- Учителю
- Сабақ жоспары: ' Негізіг тригонометриялық тепе-теңдік'
Сабақ жоспары: ' Негізіг тригонометриялық тепе-теңдік'
Күні- | Сабақ | ||
Сабақ тақырыбы: | Негізгі тригонометриялық тепе - теңдік | ||
Сабақтың мақсаты | Негізгі тригонометриялық тепе - теңдіктерді дәлелдеп , қолданылуын түсіндіру | ||
Сілтеме | 9 - сынып Алгебра оқулығы. Дидактикалық материал. | ||
Күтілетін нәтижелер | Негізгі тригонометриялық тепе -теңдіктерді қолдана білу дағдысы қалыптасады | ||
І. Ұйымдастыру. Психологиялық дайындық. «Шаттық шеңбері» 1, 2 және 3 деп санап екі топқа бөлінеді. Логикалық есептер шығару арқылы топ басшысын сайлау ІІ .Үй тапсырмасын тексеру: Оқушылардың үй тапсырмаларын орындағандығын дәптерлерінен тексеріледі ІІІ. Сабақтың барысы.
ІІІ.Жаңа тақырыптың мазмұнын ашу | |||
Білу .Мағынаны ашу. (2-3 балл) | |||
Мұғалімдердің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті | ||
Ой қозғау . Қайталау сұрақтары. уКоординаталық жазықтықта бірлік шеңбер сызу керек. С α х В А х О у |
α бұрышының синусын, косинусын, тангенсін, котангенсін жазады. sinα=y/R , cosα=x/R , tgα=y/x , Ctgα=x/y | ||
Түсіну. диалогтік әдіс-ДЖИГСО( оқулықпен жұмыс).3-4 балл | |||
ОВ2=ОС2+ВС2 ОВ=1, ОС=х, ВС=у теңдіктерін қолданып тригонометирялық тепе - теңдікті дәлелдеп шығады.Сызбаны , бұрыштың тригонометриялық функцияларын және
| sin2α+cos2α=1(1) tgα =sinα/cosα (2) , Ctgα=cosα/sinα (3) tgα• Ctgα=1 (4) 1+ Ctg2α=1/ sin2α (5) 1+ tg2α=1/ cos2α (6) | ||
Қолдану. «Жұптасып талқыла»(мысалдар қарастыру) | |||
Жаңа тақырып бойынша түсініктерін нақтылау үшін мысал есептер шығару
| 1-мысалды І топ 2-мысалды ІІтоп 3- мысалды ІІІ топ түсіндіреді | ||
Талдау. Жаңа тақырыпты бекіту.3-4 балл | |||
Жаңа тақырып бойынша есептер шығару | топта А және В тобының есептерін шығарады | ||
Жинақтау . "Ой түйін"3-5балл | |||
Жаңа тақырып бойынша не түйдік?
| Жаңа тақырып бойынша не ұйғарғандарын мына сұрақтарға жауап беру арқылы түсіндіреді
| ||
Бағалау | |||
Рефлексия .Кері байланыс | тақырып бойынша не үйренгендерін, неге түсінбей қалғандарын стикерге жазады. топ басшылары топтағы оқушылардың жұмысына қарай бағалайды | ||
Сабақты қорытындылау. |
|