7


  • Учителю
  • Разработка урока 5 сынып дұрыс және бұрыс бөлшектер

Разработка урока 5 сынып дұрыс және бұрыс бөлшектер

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Дұрыс және бұрыс бөлшектер

Математика 5 сынып
Сабақтың тақырыбы: Дұрыс және бұрыс бөлшектер
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың бөлшек жөнінде білімдерін кеңейте отырып, оларды дұрыс бөлшек, бұрыс бөлшек ұғымдарымен таныстыру, осы тақырып бойынша есеп шығару дағдыларын қалыптастыру, шығармашылықпен жұмыс жасауға баулу, оқушылардың ойлау қабілетін дамыту.
Сабақтың міндеттері:
Білімділік: Дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажырата білуді үйрету;
Тәрбиелік: Оқушылардың ой - өрісін, ойлау қабілетін дамыту;
Дамытушылық: Оқушыларды өз бетінше есеп шығаруға, шығармашылықпен
жұмыс жасауға баулу.
Сабақтың типі: Аралас
Сабақтың әдісі: сұрақ - жауап, түсіндіру, кітаппен жұмыс
Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, үлестірмелі қағаздар, плакат, суреттер
Сабақтың құрылымы:
І. Ұйымдастыру
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру «Қарбыз кесу» ойыны
ІІІ. Жаңа материалды игерту
ІV. Жаңа материалды бекіту (оқулықпен жұмыс)
V. Сергіту сәті

VI. Бағалау
VІІ. Үйге тапсырма беру
VIII. Қорытындылау
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру
- тренинг
- амандасу, түгелдеу, оқушылардың назарын сабаққа аудару
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру «Қарбыз кесу» ойыны
Сұрақтар:
Үлес дегеніміз не?
Жай бөлшекке мысал келтіріңдер.
Бөлшектің негізгі қасиетін тұжырымдаңдар.
Бөлшекті қысқарту дегеніміз не?
Қандай бөлшекті қысқартылмайтын бөлшек деп атайды?
Жай бөлшектің бөлімі нені көрсетеді, алымы нені көрсетеді?
ІІІ. Жаңа сабақ; ; ; ; ; ; ;;; бөлшектерінен
алымы бөлімінен кіші бөлшектерді бір жолға;
алымы бөлімінен үлкен бөлшектерді бір жолға жазыңдар.
бөлшектерінің алымдары бөлімдерінен кіші.
ЭОЖ қолдану

Мұндай бөлшектер ДҰРЫС БӨЛШЕКТЕР деп аталады.
Алымы бөлімінен кіші бөлшек дұрыс бөлшек деп аталады.
Мысалы: 3/7; 3<7,
5/6; 5<6,
1/5; 1<5,
11/17,
11<17.
Дұрыс бөлшектер 1 - ден кіші
1/2 <1;
3/4 1
Натурал санды алымы бөліміне еселік болатын бұрыс бөлшек түрінде жазуға болады.
Мысалы: 4=4/1;
4=24/6;
4=32/8;
4=60/15
ІV. Есептер шығару. (Оқулықпен жұмыс) Қытай десерті
V. Сергіту сәті ойыны
VI. Үйге тапсырма беру
VІІ. Бағалау
VIII. Қорытындылау




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал