7


  • Учителю
  • Ашық сабақ: ' Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйелерін алмастыру тәсілімен шешуге есептер шығару. ', 6 Сынып

Ашық сабақ: ' Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйелерін алмастыру тәсілімен шешуге есептер шығару. ', 6 Сынып

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Мерзімі:

Тақырыбы: Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйелерін алмастыру тәсілімен шешуге есептер шығару.

Мақсаты: Теңдеулер жүйелерін алмастыру тәсілі мен шешуге есептер шығарту, танымдық-тағлым дық ой-пікір туындату, ізденушілік қабілетін арттыру.

Міндеттері:

-есептер шығаруда сыни тұрғыдан саралау

-мәтінмен, ақпарат көзімен жұмыс жасау

-топта бірлесіп жұмыс жасау

Қолданылған модульдер: «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер»,«Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету»,«Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Оқытуды басқару және көшбасшылық», «АКТ»

Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Венндиаграмма» , «кубизм», «Зерде» ойыны, тест, сергіту сәті «жұптас-ойлан-бөліс», рефлексия

Сабақ кезеңі

Жоспар мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

I. Кіріспе

3 мин.


Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал (музыка тыңдату)


Топқа бөлу.

Оқушылармен аман дасып,көңіл-күйле рін сұраймын.


Оқушыларды жыл мезгілдеріне байланысты топқа бөлу.

Мұғаліммен аманда сады,көңіл-күйлерімен бөліседі.

Оқушылар жыл мезгілдерін атап, «қыс», «көктем», «жаз», «күз» топқа бөлініп отырады.

«жақсы», «өте жақсы»

стикерлер

II.Тұсау кесер


Үй тапсырмасын пысықтау

«кубизм»


«Қызығушылықты ояту»


«зерде» ойыны

Үй тапсырмасын «кубизм» стратегиясы арқылы сұрау. № есептер тексеріледі.

Оқушыларға оқулықтан есептер беріледі. «зерде» ойыны ойнатылады. Ойынның шартымен таныстыру.

Әр топтан бір оқушы шығып, кубикті лақтырады. Түскен сұраққа топ мүшелері жауап береді.

№ есептерді топ басшылары тексеріп,бағалау парағына қояды.

№1499 оқушылар есепті алмастыру тәсілімен шешіп, жауабында шыққан сандарға байланысты мақал-мәтелдер айтады.

Дұрыс


Топ басшысы бағалау парағына тиісті бағаларды белгілеп отырады.

Бағалау парағы, кубик, тақырыптық сұрақтар, оқулық

III.Негізгі бөлім

«ой қозғау»


Венн диаграммасын толтыру (слайд арқылы көрсету)

Оқушыларға екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесін графиктік және алмастыру тәсілдерінің айырмашылығы мен ұқсастығын венн диаграммасына толтыру ұсынылады.

Оқушылар топпен жұмыс жасап, плакатқа екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесін графиктік және алмастыру тәсілдерінің айырмашылығы мен ұқсастығын бейнелейді.

«Жақсы»,

«өте жақсы»

Плакат,маркер


Сергіту сәті

«жұптас-ойлан-бөліс» стратегиясы бойынша «екі айнымалысы бар теңдеулер жүйесі» тақырыбына диалог құрастыру

Оқушылар жұптасады, тақырып бойынша диалог құрастырады


Музыка әуені

IV.Қорытынды

тест



Рефлексия

Үйге тапсырма №

Оқушыларға тақырып бойынша шағын тест интерактивті тақтадан көрсетіледі


Оқушылар тест жұмысын өз беттерімен жеке-жеке орындайды. Жауабын кілті бойынша тексереді.

Өз жұмыстарын бағалайды.

Бағалау парағы толтырылады

Стикерлер, бағалау парағы

Оқушының

аты-жөні

Үй тапсырмасы

«зерде» ойыны

Венн диа

граммасын толтыру

тест

қорытындыы





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал