- Учителю
- Урок математики 'Число і цифра 6' (1 клас)
Урок математики 'Число і цифра 6' (1 клас)
МАТЕМАТИКА 1 клас
Тема. Число і цифра 6. Утворення числа 6. Порівняння чисел в межах 6. Складання й читання прикладів на додавання за предметними малюнками.. Написання цифри 6.
Мета. Ознайомити з утворенням числа 6 і цифрою 6; навчити писати цифру 6; порівнювати числа в межах 6;продовжувати формувати вміння складати і читати вирази на додавання; розвивати увагу, логічне мислення; виховувати позитивне ставлення до предмета
Тип уроку: комбінований урок
Хід уроку
І. Організаційний момент. Створення позитивного настрою.
Встаньте, дітки, поверніться,
один одному всміхніться.
Спочатку сядуть всі дівчатка,
А за ними і хлоп'ятка.
- У нас урок математики. Хто любить рахувати? Потупайте ніжками. Хто любить розв'язувати приклади? Поплескайте у долоні. Хто готовий уважно працювати на уроці? Сядьте за партами як справжні учні.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1.Повторення вивченого
- Сьогодні у нас, діти, незвичайний УРОК. До нас прийшов гном з казкової країни і попросив допомогти Чарівниці. Змій Горинич і Баба Яга викрали іі та посадили її в темницю , закрили на багато замків за те, що вона допомагає школярам отримувати нові знання. Тепер їй знадобилася ваша допомога. Чи згодні ви їй допомогти?
- Багато перешкод буде на нашому шляху, але ви не бійтеся. Найголовніше, щоб ви впевнено відповідали і виконували всі завдання, які запропонують Баба Яга і Змій Горинич. Пам'ятайте, що у нас є дуже гарна зброя проти них - це наші знання. Отже, вперед!
1).Повторення лічилки «Раз-ялинка, 2-дубок
2) Пряма та зворотня лічба
- Порахуйте від 1до 5; від 2 до 4; від 5 до 1; від 1до 6. (слайд 3-5)
-Назвіть наступне число до числа7…
-Назвіть попереднє до числа 2 8 4
3) Гра « Допоможи заїхати паровозикам у депо». (слайд 7-8)
Словникова робота.
- Хто з вас знає, що таке депо?
(Депо - приміщення для ремонту потягів (вагонів та електровозів). - Давайте допоможемо паровозикам заїхати в депо.
5 2 3
1+1 2+1 4+1
4) Гра « Знайдіть пропущене число». (слайд 9)
1, 2, _, 4, 5.
1, 2, 3, 4, _ .
1, _, 3, 4, 5, _ .
- Прочитайте ряд з пропущеними числами. Як ви думаєте, яке число пропущено (сл..8)
От і визволили ми Чарівницю! Вона хоче подякувати вам за це і навчити числу та цифрі 6
ІІІ.Опрацювання нового матеріалу
1.Робота з предметними малюнками. (слайд 11 )
- Розгляньте малюнки. Порахуйте, скільки жабок? Собачок? Білочок?
Яке число об'єднує ці предмети?
То про що сьогодні піде мова на уроці? (Про число і цифру 6.) ( слайд 12)
2. Утворення числа 6. (слайд 13)
-Ск.кружечків червоних?
-Ск.додати,щоб було 6?
- То як утворюється число 6?
Фізкультхвилинка 1,2- дерева.. ( слайд 14)
3.Робота за малюнком угорі с.26 підручника (слайд 15)
Хто найшвидше відповість,
скільки всіх тут білок? (шість)
4..Виконання завдання 1 с.26
-Як утворилося число 6?
5. Знайомство з цифрою 6.
Розвиток образної уяви.
- На що схожа цифра 6? (Замок, равлик). (слайд 16)
Цифра 6, немов замок,
Знизу круг, вгорі гачок.
6.Виконання завдання 2 с.26. Порівняння чисел (слайд 17)
6>3 3<6 6>1 1<6
7. Виконання завдання 3 с.26
2+1=3 5+1=6
Фізкультхвилинка (слайд 18 )
8. Написання цифри 6 :
(№1 зош.з друков.основою) (слайд 19-20 )
- в повітрі;
- обведення цифри по крапках;
- самостійне написання цифри у зошиті.
- Цифра 6 складається з великого лівого півовалу та малого овалу. Ширина цифри внизу та вгорі однакова. Починаємо писати цифру 6 нижче правого верхнього кута від правої сторони клітинки, робимо заокруглення ліворуч, що переходить у лівий півовал, який внизу переходить в малий правий півовал, що з'єднується ліворуч з першим елементом вище середини клітинки.
Самоперевірка.
VІІ. Розвиток і закріплення вивченого матеріалу.
1.Робота в зошитах з друкованою основою № 3-
2. Вправа «Продовж речення» (слайд 21)
- Наступне за числом 5 - ... .
- Щоб утворити число 6, треба ... .
- «Сусіди» числа 6 - ...
Гра «Покажи цифру 6 за допомогою руки»
VІІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.
-Чи справдились ваші очікування від уроку?
-Що сподобалось на уроці?
-З яким числом та цифрою познайомились?
-Кому подякуємо за урок?