7


  • Учителю
  • Урок з використанням ІКТ з алгебри 9 клас 'Системи рівнянь з двома змінними'

Урок з використанням ІКТ з алгебри 9 клас 'Системи рівнянь з двома змінними'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Урок з використанням ІКТ з алгебри 9 клас

Тема уроку: Системи рівнянь з двома змінними

Мета уроку: Формувати в учнів вміння та навички розв'язування систем рівнянь графічним методом, за допомогою комп'ютера, з використанням GRAN 1; активізувати мотиваційні чинники у створені позитивного ставлення до навчання; підвищити пізнавальний інтерес, удосконалювати навички самоконтролю; стимулювати розвиток творчих здібностей учнів; формувати здатність до наукових узагальнень, до систематизації; розвивати логічне мислення учнів.

Тип уроку: Інтегрований урок

Вид уроку: Закріплення раніше здобутих ЗУН

Обладнання: Комп'ютери, програмне забезпечення GRAN 1, роздатковий матеріал.

Напис на дошці: Математика цікава тоді, коли дає поживу нашій винахідливості й здатності до міркувань.

Хід уроку

  1. Організація початку уроку

  1. Перевірка готовності учнів до уроку

  2. Перевірка домашнього завдання

  1. Мотивація навчальної діяльності

Повідомлення теми, мети уроку, форми його проведення та умови оцінювання.


  1. Актуалізація опорних знань.

  1. Бесіда:

1) Що є розв'язком системи рівнянь другого степеня з двома змінними?

2) Скільки розв'язків може мати система рівнянь другого степеня з двома змінними?

3) Які способи розв'язування системи рівнянь другого степеня з двома змінними ви знаєте?

4) Записати рівняння прямої?

5) Записати рівняння кола?

  1. Вступне слово вчителя.

Розповідь про переваги розв'язування системи рівнянь другого степеня з двома змінними за допомогою GRAN 1(На уроці інформатики вчитель знайомить з особливостями роботи в програмі GRAN 1)

  1. Тренувальні вправи (на комп'ютері):

1) Побудувати пряму у = 2х + 3.

2) Побудувати пряму 3х + 4у + 2 = 0

3) Побудувати коло + = 16.

4) Побудувати коло ( + = 25.

  1. Розв'язування вправ

Інтерактивна технологія «Ротаційні трійки».

Діяльність учнів у цьому випадку є подібною до роботи в парах. Цей варіант кооперативного навчання сприяє активному, ґрунтовному аналізу та обговоренню вивченого матеріалу з метою його осмислення, закріплення та засвоєння, кожень учень навчаючи, вчиться.

Як організувати роботу

1. Слід розробити різноманітні питання, щоб допомогти учням почати обговорення нового або вивченого матеріалу.

2. Об'єднати учнів у трійки.

3. Дати кожній трійці відкрите завдання (однакове для всіх).

4. Після короткого обговорення учасникам слід розрахуватися від 1 до 3. Учні з номером 2 переходять до наступної трійки за годинниковою стрілкою, а учні з номером 3 переходять через дві трійки проти годинникової стрілки. Учні з номером 1 залишаються на місці і є постійними членами трійки. Результатом буде повністю нова трійка.

5. Можна рухати трійками стільки разів, скільки є завдань. Так, наприклад, коли проходить три ротації, кожен учень зустрічається із шістьма іншими учнями.

Пам'ятка для учнів.

ЯК ПРАЦЮВАТИ В МАЛИХ ГРУПАХ

Робота в малих групах дає змогу вам набути навичок спілкування та співпраці.

Після того як вчитель об'єднав вас у малі групи і ви отримали завдання, ваша група за короткий час повинна виконати це завдання та представити результати роботи своєї групи.

Пропонуємо правила роботи в малих групах, які допоможуть вам організувати свою роботу.

1. Швидко розподіліть ролі в групі.

Головуючий (спікер):

• зачитує завдання групи;

• організовує порядок виконання;

• пропонує учасникам групи висловитись по черзі;

• заохочує групу до роботи;

• підбиває підсумки роботи;

• за згодою групи визначає доповідача.

Секретар:

• веде коротко і розбірливо записи результатів роботи своєї групи;

• як член групи має бути готовим висловити думку групи при підбитті підсумків;

або допомогти доповідачеві.

Доповідач:

• чітко висловлює думку, до якої дійшла група;

• доповідає про результати роботи групи.

2. Починайте висловлюватися спочатку за бажанням, а потім по черзі.

3. Дотримуйтесь правил активного слухання, головне не перебивайте один

одного.

4. Обговорюйте ідеї, а не особи учнів, які висловили цю ідею.

5. Утримуйтесь від оцінок та образ учасників групи.

6. Намагайтеся дійти спільної думки, хоча в деяких випадках у групі може

бути особлива думка і вона має право на існування.

Отримавши завдання, діти повинні розв'язати рівняння та перевірити відповідь розв'язавши його за допомогою програми GRAN 1.

Кожна група отримує свою систему рівнянь, розв'язує її, переходить в іншу групу ( відповідно до умов інтерактивної гри), де вчить інших розв'язувати своє завдання і вчиться розв'язувати системи інших учасників групи (спочатку на папері традиційним способом, потім перевіряти відповіді за допомогою комп'ютера).

Розв'язати системи рівнянь:



Перша трійка, яка виконала завдання, висуває свого доповідача, який показує завдання вчителеві для перевірки і корекції. Кожна група перед ротацією виставляє кожному учаснику відповідну до його активності кількість балів. Секретарі повідомляють кількість балів вчителю. Кожне завдання оцінюється в 3 бали.

Після кожної ротації учні підраховують бали і повідомляють про це секретарю.

Умови оцінювання: Вчитель оцінює результати уроку:

4 бали - 4 - 6,

5 балів - 7 - 9,

6 балів - 10 - 12,

7 балів - 13 - 15,

8 балів - 16 - 18,

9 балів - 19 - 21,

10 балів - 22 - 25,

11 балів - 26 - 28,

12 балів - 29 - 30.

  1. Підсумок уроку

Як працював клас? Як працювали окремі учні? Чи досягли мети уроку?

Оцінювання: Вчитель виставляє оцінки відповідно до результатів кожного учасника гри.

  1. Завдання додому № 410 (а-г) Підручник В. Кравчук, М. Підручна,

Г. Янченко Алгебра 9 кл. - Тернопіль: Підручники і посібники, 2009

Даний урок був проведений у 9-Б класі в кабінеті інформатики, який має 12 одиниць техніки, що дає можливість учням особисто працювати за комп'ютером. Урок є інтегрованим - математика+інформатика, який дозволяє учням вже вивчений матеріал закріпити, перевіряючи результат цікавим способом, за допомогою комп'ютера. Метод кооперативного навчання, використаний на уроці, а саме «Ротаційні трійки» дає можливість активізувати пізнавальну діяльність учнів за рахунок активного аналізу та обговорення вивченого матеріалу з метою його осмислення, закріплення та засвоєння знань.





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал