- Учителю
- Проценті бойынша санды табу (5 сынып)
Проценті бойынша санды табу (5 сынып)
Сабақ: Математика |
Мектеп: № 6 орта мектеп | ||||||
Күні:03.05.2016ж. |
Мұғалімнің есімі: Курташова Шолпан | ||||||
Сынып: 5 «И» |
Қатысқандар саны: 24 |
Қатыспағандар саны: | |||||
</<font face="Times New Roman, serif">Сабақтың тақырыбы: |
Проценті бойынша санды табу | ||||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
Оқушыларға процент тақырыбын үйрету, проценті бойынша санды табу формасын пайдаланып есептер шығару дағдысын қалыптастыру. | ||||||
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: | ||||||
| |||||||
Оқушылардың басым бөлігі: | |||||||
| |||||||
Кейбір оқушылар: | |||||||
| |||||||
Тілдік мақсат: |
Оқушылар:
| ||||||
Негізгі сөздер мен тіркестер: | |||||||
Процент | |||||||
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Формуланы, есептердің шығару жолдарын ауызша жеткізу. | |||||||
Талқылауға арналған тармақтар: | |||||||
Проценті бойынша санды қалай табамыз? | |||||||
Сіз неліктен.....екенін айта аласыз ба? | |||||||
Әр топқа берілген есептердің шығару жолдарын түсіндіру. | |||||||
Жазылым бойынша ұсыныстар: | |||||||
Есептердің шығарылуын ауызша айтып беру. | |||||||
Алдыңғы тақырып |
Өткен тақырыпқа байланысты ашық сұрақтар қою. | ||||||
Жоспар | |||||||
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар(төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар | |||||
Басталуы 800-805 |
Оқушылармен амандасып, жоқ оқушыларды белгілеу.Топқа бөлу. Оқушылар қазақтың ұлттық ойыны «Ханталапай» арқылы 4 топқа бөлу.Асықтар төрт түрлі түспен боялған. |
Боялған асықтар. | |||||
Ортасы 805-810
810-815
815-822
822-0825
825-830
830-837 |
Үй жұмысын тексеру: жұптық бағалау. Көршілес оқушылар бірін бірі тексереді, бағалайды. Мағынанын ашу мақсатында әр топқа «Ребус» беріп, орындату. Ребус арқылы жаңа тақырыпты анықтау. Жаңа сабақты түсіндіру. Проценті бойынша санды табу үшін : процентті бөлшекпен өрнектеу керек; берілген санды осы бөлшекке бөлу керек. Формуласы: а= b: (P/100) a - табу керек сан b - берілген санның процентке сәйкес мәні Р - проценттер. Есеп. Мысықтар көрмесіне әкелінген мысықтардың 20 %-і сиам мысықтары, олардын саны - 12. Көрмеге барлығы неше мысық әкелінді? Шешуі: 20% - 12 мысық 100%-? a= b: (P/100)
a = 12: 20/100 = 12: 1/5=12*5/1=60 a = 60 Жауабы: 60 мысық. «Сергіту сәті» Суреттерден он айырмашылықты тап. Оқулықпен жұмыс. № 1601 Проценті бойынша санды (100% - ін) табыңдар: 1. 400,500,700,800,1200. 2. 4,85,92,5,127,280. 3. 70,120,140,170,190. «Автор орындығы» стартегиясы арқылы № 1602 есепті 3 топқа бөліп беру. № 1604 есепті 4 - ші топқа беру.
|
АКТ - ны пайдалану. Ғаламтор желісі. Оқулық. | |||||
Аяқталуы 837-840 840-8 43 843-8 44 844-8 45 |
Рефлексия. «Екі жұлдыз, бір тілек» Бағалау. Жиынтық баға қою барлығын есептеп. Үйге тапсырма беру. № 1609. Қорытындылау. |
| |||||
Қосымша ақпарат | |||||||
Саралау - сіз қалай көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс | |||||
|
Бағалау парағыОқушының аты - жөні: |
Үй жұмысын тeксеру |
Есеп шығару |
Постер |
Жиынтық баға | ||
1 |
|
|
|
|
| ||
2 |
|
|
|
|
| ||
3 |
|
|
|
|
| ||
4 |
|
|
|
|
| ||
5 |
|
|
|
|
| ||
6 |
|
|
|
|
|
-
АКТ - мен байланыс.
Рефлекция
Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Оқу мақсаттары шынайы болды.Оқушылар прценті бойынша санды табуды үйренді. Сыныпта ахуал жақсы және топтық жұмыс болды. Топтық жұмыста тиімді болды. Берілген уақыт ішінде үлгермедім. Мен өз жоспарыма жұптық, жеке тапсырма енгізуім керек оқушылардың дарынын анықтау мақсатында.
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?
1: Топтық жұмыс жасау.
2:Топпен мағынаны ашу, ребус шешу табысты болды.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды(оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?
1:Сергіту сәті сабақты жақсарта алды.
2:Рефлексия сабақты жақсарта алды.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
Келесі сабақта оқушыларды топқа бөлгенде әр топ бірдей деңгейде болу керек екендігін білдім.