7


  • Учителю
  • Урок алгебри у 8 класі 'Множення дробів. Піднесення дробу до степеня'

Урок алгебри у 8 класі 'Множення дробів. Піднесення дробу до степеня'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

8 кл Урок № 12-13 11.10

Тема. Множення дробів. Піднесення дробу до степеня

Мета: домогтися засвоєння учнями змісту та схеми доведення правила множення раціональних дробів, а також змісту алгоритму (орієнтовної схеми дій) множення раціональних дробів; формувати вміння відтворювати вивчені правила й алгоритм та застосовувати їх під час виконання завдань на множення раціональних дробів; вдосконалювати вміння виконувати скорочення раціональних дробів та знаходити ОДЗ дробового виразу.

Тин уроку: засвоєння знань, формування первинних умінь.

Наочність та обладнання: опорний конспект «Множення і ділення раціональних дробів».

Хід уроку

  1. Організаційний етап

  2. Аналіз контрольної роботи

1.Аналіз типових помилок

2.Оголошення оцінок

  1. Оголошення теми і мети уроку

Сьогодні ми розпочнемо вивчати нову тему «Множення дробів. Піднесення дробу до степеня»,навчимося множити та підносити дроби до степеня.

IV. Актуалізація опорних знань та вмінь

1.Виконання усних вправ

  1. Обчисліть: ; ; ; ; ; .

  2. Подайте у вигляді степеня з основою у вирази:

у ∙ у3; у10 ∙ у2; ; ; у18 ∙ у2; ; .

  1. Розкладіть вираз на множники:

а) ах - а; б) х2 + 1 - 2х; в) х2 + 8х; г) 2у2 - 8; д) у3 - x2y; е) k3 - x3;

ж) 4х2 + 16х + 16; з) 27 + 3у2 - 18у.

V. Засвоєння нових знань

1.Пояснення вчителя

  1. Правило множення раціональних дробів (із доведенням).

  2. Алгоритм множення раціональних дробів; приклади його застосування.

Конспект

Множення і ділення раціональних дробів


1. Для будь-яких А, В, С і D де В ≠ 0, D ≠ 0, справджується рівність:

2. Для будь-яких А і В, В ≠ 0, справджується рівність:

3. Для будь-яких А, В, С і D де B ≠ 0, C ≠ 0, D ≠ 0, справджується рівність:


2.Виконання усних вправ

  1. Прокоментуйте (згідно з алгоритмом) виконання дій у виразах:

а) ;

б) .

  1. Подайте у вигляді дробу вираз:

а) ; б) ; в) ; г) ; д) ; є) .

  1. При а = знайдіть значення виразів: а; а; а; а.

3.Виконання письмових вправ

1. №255

2. №257

3. №262

4. №263

4.Оцінення учнів

VI. Підсумки уроку

В якому з випадків правильно виконано множення раціональних дробів?

а) ; б) ;

в) ?


VIII. Домашнє завдання

  1. Вивчити правило множення раціональних дробів (із доведенням).

  2. Параграф 5,№256, №258, №261.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал