- Учителю
- 'Квадрат түбірдің қасиеттері тақырыбына есептер шығару' 8-сынып
'Квадрат түбірдің қасиеттері тақырыбына есептер шығару' 8-сынып
Сабақтың тақырыбы: Квадрат түбірдің қасиеттері тақырыбына есептер шығару
Сабақ мақсаты:
-
білімділік:арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін есеп шығаруда қолдана білуге үйрету.
-
Дамытушылық: оқушылардың топпен жұмыс істеуін, ойлау қабілеттерін дамыту,іскерлік дағдысын қалыптастыру.;
-
тәрбиелік: алған біліміне жауапкершілікпен қарауға, өз мүмкіндігіне сенуге, өзін және жолдасын бағалай білуге үйрету.
Сабақта қолданылатын тех/я: деңгейлеп оқыту,СТО тех/ның элементтері
Көрнекілік: Слайд, үлестірме карточкалар,тест тапсырмалары, бағалау парағы,түрлі қағаздар.
Сабақ мазмұны:
-
Өткен материалды қайталау.(миға шабуыл)
-
Сабақтың іздендіру−зерттеу бөлімі(қызығушылығын ояту)
-
Өткен тақырыпты жалпылау . Деңгейлік тапсырмалар.
-
Білімді қолдану.(мағынаны ұғыну).Тест бойынша тексеру.
-
Үйге тапсырма:
-
Рефлексия.
-
Қорытындылау. Бағалау.
Сабақ барысы:
-
Сыныпты топқа бөлу. Өткен материалды қайталау
Мұғалімнің әс−әрекеті
Оқушының әс−әрекеті
Мұғалім:
-
сабақтың тақырыбымен таныстырып, сабақтың мақсатын анықтайды және оқушыларда қалыптасатын білім, білік жөнінде айтады;
-
оқушылардан арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін сұрау ?
-
"Ыстық орындық"
Оқушылардың жауабы тыңдалады.
-
1-теореманы кім айтады ?
-
2-тереманы кім айтады ?
-
3-теореманы кім айтады ?
-
Бір оқушы тақтаға шығады, орындағы оқушылар квадрат түбірге байланысты сұрақтар қояды. М/ы: , , , , , ...
Мұғалімнің әс−әрекеті
Оқушының әс−әрекеті
1.Қызығушылығын ояту
Стратегия. «Тақырыптың
түйінді сөздері»
2.Оқушыларға деңгейлік тапсырмалар беріледі.
3.Сергіту сәті.
4. Арифметикалық түбірдің жуық мәнін есепте.
1 топ: ; 2 топ: ; 3 топ: .
Оқушылар бүгінгі сабақта не білулері қажет екенін ұғады. Табыс крийтерлерін құрайды.
Оқушылар белсенді ойлауға үйренеді. Өз-өздерін, бірін-бірі тексереді.
Қызығушылығы оянады.
2.Оқушылар оқулықтан деңгейлік тапсырмалар орындайды.
А тобы:№55(1,3) №56(1,3) В тобы: № 59(1,3) №60(1,3) С тобы: №64(1,3)
Оқушылар топпен жұмыс жасайды.
(Таным белсенділіктері артады, ойланады)
Оқушының дербестігі, өз-өзіне сенімділік қалыптасады. Бірін-бірі бағалайды. 2 жұлдыз, 1 ұсыныс айтады
-
Тестік тапсырма орындайды.
7."Сәйкестендір"
Дарындыы оқушылар :Шағын зерттеу жұмыстарын қорғайды.
Жауаптар арқылы оқушылар бірін-бірі бағалайды.
Оқушылар топпен орындайды.
Шағын зерттеу:"Түбір табу құпиялары" тақырыбы бойынша оқушылар слайд арқылы қорғайды.
8. Жеке оқушыларға мұғалім баға қояды. Өзің неше қоясың ?Неге?
Өздерін өздері бағалайды. Қойған бағаларын түсіндіреді
9.Сабақ мақсатына жетті ме ? Мақсаты тақтада жазылып тұрады. Сабақта ұнаған не ?
Үйге тапсырма: №61,66(2,4), 59(2,4
Оқушылар жауап бере отырып, сабақты қорытындылайды
Оүб негізінде оқушылар өздерін және бірін-бірі бағалайды. Оқушының өзіне сенімділігі қалыптасады.
7.Сәйкестендір.
6
48
-2
3
8
5,4
3
-
2
2*8 - 32
Тест.1-нұсқа
-
Тапсырма
Жауаптары
1.Өрнектің мәнін тап:
.
А. 12,32
В. 152
Б. 15,2
Г. 23104
2.Есепте: .
А. 27
В. 729
Б. 27
Г. 729
3.Өрнектің мәнін тап: .
А. 0,35
В. 0,53
Б. 0,16
Г. 0,032
4. Өрнекті ықшамда:
.
А.
В. -1
Б.
Г.
5. өрнегінің мәнін тап.
а) 27; в)11 с)-11 d)12
Тест.2-нұсқа
-
Тапсырма
Жауаптары
1.Өрнектің мәнін тап:
.
А. 11,9
В. 142
Б. 14,2
Г. 11916
2.Есепте:.
А. 17
В. 289
Б. 17
Г. 289
3.Өрнектің мәнін тап: .
А. 0,35
В. 0,53
Б. 0,16
Г. 0,032
4. Өрнекті ықшамда:
.
А.
В. -1
Б.
Г.
5. Амалдарды орында:
А) -7,7; В)-11,9 С)4,1 Д)47