- Учителю
 - Математика 6-сынып. Функцияны кесте арқылы беру
 
Математика 6-сынып. Функцияны кесте арқылы беру
|   Пәні:  |   Математика. 6 сынып  | ||||
|   Сабақтың тақырыбы:  |   Функцияны кесте арқылы беру  | ||||
|   Сілтеме:  |   Т. А. Алдамұратова, Т. С. Байшоланова 6-сынып. Математика  | ||||
|   Сабақтың мақсаты:  |   Жиындар теориясының алғашқы ұғымдарын меңгеруі және есептер шығаруда пайдалана алуы  | ||||
|   Оқу мақсаты: Білу Түсіну Қолдану  |   Берілген аргумент пен оған сәйкес функцияның мәнін кестеге орналастыра білуі; Функцияның формуламен берілгенде де аргументтің белгілі бір мәніне сәйкес функцияның мәнін есептеуді түсінуі; Кесте бойынша берілген функцияның формуласын жазуды үйренуі.  | ||||
|   Күтілетін нәтиже:  |   Барлық оқушылар: Берілген аргумент пен оған сәйкес функцияның мәнін кестеге орналастыра біледі; Оқушылардың көпшілігі: Функцияның формуламен берілгенде де аргументтің белгілі бір мәніне сәйкес функцияның мәнін табуды есептер шығаруда түсінеді; Кейбір оқушылар: Кесте бойынша берілген функцияның формуласын жазуды үйренді.  | ||||
|   Негізгі идея:  |   Ынтымақтастықты орнату. Логикалық ойлау дағдыларын дамыту. Тапсырмаға бағытталған «өнімдік тапшылығын»жою.  | ||||
|   Тапсырмалар:  |   «Сиқырлы айна» (жұптық жұмыс). Ауызша тапсырма (жеке жұмыс). Есептер шығару ( жұптық,топтық жұмыс) «Жалған баға» (жеке жұмыс) Кері байланыс  | ||||
|   Сабақтың көрнекілігі:  |   Интерактивті тақта, бағалау парағы,  | ||||
|   
  |   Мұғалімнің іс-әрекеті  |   Оқушының іс-әрекеті  | |||
|   Кіріспе Мотивациялық кезең 2 мин  |   Сыныпта жағымды ахуал тудыру. -шаттық шеңбері арқылы сыныпта оқушылар бір-біріне жылы лебіздерін білдіру.  |   Оқушылар шаттық шеңберін құрып бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді.  | |||
|   Тұсаукесер Үй тапсырмасын тексеру 5 мин  |   
 «Сиқырлы айна» әдісімен үй тапсырмасын сұрау.  |   Диалогтік әңгіме көмегімен жұптық формада сұрақ-жауап жүреді. ОүБ1,  | |||
|   Негізгі бөлім Жаңа сабақ Жеке, жұптық, топтық жұмыс 28 мин  |   
 «Миға шабуыл» әдісі арқылы сұрақтар беру. 1-топ. Функцияның кестемен берілуіне мысал келтіріңдер. 2-топ. Кестеде берілген аргументтің мәні арқылы функцияны табуға мысал келтіріңдер. 3-топ. Кестенің қадамына мысал келтіре отырып түсініңдер. Ауызша тапсырма №1286 1-топ №1290. 2-топ №1296. 3-топ №1297. 
 Критерийлер  |   Жетістік өлшемдер  |   Ұпай  | ||
|   
 Мазмұны  |   Функцияның мәнін табу жолдарын білеміз  |   1  | |||
|   Функция мен аргументтің мәнін кестеге орналастыра алу  |   2  | ||||
|   Формула құрастырып тұжырымдауды үйрену  |   3  | ||||
|   
 Рәсімделуі  |   Нақты жазу  |   1  | |||
|   Жазбалар мен суреттер анық көрінеді  |   2  | ||||
|   Қатенің болмауы  |   3  | ||||
|   
 Ынтымақтастығы  |   Бір-бірімізді зейінмен тыңдай алу  |   1  | |||
|   Бір-біріміздің идеямызды қолдап, жалғастыру  |   2  | ||||
|   Барлығымыз бірдей талдаулар мен қорытындылауға қатысу  |   3  | ||||
 
Мәтінмен танысады, жұбымен талдайды, топта талқылайды.
Кесте бойынша сұраққа жауап береді
ОүБ2-критерий өлшемдері арқылы
 
Жұптық жұмыс
3 мин
№1288, №1289
ОүБ1.
Жеке жұмыс
5 мин
«Жалған баға» әдісі арқылы қате шығарылған есепті беру
Кеңейтілген тапсырма
 
Оқушылар кестедегі қатені табады, ұпай сан арқылы бағаланады.
ОүБ5- бағалау шкаласы
Үйге тапсырма беру 1мин
№1291
Жеке есеп шығару.