- Учителю
- 8 сыныпқа арналған 'Өздік жұмысы '
8 сыныпқа арналған 'Өздік жұмысы '
Тарау: ІІІ тарау
Сабақ: 19 Күні: Пәні: Алгебра Сыныбы:8
Сабақтың тақырыбы: Өздік жұмысы №
Сабақтың мақсаты:
Білімділік:
1. Квадрат теңдеулер тарауы бойынша білімдерін тексеруге мүмкіндік тудыру.
Дамытушылық:
2. Тапсырманы орындау барысында оқушылардың мерзімді жұмыс жасай білу біліктілігін, зейінін дамытуға мүмкіндік жасау.
Тәрбиелік:
3. Жеке жұмыс жасауға, жауапкершілікті сезіне білуге, нәтижеге жетуге ұмтылуға, өзінше ізденімпаздыққа, еңбек етуге тапсырмалар беру арқылы тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Білімді жүйелеу және тексеру.
Технология: Өлшемді бағалау.
Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, таратпа материалдар.
Сабақтың жоспары:
1.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, сабаққа даярлығын қадағалау(2 минут)
2. Жалпылау
3. Өздік жұмысы тапсырмасы.
Өздік жұмысы 3А+2В+С шарты бойынша құрылды.
деңгей
І нұсқа
деңгей
ІІ нүсқа
А
1. Теңдеуді шешіңдер: .
А
1. Теңдеуді шешіңдер:
А
2. Теңдеуді шешіңдер: .
А
2. Теңдеуді шешіңдер:
А
3. Теңдеуді шешіңдер: │2-3x│=│5-2x│
А
3. Теңдеуді шешіңдер: │5-x│=│x+4│
В
4. Теңдеудің толық квдратын бөлу арқылы шешіңдер:
В
4. Теңдеудің толық квдратын бөлу арқылы шешіңдер:
В
5. Теңдеуді шешіңдер:
В
5. Теңдеуді шешіңдер:
С
6. Екі тракторшы тың жерді бірігіп жыртса, жалғыз бірінші тракторшы жыртқаннан 18 сағат ертерек, ал жалғыз екінші тракторшы жыртқаннан 32 сағат ертерек бітірген болар еді. Осы тың жерді әрбір тракторшы жеке-жеке қанша уақытта жыртып бітірер еді?
С
6. Екі бригада өнімді 12 күнде жинап бітіру керек. Олар бірігіп 8 күн істегеннен кейін бірінші бригада басқа жұмысқа ауысып, қалған жұмысты екінші бригада 7 күнде аяқтады. Осы бригадалар өнімді жеке-жеке неше күнде жинап бітіреді?
Жауаптары:
№
І нұсқа
№
ІІ нүсқа
А
А
А
А
А
А
В
В
В
В
С
С
4. Үй тапсырмасы: Қайталауға арналған жаттығулар №
5. Рефлексия
Сынып тақтасында жазылу керек.
· Күн .
· Есептің шығарылуы.
Үйге берілетін тапсырма.
Оқушы дәптеріне не жазылуы тиісті.
· Нұсқа .
· Есептердің шығарылуы.
Оқушы жетістігін бағалау критерийі
Критерий
Жетістіктердің ең жоғары деңгейі
А
Түсіну
6
В
Қолдану, талдау
6
С
Математикалық модельдеу, бағалау
8
Барлығы
20
Критерий
Жетістік
Дескриптор
А
(mах 6)
Түсінуі
0
Квадрат теңдеу анықтамасын және коффициенттерін анықтай алмауы
1
Квадрат теңдеудің анықтамасын біледі, бірақ коэффициенттерін анықтауда таңбаны ажырата алмайды
2
Квадрат теңдеулер бойынша түрін ажыратады,бірақ түбірлерін табуда қателер жібереді.
3
Толық квадрат теңдеуінен келтірілген квадрат теңдеуді шығара біледі.
4
а+в+с=0, а-в+с=0 берілген жағдайда теңдеу түбірлерін ауызша анықтай алады
5
Модулі бар теңдеуді шешуде қателер жібереді
Критерий
Жетістік
Дескриптор
В
(mах 6)
Қолдану, талдау
0
Квадрат теңдеу анықтамасын және коффициенттерін анықтай алмауы
1
Квадрат теңдеудің анықтамасы мен коэффициенттерін анықтай алады, бірақ коэффициенттерін анықтауда таңбаны ажырата алмайды
2
Квадрат теңдеулер бойынша түрін ажыратады,бірақ түбірлерін табуда қателер жібереді
3
Модулі бар теңдеуді шеше алады
4
Берілген квадрат теңдеуді топтау тәсілімен көбейьткіштерге жіктеу арқылы шығара алады.
5
Берілген теңдеуді квадрат теңдеу түріне келтіре біледі,түбірін қатесіз табады.
6
Квадрат теңдеулердің түбірлерін қатесіз табады
Критерий
Жетістік
Дескриптор
С
(mах 8)
Математикалық модельдеуі және топтауы, бағалауы
0
Тапсырма бойынша берілген критерийлердің біреуін де орындай алмайды.
1
Параметрі бар квадрат теңдеулерді шешу алгоритмін біледі
2
Барлық жағдайда кері есептерді құрастыра біледі
3
Бір есепті бірнеше тәсілмен шығара біледі
4
5
Кез келген есептің шарты бойынша зерделеп, стандартты емес жағдайды жүйелей алады
6
Шығармашылық есептерді талдап шығару жолдарын көрсетеді, дәлелдейді
7
Стандартты емес есептің шығару тәсілдерінің тиімділігін көрсетіп, құндылығын анықтай алады
8
Квадрат теңдеу тақырыбына жоба құрастырып, қорғай алады