- Учителю
- Таблиці додавання і віднімання числа 2. Задачі на різницеве порівняння чисел. Побудова відрізків заданої довжини. №81-89
Таблиці додавання і віднімання числа 2. Задачі на різницеве порівняння чисел. Побудова відрізків заданої довжини. №81-89
Математика Урок № 11
Дата__________________________________________________
Тема: Таблиці додавання і віднімання числа 2. Задачі на різницеве порівняння чисел. Побудова відрізків заданої довжини. №81-89
Мета: підвести підсумки контрольної роботи; проаналізувати з учнями типові помилки; розвивати навички самостійно працювати із завданнями; ознайомити з таблицями додавання й віднімання чисел; учити розв'язувати задачі на дві дії; виховувати кмітливість, старанність.
</ Хід уроку
1. Організаційний момент
Привітання учнів, перевірка їх готовності до уроку.
2. Актуалізація опорних знань
2.1. Різнорівневі завдання на вибір (роздавальний матеріал).
І рівень
В учня було 10 зошитів у клітинку і 2 в лінійку. Скільки всього зошитів мав учень?
ІІ рівень
Батько купив 2 кг цибулі, 8 кг огірків, а помідорів стільки, скільки цибулі та огірків разом. Скільки батько купив помідорів?
ІІІ рівень
У ящику 15 кг слив, а це на 5 кг більше, ніж у другому ящику. Скільки кілограмів слив у двох ящиках?
2.2. Фізкультхвилинка.
Слово вчителя (супроводжується рухами учнів)
Тік-так, тік-так -
Всі ми робимо ось так:
Руки вгору підіймаєм
І повільно опускаєм.
Один, два, три -
Руки ширше розведи!
4. Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми уроку
Слово вчителя
- Сьогодні ми розглянемо завдання на віднімання та додавання з переходом через десяток.
5. Сприйняття й осмислення нового матеріалу
5.1. Математичний матеріал.
- Спробуйте скласти 9 та 2.
9 + 2 = 11 9 + 1 + 1 = 11
Ознайомити дітей з таблицями додавання і віднімання чисел (№ 82).
5.2. Робота з підручником.
1. Розв'язування прикладів (№ 83).
Відповідь: 5, 11, 10, 11, 10, 0, 5, 9.
Додаткові запитання до учнів:
- Яке із чисел відповідей найменше?
- Яке число утвориться, якщо до нього додати 10?
- Чи є серед цих чисел двозначні? Назвіть їх.
2. Розв'язування задачі (№ 85).
10 - 4 = 6 (о.)
Відповідь: 6 олівців.
- Складіть і розв'яжіть обернену задачу.
У пеналі було 6 олівців. Хлопчик поклав туди ще 4. Скільки олівців стало в пеналі?
4 + 6 = 10 (о.)
Відповідь: 10 олівців.
3. Накреслити відрізок (№ 84).
4. Геометрична задача (№ 86).
5.3. Фізкультхвилинка
5.4. «Цікаві запитання».
- Діти, відповідайте швидко, не роздумуючи довго:
1. У бабусі Даші внучка Маша, кіт Пушок і пес Дружок. Скільки всього онуків у бабусі?
2. Скільки вух у двох мишей?
3. Над річкою летіли птахи: голуб, щука, дві синиці, два стрижі та п'ять вугрів. Скільки всього птахів?
4. У тварини дві праві лапи, дві ліві лапи, дві лапи попереду і дві позаду. Скільки лап у тварини?
6. Підсумок уроку
Підсумкова бесіда
- Чого ми сьогодні навчилися?
- Чи сподобався вам урок?
7. Домашнє завдання
Виконати завдання № 88, № 89.