7


  • Учителю
  • Урок алгебри у 8 класі 'Додавання і віднімання дробів з різними знаменниками'

Урок алгебри у 8 класі 'Додавання і віднімання дробів з різними знаменниками'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

8 кл Урок №9-10 04.10.

Тема. Додавання і віднімання дробів з різними знаменниками

Мета: домогтися засвоєння учнями змісту поняття «(найменший) спільний знаменник» для даних раціональних дробів, змісту алгоритму знаходження найменшого спільного знаменника для раціональних дробів, а також алгоритму додавання і віднімання раціональних дробів із різними знаменниками; сформувати вміння відтворювати вивчені алгоритми та виконувати дії за цими алгоритмами для запису суми або різниці раціональних дробів із різними знаменниками у вигляді (нескоротного) раціонального дробу.

Тип уроку: засвоєння знань, умінь та навичок.

Наочність та обладнання: опорний конспект «Додавання і віднімання раціональних дробів».

Хід уроку

  1. Організаційний етап

1.Вітання вчителя

2.Перевірка готовності до уроку

  1. Актуалізація опорних знань

1.Перевірка домашнього завдання(тести)

Варіант 1

1.Чому дорівнює сума ?

А

Б

В

Г


2.Знайдіть різницю дробів і .

А

Б

В

Г

3.Знайдіть суму дробів і .

А

Б

В

Г

1

2


4. Виконайте додавання: .


А

Б

В

Г

-1

0


Варіант 2

1.Чому дорівнює сума дробів ?

А

Б

В

Г


2.Знайдіть різницю дробів і .

А

Б

В

Г


3.Знайдіть суму дробів і .

А

Б

В

Г

3

3х - 3


4.Знайдіть суму дробів .

А

Б

В

Г

х

-1


2. Виконання усних вправ

  1. Зведіть дроби: ; ; ; ; до знаменника 42.

  2. Подайте вирази у вигляді добутку:

а) 10х + 15у; б) а2 - 25; в) 42у2 - 21у; г) 7х2 - 7у2; д) 6m - 2n; є) ;

ж) а2 - 4а + 4; з) а8 - a7.

  1. Який знаменник є найменшим спільним знаменником для дробів:

а) і ; б) і ; в) і ?

  1. Яке число слід підставити замість *, щоб утворилась тотожність:

а) ; б) ; в) ; г) ?

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку

  1. Як додати (відняти) звичайні дроби з однаковими знаменниками?

  2. Як виконується додавання (віднімання) звичайних дробів із різними знаменниками?

  3. Як додати (відняти) раціональні дроби з однаковими знаменниками?

  4. Чи схоже це правило на відповідне правило для звичайних дробів?

  5. Чи можна раціональний дріб подати у вигляді рівного йому раціонального дробу з іншим знаменником?

  • Сьогодні ми навчимося додавати та віднімати дроби з різними знаменниками.

ІV. Засвоєння нових знань

  1. Виконання усних вправ

Знайдіть найменший спільний знаменник дробів:

а) і ; б) і ; в) і ; г) і ; д) і ; є) і .

Із названих пар дробів виберіть ті, що мають спільним знаменником:

а) добуток їхніх знаменників;

б) один із знаменників поданих двох дробів;

в) вираз, складений з усіх різних множників знаменників даних дробів.

  1. Виконання письмових вправ

а)№205

б)№206

в)№208

г)№210

д)№214

V. Підсумки уроку

Серед рівностей виберіть правильну. Поясніть свій вибір.

  1. ;

  2. ;

  3. ;

  4. .


VI. Домашнє завдання

  1. Вивчити схему дій, що дозволяє виконувати зведення дробів до нового знаменника.

  2. Параграф 4 повторити,№207, №209, №213



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал