7


Шаршы салу. ҚАйталау

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Сабақтың тақырыбы: Қайталау.Сабақтың мақсаты: Оқушыларға өткен сабақты пысықтау,екі таңбалы сандардыауызшажәне жазбашадан алған білімдерін тиянақтау. Дамытушылығы: Оқушылардың логикалық ойлау қабілетін дамыту, түрлітапсырмалар орындау барысында шығармашылық қабіле
предварительный просмотр материала

54 жалпы орта мектеп








Ашық сабақ


Тақырыбы: «Шаршы салу» Қайталау






Орындаған: Дулатбекова А.

Қабылдаған: Смайлова К.




Сабақтың тақырыбы: Қайталау.

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға өткен сабақты пысықтау,екі таңбалы сандарды ауызша және жазбашадан алған білімдерін тиянақтау. Дамытушылығы: Оқушылардың логикалық ойлау қабілетін дамыту, түрлі тапсырмалар орындау барысында шығармашылық қабілеттерін дамыту, Тәрбиелігі: Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, тапқырлыққа, білімпаз болуға тэрбиелеу.

Сабақтың түрі: Қалыпты сабақ.

Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап,түсіндіру.

Сабақтың көрнекілігі: Кестелер.

Сабақтың пәнаралық байланысы: Дүниетану, қазақ тілі.

Сабақ барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық дайындық.

Екі көз не үшін керек?

Жақсыларды көру үшін керек.

Екі қүлақ не үшін керек?

Ақыл кеңес тыңдау үшін керек.

Екі қол не үшін керек?

Елге көмек беру үшін керек.

Екі аяқ не үшін керек?

Туған жерге жету үшін керек.

Басың не үшін керек?

Есепті шығару үшін керек.

-Олай болса, қазіргі сабағымыз қандай сабақ екен?

  1. Үй тапсырмасын сұрау.

165 бет 5(ә)-мысал.

100-68=32 100-26 = 74 100-93 = 7 100-71 =29

65 + 35=100 54 + 46=100 18 + 82 = 100 27 + 73 = 100

  1. Жаңа сабақ.

  • Балалар біз бүтін өткен сабақтарды еске түсіреміз. Сонымен сабағымызді бастаймыз.

  • Балалар 1-есепке барлығымыз қараймыз.

1-есеп Асханаға - 15кг май .

Ет - ? 7кг артық

Шешуі: 15 кг + 7кг = 22кг 22кг +15кг = 37кг

Жауабы: 37кг азық-түлік экелінді (кері есеп құрастыру)

2-есеп.

Асханаға - 50л сүт Ертеңгі тамаққа - 20л.

Түскі тамаққа - 5л жұмсалды.

Неше литр сүт қалды.

Шешуі: (50л - 20л) - 5л = 25л Жауабы: 25литр сүт қалды.

  1. мысал Кім жылдам? (ойыны)

60+28 > 59-30 73-18 < 67+18

46-10 < 50+27 56+29 > 93-26

88-20 = 53+15 56+24 > 80-54

46+49 > 99-17 39+11 < 70-19

40-25 < 37+23 54+17 > 91-36

  1. мысал.

2м 3м + Зм 5дм = Зм 5дм + 2м Здм 5дм 9см - 2дм Зсм < 8дм Зсм - 2дм Зсм

8м 9дм - 2дм 4см < 9 м 8дм - Зм 2дм бдм 7см - 2дм 4см > 5дм 9см - Здм 2см

  1. мысал.


5дм

3дм Р = Здм +3дм + 5дм + 5дм = 1 бдм

Р = Здм*2= бдм Р = 5дм*2= 10дм*10дм+6дм= Ібдм

. 5дм

Р= 5дм+5дм+5дм+5дм= 20дм 5дм 5дм Р= 5дм*4=20дм


5дм

  1. мысал. Кім шапшаң? (ойын)

х+32= 85 х-24= 46 50-х=25

х= 85-32 х= 46+24 х=50-25

х= 53 х= 70 х=25

53+32= 85 70-24= 46 50-25=25

85= 85 46=46 25=25

Логикалық есеп.

Алғашқы үш сабақ: қазақ тілі, математика және ана тілі болды.Математика бірінші емес, ана тілі бірінші де, үшінші де емес қай пән нешінші.


Сабақ кестесі

1


2


3


4




7-мысал.

17+17-34 34-17=17

18+16=34 34-16=18

19+15=34 34-15=19

16+18=34 34-18=16

Кел, ойнайық!

Таңбаларды орнына қой!

Ф <3> Ф Ф Ф Ф <5> <3> Ф <3>=5

ІҮ. Жаңа сабақты бекіту.

  • Шаршының периметірін табуүшін не істейміз?

  • Көбейту кестесін сұрау?

  • 1 дм неше см бар?

  • 1м неше дм бар?

Ү. Үйге: 167 бет 5/6,в.

ҮІ. Бағалау.




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал