7


  • Учителю
  • Геометрия пәнінен 'Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді пайдаланып есептер шығару' тақырыбынан ашық сабақ. (8 сынып)

Геометрия пәнінен 'Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді пайдаланып есептер шығару' тақырыбынан ашық сабақ. (8 сынып)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Сабақты оқытудың озық тәсілдерін қолдану оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттырып, сапалы білім берудің негізгі көзі болып табылады. Сабақты түрлендіре өткізу оқушылардың ынтасын, белсенділігін, қызығушылығын арттыратын тиімді жол. Осы бағытта 8 – сыныпта «Нег
предварительный просмотр материала

АШЫҚ САБАҚ

Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді

пайдаланып есептер шығару.

Сабақты оқытудың озық тәсілдерін қолдану оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттырып, сапалы білім берудің негізгі көзі болып табылады. Сабақты түрлендіре өткізу оқушылардың ынтасын, белсенділігін, қызығушылығын арттыратын тиімді жол. Осы бағытта 8 - сыныпта «Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді пайдаланып есептер шығару» тақырыбына өткізген сабақ жоспарымды назарларыңызға ұсынып отырмын.

Сабақтың мақсаты:

1. Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттыру.

2. Оқушыларды тригонометриялық тепе-теңдіктерді өрнекті ықшамдау есептерін шығаруға дағдыландыру.

3. Оқушылардың ынтасын, зейінін қалыптастыру.

Сабақтың типі: Бекіту сабағы.

Сабақтың түрі: Биоинтернет.

Сабақтың әдісі: Практикалық.

Көрнекілігі: Формулалар, карточкалар, таблица.

Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңі (2-3).

а) Оқушыларды түгелдеу.

б) Сабаққа даярлығын тексеру.

в) Сергіту сәті: Жылдамдықты тексеру. (екі таңбалы санға 8-ді қосу)

Есте сақтау қабілетін дамыту. ( 7-таңбалы сандарды қайталау мыс: 1327.861, 4.379379, 2586746, 5.916785, 3478.637, 8367559)

2. Еске түсіру сұрақтары. (матрица көмегімен сұрау)

1. Тік бұрышты Δ-сыз.

2. Белгілейміз.

3. Δ-тың қабырғалары қалай аталады?

4. Гипотенуза - деген не? Катеттері деген не?

5. Пифагор теоремасы.

6. Формуласын жаз.

7. Тіктұрышты Δ-тың сүйір бұрышының Соs-сы деген не?

8. Формуласын жаз.

9. Sin деген не? tg, ctg деген не?

10. Формуласын жазамыз.

11. Тригонометриялық тепе-теңдіктің формуласын қайталаймыз.

12. Формулаларды құрастыру.

3. Үйге берілген есептерді тексеру.

№144. 1) 2+

№145. 1)

2)

3)

4. Өткен сабақты бекіту.

1 тапсырма. Өрнекті ықшамда.

а) -2

б)

2 тапсырма. Тепе-теңдікті дәлелде.

а)

б)

3 тапсырма. Өрнектің мәнін тап.

болса - ны

tg - ны

ctg - ны тап

5. Сөзжұмбақ «Геометрия».

1. а22 = с2 кімнің теоремасы (Пифагор)

2. Қиылыспайтын екі түзу ( || )

3. Бұрышты өлшейтін құрал (Транспортир)

4. Ұзындықтың өлшем бірлігі (Метр)

5. 8 - сынып геометрия қітабы қай баспада шығарылған (Мектеп)

6. Шеңбердің центірі арқылы өтетін хорда (Диаметр)

7. Барлық қабырғалары тең тіктөртбұрыш (Квадрат)

8. Дәлелдеусіз қабылданатын тұжырым (Аксиома)

9. Дөңес төртбұрыш (Трапеция)

6. Экспресс бақылау.

I - нұсқа. II - нұсқа.

1.

;

2. Тепе-теңдікті дәлелде.

3. Өрнектің мәнін тап.

егер болса -ны тап егер болса -ны тап

Бақылауды тексеру.

Сабақты қорыту: Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді пайдаланып есептер шығардық. Формуланы қайталау.

Оқушыларды матрицадағы бағалары бойынша бағалау.

Үйге тапсырма беру: №147, 149 есеп.





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал