7


  • Учителю
  • Конспект Жай бөлшектерге амалдар қолдану

Конспект Жай бөлшектерге амалдар қолдану

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

</<font face="Times New Roman, serif">Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектерге амалдар қолдану тақырыбын қайталау

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушылардың жай бөлшектерге амалдар қолдану кезінде алған білімднрін одан әрі толықтыру. Жай бөлшектерге амалдар қолданудың қасиеттерін пайдалана отырып,есептер шығару.

Дамытушылық: Оқушылардың іскерлігін,олгикалық ойлануын, қорытынды жасай білу қабілеттерін дамыту.

Тәрбиелік:Оқушыларды адалдыққа, шапшандыққа ,өз бетімен еңбектеңуге, ұжымдық жұмыс жүргізу арқылы бірлесіп жұмыс атқаруға, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.

Сабақтың көрнекілігі: Деңгейлік тапсырмалар,үлестірмелі қағаздар.

Сабақтың түрі: Саяхат сабақ

Сабақтың әдісі: Сұрақ жауап

Сабақтаң барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі:

2.«Ұшқыр ойдан ұтымды жауап»

3.«Ойын мекені»

4.«Сергіту мекені»

5.«Үйге тапсырма»

6.«Қорытындылау»

7.«Оқушыларды бағалау»

1.Ұйымдастыру кезеңі.Окушыларға сабақтың тақырыбын және мақсатын баяндау.

Сабаққа кіріспе.2 «Ұшқыр ойдан ұтымды жауап». Оқушылардың өткен тақырыпты қаншалықты меңгергендігін тақтаға жазып қатесін тексеру. Алымы үлкен жай бөлшек дұрыс бөлшек деп аталады. Бүтін бөлігі және бөлшек бөлігі бар дұрыс бөлшек деп аталады. Аралас сандарды қосу үшін бүтін бөлігін бір бөлек және бөлшек бөлігін бөлек қосамыз.Жай бөлшектерді қосқанда қысқартамыз. Дұрыс бөлшектің алымы бөлімінен кіші.Бұрыс бөлшектерді аралас санға айналдыру үшін қысқартамыз. Бөлшектерді бөлшектерді аралас санға айналдыру үшін қысқартамыз. Бөлшектерді азайтқанда ортақ бөлімге келтіреміз.Бөлімі бірдей бөлшектерді салыстырғанда олар тең болады.

Үй жұмысы:№679

1) (‒) ‒()‒

2) (‒)‒(‒)‒=

3) (‒)-(-)-

4) (-)-()-

Біз бүгін «Жай бөлшектерге амалдар қолдану» тарауы бойынша қайталау жұмысын жүргіземіз.3. «Ойын мекені» бұл мекеде окулыкпен есеп шыгарамыз.

-()==

2) -()==

3) (

4)

5) )=

6)

4.«Сергіту мекені»Логикалық есептер шығару.

Бөлмеде2 ит,3 құс 1шыбын бар. Осы жануарлардың бәрінің аяқтарын қосып есептегенде қанша болады. Жауабы(20)

4тяқтың 8ұшы бар. Алты жарым таяқтың неше ұшы бар. Жауабы(14)

Анасы16 мандарин сатып алған. Жартысын Думан жеді, Айша 2мандарин жеді. Қалғаның Дина жеді. Дина неше мандарин жеген?Жауабы: (6)

Егер 7жұмыртқаның бағасы7 теңге болса, онда 100 жұмыртқаның бағасы неше теңге?

Жауабы:( 100)

5.Үй тапсырма.№696 есеп. 10 сұрактық тест тапсырмаларын кұрастыру.

6.Қорытындылау.Оқушыларға Кубтың алты жағына түрлі сөздерді жазу.Білу,түсіну,қолдану,бағалау. Осы жазылған сөздер арқылы сабақты қорытады.

7.Оқушыларды бағалау:Сабақты ұйымдастыру барысында оқушыларлаға бағалау парақтары тапсырылған болатын. Сол бағалау парағына оқушылар өздерінің сабақ барысында өткен мекендерден алған бағаларын жазып отыру керек болатын.

Сол бағаларды негізге ала отырып оқушыларды бағалау.

Сабақты қорытындылау.







































 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал