7


  • Учителю
  • Кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін қолданып, есептер шығару

Кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін қолданып, есептер шығару

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Сыныбы: 10 «А» Мұғалімі: Аскарбекова Балымкул Дайрашовна 13.11.2015ж.

Тақырыбы:

Есептер шығару

Мақсаты:

Кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін қолданып, есептер шығару

Міндеті:

Кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін қолданып, есептер шығару дағдыларын қалыптастыру;

Дедукциялық ойлау (тура әдіс, қарсы ұйғару әдісі) дағдыларын дамыту;

Өзін және өзгені бағалауға мүмкіндік беру

Күтілетін нәтиже:

  • Кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін қолданып есептер шығара алады;

  • Мысалдар келтіре алады;

  • Өзін және өзгені бағалай алады

Ресурстар:

Есептер жинағы. Стикерлер, маркер, постер, бағалау парағы, бағалау критерийлері

Модульдер:

АКТ, СТО, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау: өзара бағалау, оқушылардың ерекшеліктерін ескеру

Сабақ барысы:

Мұғалімнің әрекеті

Оқушы әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі











Cұрақтар:





Тапсырма:



















Сұрақ: /миға шабуыл/

















Тапсырма:

Психологиялық ахуал қалыптастыру





Топқа бөлінуді ұсыну /түс бойынша/





  1. Тригонометрияның өмірде қолданысы туралы сұрау





2.Тригонометриялық функциялармен, кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін /постерге/ салыстыруды ұсыну.





3. Постер қорғауды ұсыну

4. а) Кері тригонометриялық функциялар периодты бола ма? Неліктен?

ә) Y=cosx функциясы жұп, y=arccosx функциясы неліктен жұп та, тақ та емес? Жауабын түсіндір.





5. Есептер шығаруды ұсыну /деңгейлік тапсырмалар/

Ынтымақтастық атмосфера қалыптастырады



Оқушылар 4 топқа бөлінеді





1. Тригонометрияның өмірде қолданысы туралы жауап береді





2. Тригонометриялық функциялармен, кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін салыстырады. /постерге/





3. Постер қорғайды

4. Сұрақтарға жауап береді

















5. Есептер шығарады

/А,В,С деңгейлік тапсырмалар/

Үй тапсырмасы:

&7 танысу

Күнделікке жазады

Бағалау, кері байланыс:

Формативті бағалау:ынталандыру,

оқушылардың өз-өзін бағалау, өзара бағалау.

Топ басшысының бағалауы





</ А-деңгей

Кестені толтырыңыз:

























arcsin

















B -деңгей

Есептеңіз:

  1. -arcsin

  2. -arcsin

  3. -arcsin

  4. Функцияның ең кіші оң периодын табыңыз:

  5. өрнегінің мағынасы бар ма? Жауабын түсіндіріңіз.



С -деңгей

Есептеңіз:

  1. sin

  2. 𝑐tg

  3. sin

  4. tg





Бағалау парағыПостер салып, қорғауда

қосқан үлесі

Есептер шығаруы

Ерекше ой қосуы

Топ басшының бағасы

Мұғалімнің бағасы

А-деңгей

В-деңгей

С-деңгей



































































































































Бағалау критерийлері:















 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал