7


  • Учителю
  • Поурочный план на тему тригонометриялық теңдеулер

Поурочный план на тему тригонометриялық теңдеулер

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Пәннің атауы: Математика







Топтар



Трактор №11

Автослесар №12

Құрылыс шебері№1

Дәнекер №6

Сабақ өткен күн

















САБАҚ ЖОСПАРЫ №



1.Сабақтың тақырыбы: Біртекті Тригонометриялық теңдеулер

</ 2.Сабақтың мақсаты: Жаңа тақырыпты түсіндіру

3.Сабақтың тәрбиелік мақсаты: Елжандылыққа,отансүйгіштікке,адамгершілікке,тарихи ескерткіштерді сақтауға,ұлттық сана сезімінің оянуына тәрбиелеу.

4.Дамытушылық өткізу әдісі. :Ойлау қабілеттерін, белсеңділігін, дуниетанымын, сөз бай- лығын,қызығушылығын дамыту

5.Сабақтың көрнекілігі:Оқулық, тест сурақтары

САБАҚ БАРЫСЫ



I Ұйымдастыру бөлімі:

А) Тәртіп секторының баяндамасын қабылдау;

Б) Оқушылардың сырт көрінісіне назар аудару, құрал - жабдықтарын тексеру;

В) Оқушыларды жұмыс орнына отырғызу, кезекші тағайындау;

Г) Техника қауіпсіздігін еске салу;

II Бұрын өтілген оқу материалын еске алу.



  1. Тригонометриялық теңдеу деп нені айтады?

  2. Қарапайым тригонометриялық теңдеу дегеніміз не?

  3. Тригонометриялық теңдеуді шешу дегеніміз не?



III Жаңа оқу материалын баяндау.



Тақырып:

Жалпы, екі белгісізді біртекті теңдеу деп мынаны айтамыз:

Поурочный план на тему тригонометриялық теңдеулер, (*)

Әрбір қосындыда Поурочный план на тему тригонометриялық теңдеулермен Поурочный план на тему тригонометриялық теңдеулер-ның дәрежелерінің қосындысы бірдей (ол біртекті теңдеудің дәрежесі). Егер Поурочный план на тему тригонометриялық теңдеулермен Поурочный план на тему тригонометриялық теңдеулер-ның орнына бірдей аргументті синус пен косинусты қойсақ, (*) теңдеуінен біртекті тригонометриялық теңдеу шығады. Екі дәрежелі біртекті тригонометриялық теңдеуге мысал:

1-мысал: Поурочный план на тему тригонометриялық теңдеулертеңдеуін шешіңіз.

Шешімі:

Теңдеудің екі жағын Поурочный план на тему тригонометриялық теңдеулер-ке бөлейік. Бұл амалымыздың қате болмауы үшін, Поурочный план на тему тригонометриялық теңдеулер-тің түбір болатын мәндері үшін Поурочный план на тему тригонометриялық теңдеулернөлге тең болмау керек. Егер Поурочный план на тему тригонометриялық теңдеулерболса, біздің өрнегіміздің екінші және үшінші қосындылары нөлге тең болады, сондықтан Поурочный план на тему тригонометриялық теңдеулерболады. Ал Поурочный план на тему тригонометриялық теңдеулерпен Поурочный план на тему тригонометриялық теңдеулерекеуі бірден нөлге тең бола алмайды. Демек Поурочный план на тему тригонометриялық теңдеулер-ке бөлу қате емес. Поурочный план на тему тригонометриялық теңдеулер-ке бөлу арқылы:

Поурочный план на тему тригонометриялық теңдеулерөрнегі шығады.

Поурочный план на тему тригонометриялық теңдеулер

Поурочный план на тему тригонометриялық теңдеулерПоурочный план на тему тригонометриялық теңдеулер

Поурочный план на тему тригонометриялық теңдеулерПоурочный план на тему тригонометриялық теңдеулер



IV. Өтілген оқу материалын бекіту



1) Тригонометриялық теңдеулер дегеніміз не?

2) Тригонометриялық теңдеулерді шешу дегеніміз не?



V. Қорытынды

  • Оқушылардың білімін бағалау;

  • Үй тапсырмасы;

  • Аудитория тазалығы;



ҮЙ ТАПСЫРМАСЫ





139 жаттығу





Оқытушы: Таджиев.С.М.









 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал