7


  • Учителю
  • Векторларды қосу және оның қасиеттері (9 сынып)

Векторларды қосу және оның қасиеттері (9 сынып)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Қысқа мерзімді жоспар Сабақ тақырыбы: Векторларды қосу және оның қасиеттері Мектеп: « №2 Ақсуат орта мектебі» КММ Күні: 23.09.2015 Мұғалімнің есімі: Молдабекова А.Р. Сынып : 9 «б» Қатысқандар: Қатыспағандар: Сабаққа негізделген оқу мақсаты: Оқушылар векторларды қосудың үшбұрыш
предварительный просмотр материала

Қысқа мерзімді жоспарМектеп: « №2 Ақсуат орта мектебі» КММ

Күні: 23.09.2015

Мұғалімнің есімі: Молдабекова А.Р.

Сынып : 9 «б»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:





Оқушылар векторларды қосудың үшбұрыш және параллелограмм ережелерімен танысып, векторларды қосудың қасиеттерін меңгереді

Сабақ мақсаттары:

1.Барлық оқушылар:Екі вектордың қосындысын екі түрлі тәсілмен сала алады

2. Оқушылардың басым бөлігі. Есептер шығарғанда векторларды қосудың қасиеттерін қолдана алады

3. Кейбір оқушылар: Векторларды қосуды координаталары бойынша таба алады

Тілдік мақсаты:

Оқушылар векторларды қосу ережелерін айта алады.

Негізгі сөздер мен тіркестер:үшбұрыш ережесі, параллелограмм ережесі, координаталары бойынша қосу, қосудың коммутативтілігі, қосудың ассоциативтілігі

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:оқушылар векторларды қосудың ережелерін математикалық тілмен талдап бере алады.

Алдыңғы оқу

Вектор ұғымы, векторлардың теңдігі, қасиеттері, вектордың ұзындығы

ЖоспарБасталуы:

3 мин





3 мин



Амандасу, сыныпты түгендеу

Шаттық шеңбері

Пазл әдісі арқылы 2 топқа бөлу

«Карта» әдісімен үй жұмысын тексеру









Бағалау парағына

журнал

2 пазл

Оқушылардың үйден дайындап әкелген картаға жазылған сұрақ-жауаптар

Ортасы:







































Оқушыларға векторларды қосу ұғымын интернеттегі бейнесабақтар бөлімінен тауып түсініп келу тапсырылған . Сол бойынша дайындалып келген оқушылар жұмыстарын көрсетеді

Мұғалім жетіспеген жерлерін толықтырады

Сергіту сәті



Есептер шығарту.

«6х6х6»әдісі бойынша І топ:№20а

ІІ топ: №21а есептерді топтарында талдап шығарады, топ мүшелерінің шешімімен 1 оқушы келесі топқа түсіндіреді

«Ұшақ» әдісі бойынша бір топ екінші топқа есеп дайындап жібереді. Есепті шығарып екінші топқа қайтарады

Жиынтық баға

















Фишкалар арқылы





Топтар бірін-бірі«қол шапалақтау» әдісі арқылы бағалайды.

Оқушылар өздерінің түсінгендіктерін «Смайлик» әдісі арқылы білдіреді

















Оқушының интернеттен дайындап әкелген жұмысы



Слайд 1

«қызыл өрік» сергіту жаттығулары

Оқулық 24бет





Оқушылардың дайындаған есептері











Аяқталуы

1 мин

5мин

2 мин

1)Үйге тапсырма беру:§4 №20ә;21ә

2) «Серпілген сұрақтар»әдісі арқ сабақты қорытындылау,бағалау

3)Кері байланыс «Даналық ағашы»



Кесте арқылы қорытынды баға қойылады

Оқулық





стикерлер

Рефлексия







Қорытынды бағамдау:

Қандай екі нәрсе табысты болды:

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады:

1.

2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектесетінін білдім:

















































 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал