- Учителю
- Қысқа мерзімді жоспар Натурал сандардың бөлінгіштік белгілері (5класс)
Қысқа мерзімді жоспар Натурал сандардың бөлінгіштік белгілері (5класс)
Уақыты: |
Класс: 5 «б» |
Пәні: Математика | |||
Сабақтың тақырыбы |
Натурал сандардың 3, 9-ға бөлінгіштік белгілері
| ||||
Сабақ түрі |
Жаңа білімді қалыптастыру сабағы | ||||
Мақсаты |
1)Білімділік: Оқушыларды берілген санның цифрларының
қосындысына қарап, оның 3-ке, 9-ға бөлінетіндігін ажырата
білуге үйрету; натурал сандардың 3-ке, 9-ға бөлінгіштік
белгісінің тұжырымдамасын айта білуге дағдыландыру; | ||||
Күтілетін нәтижелері |
Талдау, жинақтауды үйренеді. | ||||
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Қолданылатын әдіс-тәсілдер | ||
Ұйымдастыру |
Сыныппен амандасамын; Оқушылардың қатысымын тексеремін; Сыныпты топтарға бөлемін. Ынтымақтастық атмосферасын құру |
Мұғаліммен орнынан тұрып амандасады; Кезекші оқушылар класстың қатысымын хабарлайды. Топтарға бөлінеді, топ мүшелерін сайлайды. |
Топқа бөлу (өздері топ атауын таңдау) | ||
Қызығушылықты ояту |
Алдын-ала даярлық тапсырмасын талдау. Бағыттау сұрақтарын қою. |
Топ бойынша біріккен жұмысты атқарады, талдайды, сұрақтарға жауап береді. |
Сыни ойлауғы үйрету, диалогтық оқыту | ||
Мағынаны тану |
А №1264, 1265 В № 1266 С №1272 есептер. |
Берілген санның 3-ке, 9-ға бөлінетіндігін бөлінбейтіндігін
бөлу амалын орындамай да анықтауға болады. Топтық жұмысты орындайды, өзара ақылдасады, бірін-бірі оқытады.
|
Сыни ойлауға үйрету, диалогтық оқыту, деңгейлік оқыту, практикалық. | ||
Сергіту сәті |
Фиизкалық жаттығулар.
| ||||
Ой толғаныс |
Түсінгендерін бағалау мақсатында бекіту сұрақтарын қою.
Өзін-өзі бағалау картасын ұсыну. |
Сұрақтарға жауап береді, алға мақсат қояды. Өзін өзі бағалайды. |
Формативті бағалау | ||
Сабақтың қорытындысы |
|
Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазып алады. Бағалану үшін күнделіктерін мұғалімге әкеледі. |
Жиынтық бағалау | ||
|
|
|