7


  • Учителю
  • Урок по математике на тему 'Рационал сандарды бөлуге есептер шығару' (6 класс)

Урок по математике на тему 'Рационал сандарды бөлуге есептер шығару' (6 класс)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Cыныбы: 6 Пәні: математика

Сабақтың тақырыбы: Рационал сандарды бөлуге есептер шығару.

Сабақтың мақсаттары:
а) Білімділік: Оқушылардың бөлу тақырыбына берілген білімдерін тереңдетіп жинақтап жүйелеу.
ә) Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру.
Ой-өрісін кеңейту. Теориялық білімін практикада қолдана білу дағдысын қалыптастыру;
б) Тәрбиелік: Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, тез шешім қабылдай
білуге, пәнге деген қызығушылығын арттыра отырып тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Бекіту сабағы
Сабақтың көрнекілігі: плакат, кеспелер, үлестірмелер.
Сабақтың әдісі: топтық жұмыс, деңгейлеп оқыту, ой қозғау.
Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру бөлімі. а) Сәлемдесу.

Саламатсыздарма, оқушылар! Сабаққа деген көңіл - күйіміз қалай? Оқу - құралдарымыз дайын ба? Ендеше сабағымызды бастаймыз.
Бүгінгі сабағымыздың ұраны: Білекті бірді жығар,
Білімді мыңды жығар.
Олай болса оқушылар қазір жылдың қай мезгілі?
- Қыс. Қыстың алғашқы айында қандай өзгерістерді байқадыңдар? Ауа - райы қандай? - Салқын, суық. Күннің салқындығын қандай санмен жазамыз? - Теріс сан.
Ал егер жылы болса ше? - Оң сан. Демек, біз бүгінгі сабағымызды ары қарай рационал сандарды бөлуге есептер шығаруды жалғастырамыз.

Сабақтың барысы:

I. Ұйымдастыру кезеңі.

II. Үй тапсырмасын тексеру.
III. Ережелерді қайталау.
IV. Топтарға тапсырма беру. Деңгейлік жұмыс «Ғажайып үштік»
V. Оқулықпен жұмыс: Математикалық лото.

VI.Сабақты бекіту: «Адасқан сандар»

VІI. Сабақты қорытындылау.
а) Бағалау.
ә) Үйге тапсырма беру.

VIІI. Рефлексия.

Сонымен, балалар бүгінгі сабақта бір - бірімізге:
- жақсы көңіл-күй.
- бірімізді-біріміз тыңдаймыз, сыйлаймыз.
- сабаққа белсенділікпен қатысамыз.
- алынған білімімізді көрсетеміз.

II. Үй тапсырмасының жауаптарын тексеру.

№ 239 Есептеп шығарындар.

; ә) ; б)

IІI.Ережелерді қайталау.

  1. 2 теріс санның бөліндісі қандай сан?

  2. Оң сан мен теріс сандардың бөліндісі қандай сан?

  3. Оң таңбаны теріс таңбаға бөлгенде қандай таңбаға шығады?

  4. Теріс таңбаны теріс таңбаға бөлгенде қандай таңба шығады?

  5. Кез келген санды (-1)-ге бөлгенде қандай сан шығады?

  6. Нөл санын кез келген санға бөлгенде бөлінді неге тең?

IV. Топтарға тапсырма: Деңгейлік жұмыс «Ғажайып үштік» (ұяшықтар таңдау арқылы есептер шығару.)

І топ. Рационал сандарды бөлу тақырыбын ашу.

ІІ топ

ІІІ топ

ІV топ

10

10

10

20

20

20

30

30

30

ІІ топ. 10 Есепте: =30

20 Теңдеуді шеш:

30 abcd көбейтіндісі қандай сан:

ІІІ топ. 10 Есепте:

20 Теңдеуді шеш:

30 Амалдарды орында:

ІV топ. 10 Есепте:

20 Теңдеуді шеш:

30 Амалдарды орында:


V. Оқулықпен жұмыс: Математикалық лото

  1. 3.

  2. 4. ;


VI.Сабақты бекіту: Адасқан сандар.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9. -14

10.


VІI. Сабақты қорытындылау: Сонымен, таңбалары әр түрлі сандарды, таңбалары бірдей сандарды, көбейту және бөлу үшін қандай ережелерді пайдаланамыз?

а) Бағалау: Мұғалім жүйелеп, оқушыларды нақты бағалайды.

ә) Үйге тапсырма беру. §29 № 240


VIІI. Рефлексия: Ашық микрофон



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал