- Учителю
- Разработка урока по математике
Разработка урока по математике
Күні/айы |
Пәні |
| |||
29.10.15 |
Математика |
| |||
Сабақтың тақырыбы |
Есептер шығару | ||||
Жалпы мақсаты |
Есептер шығаруда ережелерді дұрыс анықтай білу дағдысын қалыптастыру | ||||
Сабақ түрі |
Қайталау сабақ | ||||
Оқыту әдісі |
Сұрақ-жауап, жинақтау. | ||||
Күтілетін нәтижелер |
Топта жұмыс істеу арқылы ізденеді, біледі, түсінеді және сесепті шығаруда пәнге қызығушылығы артады | ||||
Орындалатын жұмыстар
|
1.Оқушыларды топқа бөлу 2.Топпен топ ережесін еске түсіру 3.Сабақтың мақсатын түсіндіру 4.Сабақтың тақырыбын ашу 5.Тақырып бойынша негізгі тапсырмаларды орындату 6.Рефлексия | ||||
Ресурстар |
Оқулық, компьютер, маркер, постер | ||||
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті | |||
Ұйымдастыру кезеңі
|
1.Сабақтың мақсатын түсіндіру 2.Психологиялық тренинг Сәлеметсіздер ме, қонақтар! Бейсенбі күніміз, Бүгінгі алған бағамыз, Сабақтың мақсатын хабарлау. 1) Амандасу 2) Топқа бөлу 1.Көркем жазу минуты. |
1.Сабаққа назар аудару 2.Сабаққа психологиялық жағынан дайындалады. Бір-біріне деген жақсы қарым-қатынас орнатады -жапырақтарға өрнектер жазып, соның мәніне байланысты топқа бөлу.(10, 11, 12, 13) Әр топ өз санына байланысты постерге мысалдар төрттігін құрады. Түрлі элементтер | |||
Негізгі бөлім
|
ІІІ. Жаңа сабақ. Балалар, бүгін біз көп тапсырмалар орындаймыз. Тапсырмалар дұрыс орындалған жағдайда біз математикалық керемет нақыл сөздерді оқитын боламыз. №1 Кесте бойынша есептер құрастыр және олады шығар..
Білімнің тұңғиығы бойлайтұғын, Тоқысаң жалықтыра қоймайтұғын. Ғылымдар патшасы боп дараланып, Математика қызықты тоймайтұғын.
№2 Төмендегі сандарды пайдаланып, теңдіктер құрастырып жаз. Ғылымның сырын ұғына, Шығыңдар білім шыңына. Ұқыптылық пен зеректік Жеткізеді сендерді Математика сырына. Сергіту сәті №3 Сурет бойынша есептер құрастырып, оларды шығар. Есептерге жүйрік болсаң жасыңнан Математикаға орын берсең басыңнан. Барлық ғылым саған үйір болады Досың болар табылатын қасыңнан.
№5 Есепті шығар. Сызбаны пайдаланып, кері есептер құрастыр және оны шығар. «Білім - байлық» Жалынды жастық желкені, Егеменді елдің ертеңі - Біз боламыз! Бар байлыққа білімнің негізінде қол жеткіземіз.
-Ендеше білімді болуға тырысайық! |
І,ІІ топқа карандаш, ІІІ топқа конфет, ІҮ топқа өшіргіш
-Оқушылардың оқуы, талдауы, дәлелдеуі
-түсіндіре отырып тақтада
орындайды (әр топ бір есеп құрастырады)
| |||
Бағалау
|
- өзара бағалау - спикер бағалау қағазын толтыруды аяқтайды; - мұғалімнің бағалауы. 1.Жалпы сабақ барысын бағалау критерийлері: 1.Белсенді қатысуы :3-5 2.Топта талқылауға қатысуы:3-5 3.Дұрыс жауап беруі: 3-5 4.Топ ережесін сақтай білуі(тәртібі): 3-5 2.Өткен сабақ бойынша барлық оқушылар рефлексия қағазын толтырады Не білемін? Не білдім? Не білгім келеді? | ||||
Үйге тапсырма |
№4, 52-бет. | ||||
Үйде оқу |
Есептер шығарып дағдылану | ||||
Рефлексия | |||||
Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?
| |||||
| |||||
Ең жақсы өткен екі дүние | |||||
1.
|
2. | ||||
Сәтсіз шыққан екі дүние | |||||
1 |
2
| ||||
Келесі сабағыма қажетті ақпарат |
</