7


  • Учителю
  • Открытый урок на тему 'Қиысқан түзулер' (6 класс)

Открытый урок на тему 'Қиысқан түзулер' (6 класс)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Сабақ жоспарыКүні: 26.02.2015жСыныбы: 6 «ә»Пәні: АлгебраМұғалімі: Джумагалиева ГСабақтың тақырыбы: Қиылысқан түзулерСабақтың мақсаты: Білімділік: Қиылысатын екі түзудің бір ғана ортақ нүктесі болатындығын, вертикаль бұрыштардың өзара теңдігін түсіндіру.Дамытушылық: Түзуле
предварительный просмотр материала

Сабақ жоспары

Бекітемін:

______________

Оқу ісінің меңгерушісі

Масалимова Р.Ғ.

Күні: 26.02.2015ж

Сыныбы: 6 «ә»

Пәні: Алгебра

Сабақтың тақырыбы: Қиылысқан түзулер

Сабақтың мақсаты:


Білімділік: Қиылысатын екі түзудің бір ғана ортақ нүктесі болатындығын, вертикаль бұрыштардың өзара теңдігін түсіндіру.


Дамытушылық: Түзулердің қиылысуынан пайда болған бұрыштардың градустық өлшемдерін табуды меңгерту.


Тәрбиелік: Вертикаль бұрыштардың градустық өлшемдерін интерактивті тақтада өлшей білуге үйрету. Оқушыларды патриоттыққа баулу, ел тарихын білуге, елімізді өркендету үшін білімді ұрпақ болуға тәрбиелеу.


Сабақтың әдісі:Түсіндіру, есептер шығару.


Сабақтың типі: Іскерлік пен дағдыны қалыптастыру

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ

Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, сызғыш, слайдтар, парақшалар

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру

а) Оқушыларды түгендеу

б) Сабаққа назар аударту

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру

№ 1(1,2,3,4) теңсіздікті шешіңіз

Жауабы: (-7;+); ; (-); (3;+)

№ 2 логикалық тапсырма

Жауабы:

ІІІ. Ой қозғау(Өткен тақырыпты еске түсіру)

1.Сан аралығының біз қандай түрлерін қарастырдық?

2.Қандай сан аралығы интервал деп аталады?

3. Қандай сан аралығы кесінді деп аталады?

4. Екі сан аралығының қиылысуы?

5. Екі сан аралығының бірігуі?

IV. Ребус (Миға шабуыл)

Шешуі: Қиылысқан түзулер

V. Мағынаны тану (жаңа сабақ)

Жаңа сабақты меңгерту

Түзу - шексіз фигура.

Қиылысқан ек түзудің ортақ бір ғана нүктесі болады

Бір бұрыштың қабырғаларының әрқайсысы, екінші бұрыштың қабырғаларының созындысы болатын екі бұрыш вертикаль бұрыштар деп аталады.

пен - вертикаль бұрыштар; пен - вертикаль бұрыштар

Вертикаль бұрыштар өзара тең.

= =

VI. Есептер шығару

  1. Ауызша есеп

№ 1063

ә) Тақтамен жұмыс

№ 1066


Жауабы:


№ 1067

Жауабы:

б) Топтық есеп

№ 1072 ауызша

Жауабы:


№ 1077 жазбаша

Жауабы:


І топ: ІІ топ: ІІІ топ

в) Парақшамен жұмыс

1)

2)

3)

4)

5)

VIІ.Сематикалық карта

№ 1079 Градусын тап

Тапсырмалар




+





+


+



+






+





+


+



+



VІІІ. Ойлан тап

1. «Үнді шәйі» есебі
Сәске кез болатын. Анам кесеге шәйді толтырып қоя салды. Кенже інім қолындағы қантын сол кесеге түсіріп алды. Алайда қант құп-құрғақ күйінде қалды. Неліктен деп ойлайсың?
Бұта түбі кеуегі,
Кеуегінде көжегі.
Бұлай деп айтуы есепті шешуге болатындығын, әрі ол өзіне таныс нәрседен басталады дегенге тіреледі.
Жауабы: қант құрғақ шай үстіне түсті.

2. Үш шырпының орнын ауыстырғанда, балық қарсы жаққа бағытталсын

ІX. Қорытынды

а) БҮҮ статегиясы

X. Үйге тапсырма

№1073 №1078 №1081

XI. Бағалау



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал