- Учителю
- 'Тригонометриялық функциялардың жарты бұрыш формулалары' 9 класс
'Тригонометриялық функциялардың жарты бұрыш формулалары' 9 класс
Пән : Алгебра Сыныбы : 9 класс Мерзімі:12.03.15
| |||||
Сабақтың тақырыбы: | Тригонометриялық функциялардың жарты бұрыштарының формулалары. | ||||
Мақсаты: | Тригонометриялық функциялардың жарты бұрыштарының формулаларының өзіндік ерекше қасиеттерін үйрете отырып іс жүзінде қолдана білу бейімділіктерін қалыптастыру. | ||||
Оқыту нәтижесі: | Тригонометриялық функциялардың жарты бұрыштарының формулаларын қолданып есептің шешімін таба біледі.
| ||||
Түйінді идея : | Математиканың өзіне тән тілі бар ол формулалар .
| ||||
Сабақ барысы | |||||
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурс | ||
2 минут 1 минут | Ынтымақтастық атмосфера орнату. Психологиялық тренинг. « Орныңнан тұр » мұғалім кез келген бір санды айтады сонша оқушы орнынан тұрады т.с.с бірнеше рет қайталанады.
Sinα, Cosα, tgα ,Ctgα тригонометриялық функциялардың ширектегі таңбалары бойынша топқа бөлу.
| Ынтымақтастық орнату
Оқушылар өз функциясының таңбасына сәйкес топқа бөлінеді
|
Кеспе қағаздар Sinα, Cosα, tgα ,Ctgα | ||
5 минут
5мин | «Ыстық орындық» әдісін қолданып үй тапсырмасын тексеру оқушылар сұрақтар қояды,қойылған сұрақтарға жылдам жауап беру керек.
Ауызша кері байланыс Жарайсың! Тамаша!Смайликтер арқылы ОүБ « Сұрақты тап » әдісі бойынша жаңа материалды ашу. Сұрақтардың бірнеше жауабы ұсынылған . | Оқушылар сұрақтарын қояды. Сұрақ «Ыстық орындық» болғандықтан, онда көп отыруға болмайды. Ойыншы жауап бере алмаса, топ ішінен бір бала жауап береді немесе топ болып жауап беруі қажет. Қандай сұрақ қойылғанын табады. |
Орындық
АКТ | ||
25 минут | «Ойлан ,бірік ,бөліс» әдісі Қос бұрыштың формулаларын қорытып шығару
Үш шапалақ
АКТ есеп шығару үлгісі бар бейнетаспа
« Миға шабуыл »
Үлестірме қағазбен жұмыс
Топқа бөліну 30 о ,90о,120о, 180о, бұрыштар бойынша | Өздері жаңа тақырыпты оқып қос бұрыштың формуласын қорытып шығарып , топтан бір оқушыдан шығып түсіндіреді. Есепті шешу жолында қолдануды үйренеді.
Жеке жұмыс,жұппен жұмыс,топпен жұмыс
Әр топ тақтаға шығып жұмыстарын қорғайды.
Бас бармақ
Бағалау парақшасына өз-өздерін бағалайды
| А-3 Түрлі-түсті маркер Оқулық
АКТ Үлестірме қағаз Оқулық Бағалау парақшасы
Бұрыштар суреті | ||
2 минут | Сергіту cәті «Санаудың да сыры бар»
Қытайда бір қолмен-ақ, онға дейін оп-оңай санай береді екен. Тіпті бір қолдың өзімен кез келген санды көрсетуге болады. |
Оқушылар санауды көрсетіп қайталайды. |
АКТ | ||
5 минут
2минут
| «Екі жұлдыз , бір ұсыныс»
Бағалау парақшасы арқылы оқушылар өз-өздерін бағалайды | Бүгінгі сабақ бойынша қорытынды жасайды.Әр оқушы өзінің екі жұлдызын өздерінің қйын айтып екі оқушыға береді. Осылайша үздік оқушы анықталады. | Жұлдзша стикерлер
Бағалау парақшасы |