу.

Күтілетін нәтиже: Оқушылар тақырыпқа байланысты сұрақтарға жылдам жауп беруге, күделі есептер шешуді, нүктенің координатасын табуды, нүктенің координаталары бойынша жылдам салуды, топта, жұпта және жеке жұмыс жасауды үйренеді, сөздік қорын дамытады.



Әдісі: Миға шабуыл /сұрақ-жауап, постер қорғау,ыстық орындық

Көрнекілігі: плакаттар,бағалау парақшасы,

Пәнаралық байланысы: сурет, биология,

Сабақтың барысы:

І .Ұйымдастыру кезеңі 2 мин

Оқушылардың қатысымын тексеру, 4 топқа бөліп/ ширектерге, әр топтың басшысына бағалау парағын үлестіру.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру 5 мин Бірін-бірі тексеру.

№1174 МN қиылысу нүктесін табу

№ 1175 Сызбасын салу

АВС үшбұрышы, АВСД тіктөртбұрыш

№ 1176 Д нүктесінің координатасын табу және сызбасын салу

II.Ой қозғау. 5 мин

Сұрақтар сандықшасы

1. Латын тілінен координата қалай аударылады?

2.Көлденең орналасқан түзу қалай аталады? Оның бағыты?

3.Тігінен орналасқан түзу қалай аталады? Оның бағыты?

4. Координаталық жазықтықта нүктенің координаталарын қалай табамыз?

5. Координаталық остердің қиылысу нүктесі?Оның координатасы?

6. Тікбұрышты координаталар жүйесі қалай құралады?

7. Ширектердің таңбалары

8. А ( 2; 0) қандай осьте орналасқан?

9. В ( 0; -3) қандай осьте орналасқан?

10. Параллель түзулер анықтамасы

11. Перпендикуляр түзулер деп, қандай түзулерді айтамыз?

12. Тіктөртбұрыштың периметрі?

13. Вертикаль бұрыштар

14. М ( 2; -6) қандай ширекте орналасқан?

15. К (- 2;-7 ) қандай ширекте орналасқан?

16. Координаталық жүйені ендірген ғалым?

Қайталау Слайдтар бойынша 3 мин

ІІІ.Постер қорғау № 1180, 1181 (топпен жұмыс) 10 мин+3 мин

Координаталық жазықтықта нүктелерді белгілеу



ІV. « Бірлесіп көтерген жүк жеңіл» Жұптық жұмыс. Берілген координаталар бойынша бірігіп сурет салу. 7 мин

Суреттер бойынша сөйлем құрау.

V Жеке тапсырмалар № 1182 5 мин

VІ Сабақты бекіту. Ыстық орындық . 3 мин

Ыстық орындық әдісі. Ортаға орындық қойып сабақ барысында белсенділік көрсете алмаған оқушыларды отырғызып сұрақтар қойылады.Әр оқушыға 3 сұрақтан.

1 Вертикаль бұрыштар қасиеті

2 Бұрыштар түрлері

3 Сыбайлас бұрыштар қасиеті

4 С (-4,6) қай ширекте орналасқан

VІІ Бағалау 2 мин

Бағалау парақшасын пайдаланып топ басшысы топ құрамын бағалайды

VIII. Үйге тапсырма п. 7.4 оқу №1183,1184,1185,1186

Х.Рефлексия «Екі жұлдыз,бір тілек» 2 мин



Бағалау парағыАты-жөні

Ой қозғау

Топтық

+/- постер қорғады

Жеке

0,1,2 ұпай

Қорытынды

























































 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал